PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Klima wyłącza się na autostradzie.



zippy
22-06-2018, 11:49
Ostatnio jadąc autostradą z prędkością 150-160km/h zauważyłem, że co chwile zaczyna lecieć z kratek ciepłe powietrze, za chwile znowu chłodne i tak w kółko. Dają w palnik do wyższych prędkości przestaje całkiem chłodzić.
Przy jeździe po mieście i okolicach klima działa dobrze.
Gdzie szukać przyczyny? Przychodzi mi na myśl tylko kończący się elektromagnes, tylko pytanie co mają do tego obroty i obciążenie silnika?

Jendrekmak
22-06-2018, 19:45
Sprawdź lepiej czy pompa wody się nie uszkodziła i masz np. kłopot z temperaturą silnika bo to był częsty przypadek a pierwsze objawy są właśnie przy dużych prędkościach a wtedy klima nawet ze słabym wiatrakiem na chłodnicach ma dobre warunki do pracy więc nie powinna się sama wyłączać (prędzej by tak było w mieście na postoju).

marcinmg1
23-06-2018, 13:25
Oczywiście że tak, u mnie np. była niedrożna chłodnica od klimy i jej pozaginane blaszki blokowały przepływ powietrza do drugiej chłodnicy płynu chłodzącego. To zaburzało przepływ powietrza i tak od 140 km/h lub wyższej w zależności od temperatury zewnętrznej, wskaźnik temperatury zbliżał się do czerwonego pola i wtedy wyłączała się klimatyzacja. W korku nigdy się nie wyłączała.

Jendrekmak
23-06-2018, 15:47
jej pozaginane blaszki blokowały przepływ powietrza do drugiej chłodnicy płynu chłodzącego. To zaburzało przepływ powietrza i tak od 140 km/h lub wyższej w zależności od temperatury zewnętrznej, wskaźnik temperatury zbliżał się do czerwonego pola W dieslu czy w benzynie? Zapewne piszesz o silniku benzynowym a ten i bez klimy ma problemy z temperaturami

Jakub
23-06-2018, 15:49
Wywal podkładkę pod sprzegiełkiem klimy.

Wytaptane z telefonu

zippy
24-06-2018, 00:35
Temperatura silnika podczas jazdy jest wzorowa. Stoi pionowo i ani drgnie.

Wywal podkładkę pod sprzegiełkiem klimy.
Dziś byłem u gościa, który mi serwisuje klimę i to samo zasugerował. Nie ma niestety czasu na razie by to ogarnąć.
Jak się do tego zabrać? Rozumiem, że trzeba zrzucić pasek i dobrać się do koła pasowego sprężarki?

Stasio1948
24-06-2018, 08:06
Rozumiem, że trzeba zrzucić pasek i dobrać się do koła pasowego sprężarki?

Nie trzeba zdejmować paska..Zdejmujesz tylko tarczę sprzęgiełka (przykładowo tak wygląda)
https://www.e-sklep-laser-sinex.pl/userdata/gfx/aa7e42889524b51c60fe01e66feddc10.jpg
-1 śruba (na klucz zwykle 8,choć zdarzają się inne) centralnie w środku tarczy.Podkładka będzie albo przyklejona do wałka sprężarki albo będzie siedzieć wewnątrz wieloklina tarczy sprzęgła.Po wywaleniu podkładki i ponownym założeniu tarczy sprzęgiełka sprawdź szczelinę między nim a kołem pasowym-nie może nic obcierać.

zippy
24-06-2018, 11:56
Dzięki za wyjaśnienie. Jutro tam będę zaglądał i zobaczymy czy coś to pomogło.

splitu
25-06-2018, 00:28
nie ma sensu jeśli ogólnie klima działa poprawnie
jeśli depniesz gaz do deski to klimatyzacja jest automatycznie rozłączana... nie dopuszczaj do wciskania gazu do oporu i klima będzie chłodzić normalnie

zippy
25-06-2018, 21:12
Mam trzecie mondeo i w żadnym po wciśnięciu do oporu nie rozłączało mi klimy. W tym również. Od jakiegoś czasu mam ten objaw. Może rozłącza ale jak obrotomierz zbliża się do czerwonego pola, a nie przy 3-3,5kobr/min. Zresztą utrzymując prędkość 160km/h nie mam wciśniętego pedału gazu w podłogę, a objaw występuje.

splitu
25-06-2018, 22:09
Może rozłącza ale jak obrotomierz zbliża się do czerwonego pola, a nie przy 3-3,5kobr/min.
rozłącza przy całkowicie otwartej przepustnicy, obroty nie mają tutaj nic do rzeczy.
może w dieslu jest to rozwiązane inaczej? :niewiem:

Mam trzecie mondeo i w żadnym po wciśnięciu do oporu nie rozłączało mi klimy.
sprawdzałeś komputerem czy tylko tak Ci się wydaje?

