PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] problem z mapami benzyny/prawidłowy montaż



mihal19
30-05-2018, 19:02
Witam
Drodzy użytkownicy rok temu założyłem instalację gazową ze sterownikiem STAG qmax plus do swojego forda modeno mk4 2008r, 2.0 benzyna 145km, przy przebiegu 165 tys. (teraz 175tys) Od tej pory jeżdżę co 4 miesiące na regulacje instalacji z powodu rozjechanych map benzyny w dolnym zakresie. Objawia się to szarpaniem na zimnym silniku, falowaniem obrotów oraz spaleniem 16l lpg/miasto. Po resecie na samej benzynie auto ładnie śmiga, nic się nie dzieje oraz nie ma żadnych błędów w sterowniku silnika. Mój gazownik ma mnie już trochę dosyć i zaczyna spychać winę na auto a ja mam pewne wątpliwości odnoście montażu/dobranych komponentów mojej instalacji więc mam takie pytania do was:
1. Mam zamontowany parownik powyżej zbiornika wyrównawczego dobrze/źle? (nr 1 na foto)
2. Nie mam opasek zaciskowych na wyjściu z wtryskiwacza ani na dyszy wtryskowej dobrze/źle? (nr 2 na foto)
3. Czy tak powinna wyglądać listwa wtryskowa ? dobrze/źle? (nr 3 na foto)
4. Czy węże pomiędzy listwą wtryskową a wtryskiem nie powinny mieć tej samej długości dobrze/źle? (nr 4 na foto)
5. Czy źle dobrane dysze mogą mieć wpływ na mój problem
6. Jakieś inne sugestie odnoście rozjeżdżania map
Załączam również konfigurację instalacji LPG jaką mi zamontowano.
Dziękuję za wszelkie info.

adis0046
03-06-2018, 12:14
U mnie wygląda to tak jak w załącznikach. Instalacja Qnext Plus, sprawuje się jak na razie bezproblemowo 43 000 km na gazie filtry na czas zobaczymy co dalej

splitu
03-06-2018, 20:40
Załączam również konfigurację instalacji LPG jaką mi zamontowano.
graty są super.

1. Mam zamontowany parownik powyżej zbiornika wyrównawczego dobrze/źle? (nr 1 na foto)
jeśli dało radę go odpowietrzyć - do tego chyba trzeba było by podnieść przednie koła pół metra do góry - to tak.
ale może to prowadzić do zapowietrzania się układu chłodzenia.
nie powinno to być tak zamontowane.

2. Nie mam opasek zaciskowych na wyjściu z wtryskiwacza ani na dyszy wtryskowej dobrze/źle? (nr 2 na foto)
nie są konieczne - tam już działa podciśnienie (gaz jest zasysany do silnika) i jeśli zamontowany wąż jest odpowiedniego rozmiaru (wchodzi/schodzi ciężko, siedzi ciasno) to nie trzeba dawać opasek.
ważne jest aby dać opaski przed wtryskiwaczem, bo tam jest ciśnienie.

3. Czy tak powinna wyglądać listwa wtryskowa ? dobrze/źle? (nr 3 na foto)
listwa owszem może tak wyglądać. nie wygląda to schludnie, można było by to rozwiązać dużo ładniej

4. Czy węże pomiędzy listwą wtryskową a wtryskiem nie powinny mieć tej samej długości dobrze/źle? (nr 4 na foto)
liczy się długość wężyka do wtryskiwacza - jeśli dla każdego cylindra długość jest identyczna to jest oki.

5. Czy źle dobrane dysze mogą mieć wpływ na mój problem
tak, mogą.

6. Jakieś inne sugestie odnoście rozjeżdżania map
najlepiej gdybyś zainwestował 50zl w kabel usb/urządzenie bluetooth i połączył się ze sterownikiem i porobił zrzuty ekranu z konfiguracji sterownika - wtedy można by było coś sprawdzić.
sam montaż wygląda po prostu poprawnie (pomijając reduktor), chociaż jak dla mnie mało schludnie (można było to wszystko ładniej poukładać).
nie widać też nawiertów w kolektorze - powinny być pod podobnym kątem wkrętki tak jak są zamontowane wtryskiwacze benzynowe.

mihal19
03-06-2018, 22:54
dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź, jeśli chodzi o konfigurację/ustawianie instalacji już 3 raz przyjeżdża do auta autoryzowany przedstawiciel
staga więc powinien się znać... jeśli to nie pomorze to kupie kabel i będziemy działać z tematem
Pozdrawiam