PDA

Zobacz pełną wersję : 2.0 Duratec PB dławi się przy rozpędzaniu



Mike1985
14-06-2018, 12:58
Witam serdecznie,
Mam problem z moim mundkiem 2.0 duratec z 05/2005.
Na początku zaznaczę, że auto wyposażone jest w LPG Instalacja Stag q-basic. Na benzynie nie zauważyłem niepokojących objawów.
Objawy:
podczas rozpędzania zdarza się że auto przerywa raz bądź dwa w przedziale ok 2200-2500 rpm. Jesli rozpędzam się delikatnie to objawy nie występują. Gorzej sytuacja wygląda kiedy mocno wcisnę gaz przy ok 2000 rpm to zdarzy się, że autko szarpnie na sekundkę. kiedyś jak na biegu jałowym wcisnąłem mu ostro gaz to najpierw na chwilę się przydławił a potem ruszyły obroty w górę. Przy drugim razie usłyszałem coś jakby strzał z LPG.
Dodam, że sytuacja ta nie występuje zawsze. Raczej rzadziej niż częściej.
Co zrobiłem:
-na początek do wymiany poszły świece (ori Ford czyli bodajże NGK je robi) i zdawało się że to załatwia sprawę ale niestety po kilku dniach to samo.
-Następnie filtry LPG. Prawdą jest, że były zasyfione. Niestety to nie to.
-Przewody zapłonowe WN (NGK) i tym razem wydawało się że problem będzie rozwiązany ale niestety mundek nie ułatwia mi zadania. Nie pomogło.
- Cewka (Bosch).
Powiem sczesze, że skończyły mi się pomysły co można sprawdzić co ruszyć. Auto da się normalnie eksploatować ale jest to denerwujące. Nie lubię jak coś nie gra.
Może podjechać na regulację lpg zanim wezme się za wymianę kolejnych rzeczy.

Z góry dziękuję za pomoc.

Netoper
14-06-2018, 13:07
Może podjechać na regulację lpg
Skoro objaw jest tylko na LPG no to od tego się zaczyna i od upewnienia się że układ WN sprawny.

Teraz kwestia co wyjdzie na regulacji, jak mocnawo uboga mieszanka to mogłeś przepalić kolejny komplet świeczek.

Mike1985
14-06-2018, 13:19
Nie powinno być chyba tak źle ze składem mieszanki bo ostatni raz na regulacji byłem w lutym.Problem dość denerwujący i zależy mi żeby go wyeliminować przed urlopem.

Netoper
14-06-2018, 13:48
Nie powinno być chyba tak źle ze składem mieszanki
Ciężko wyczuć do póki się nie sprawdzi, bo albo za mało gazu idzie do cylindrów (może wtryskiwacz któryś się skończył), albo jednak układ WN niedomaga.

TomoGru
14-06-2018, 21:28
Jak wygląda układ chłodzenia? Coś zapchane i takie objawy...


Może podjechać na regulację lpg
Skoro objaw jest tylko na LPG no to od tego się zaczyna i od upewnienia się że układ WN sprawny.

Teraz kwestia co wyjdzie na regulacji, jak mocnawo uboga mieszanka to mogłeś przepalić kolejny komplet świeczek.

splitu
15-06-2018, 11:21
Nie powinno być chyba tak źle ze składem mieszanki bo ostatni raz na regulacji byłem w lutym.Problem dość denerwujący i zależy mi żeby go wyeliminować przed urlopem.
nie wiemy co to za fachman ustawiał
są tacy co potrafią tylko popsuć a nie ustawić.
kup kabel (50zł), ściągnij oprogramowanie (0zł) , podłącz się, porób zrzuty ekranu i wyślij tutaj obrazki to pomożemy.
kiedy jedziesz na ten urlop?

domel2-5
06-07-2018, 15:27
Miałem kiedyś taki sam przypadek tylko w MK2, szarpało w przedziale 2000-2500 obrotów i tylko na LPG, jak sie pożniej okazało na PB tez ale to jest mniej wyczuwalne.
Wymiana świece - motorcrafty, cewka bosch, Kable NKG, problem ustąpił. Przy LPG układ WN musi być w bardzo dobrej kondycji. Poprzednia cewka przed bosch'me - Magneti Marelli poleciała po 10 miesiącach. Pękła na pół.

Netoper
06-07-2018, 15:39
Przy LPG układ WN musi być w bardzo dobrej kondycji.
To jest podstawa, tylko że to już zostało wykluczone


-na początek do wymiany poszły świece (ori Ford czyli bodajże NGK je robi) i zdawało się że to załatwia sprawę ale niestety po kilku dniach to samo.
-Przewody zapłonowe WN (NGK) i tym razem wydawało się że problem będzie rozwiązany ale niestety mundek nie ułatwia mi zadania. Nie pomogło.
- Cewka (Bosch).
Chyba że to co było też pisane wcześniej, uboga mieszanka upaliła nowe świeczki.