Zresztą utrzymując prędkość 160km/h nie mam wciśniętego pedału gazu w podłogę, a objaw występuje.
no nie wiem, 115konny silnik przy prędkości 160km/h na pewno ma niezbyt lekko i gaz pewnie musi być prawie w podłodze...

zippy
25-06-2018, 23:40
no nie wiem, 115konny silnik przy prędkości 160km/h na pewno ma niezbyt lekko i gaz pewnie musi być prawie w podłodze...
Jeździłeś tym samochodem z tym silnikiem? Nie zapominaj, że TDCI ma na tyle wysoki moment obrotowy aby bez żadnego problemu utrzymać 160km/h. To nie benzyna.
Po drugie nie 115km tylko 134 na powerbox zmierzone na hamowni. Ale nie o to chodzi bo nawet fabryczny 115KM bez problemu leci na autostradzie z przelotową 160km/h bez gazu w podłodze. Ty sypiesz teorią, że tak pewnie musi być, a ja tym autem jeżdżę. Taka różnica.

sprawdzałeś komputerem czy tylko tak Ci się wydaje?
W jakim celu mam siedzieć z komputerem? Krótkotrwałe rozłączenie sprężarki nie powoduje od razu ciepłego powietrza z kratek. U mnie leci dobrze ciepłe przez pół minuty. Nie widzę logicznego wytłumaczenia dla tego co piszesz i może był bym w stanie w to uwierzyć gdyby nie to że w mondeo jeżdżę od 6 lat i takich anomalii nie zaobserwowałem, ale doceniam chęć pomocy.
Specjalnie dla Ciebie jutro sprawdzę na komputerze czy faktycznie sprężarka się rozłącza z gazem w podłodze. Mam lapka z forscanem więc to nie problem.
Wracając do tematu, właśnie wracam z garażu i jestem po usunięciu podkładki. Jutro zrobię jazdę testową po autostradzie i sprawdzę czy coś to dało.

Stasio1948
26-06-2018, 15:48
jeśli depniesz gaz do deski to klimatyzacja jest automatycznie rozłączana

Ale tylko na kilka sekund i tylko po gwałtownym dodaniu gazu (przy delikatnym przyspieszaniu klima się nie wyłącza).Po ustaleniu się prędkości klima normalnie pracuje i prędkość ani stopień wciśnięcia pedału gazu nie mają nic do rzeczy.Klima pracuje poprawnie nawet kiedy pedał jest całkowicie w podłodze-sprawdzone organoleptycznie w moim Mk2 1,8 TD na autostradach podczas moich podróży do Holandii.


rozłącza przy całkowicie otwartej przepustnicy, obroty nie mają tutaj nic do rzeczy.
może w dieslu jest to rozwiązane inaczej?

Ano jest inaczej,chociażby z tego względu że diesle przepustnicy nie mają :)).


Wracając do tematu, właśnie wracam z garażu i jestem po usunięciu podkładki. Jutro zrobię jazdę testową po autostradzie i sprawdzę czy coś to dało.

W Mk3 jest taki myk ze cewka elektromagnesu jest zasilana prądem poprzez termowyłącznik zabudowany na boku korpusu sprężarki i jego nieprawidłowe działanie (albo zwarcie w cewce elektromagnesu) może powodować cykliczne za i wyłączanie się sprężarki nie mające żadnego związku z temperaturą wewnątrz pojazdu.

zippy
26-06-2018, 22:43
Dziś przegoniłem go po autostradzie utrzymując prędkość od 160-180 i klima cały czas chłodziła. Pozostaje jeszcze przetestować na jakimś większym upale, bo na razie temperatura zewnętrzna oscylowała około 20 stopni.

Netoper
27-06-2018, 13:03
Opłucz od zewnątrz radiatory skraplacza, przez lata zbiera się tam kokluszu i to też wpływa na prawidłowe działanie klimy.

zippy
27-06-2018, 21:27
Skraplacz nowy, sam wymieniałem po spotkaniu z sarną, jakieś 3 miesiące temu. Mimo wszystko dzięki za sugestię.

MayheM
05-07-2018, 13:59
U mnie były jaja z elektryką, wtyczki poprzedni właściciel pozamieniał jakimiś drutami zalanymi silikonem i z czasem wszystko puściło. Głównym winowajcą był presostat w ten sposób "naprawiony". Więc przyjrzyj się, czy wszędzie masz oryginalne wtyczki a nie jakieś podejrzane izolacje. Klima losowo działała...