PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Kontrolka esp sie zapala



tomekxo
30-06-2018, 01:39
Witam
Mam problem z zapalaniem kontrolki esp. Nie wiadomo dlaczego raz na jakiś czas zapala mi się kontrolka esp i jak się już zapali to swieci się do zgaszenia silnika. Najpierw pomyslalem ze to problem z ktoryms czujnikiem przy ktoryms kole, ale wszystko wygląda tam ok. Pojezdzilem i pohamowałem trochę i stwierdzam ze bardzo losowo się ona potrafi zapalić.
Az wkoncu zaowazylem ze potrafi się ona czasem zapalić gdy auto stoi w miejscu. Zaraz po nacisnieciu hamulca. Czyli można wyeliminować czujniki na kolach bo auto stoi w miejscu.
Odpalam auto, kontrolki gasna, auto chwile pracuje. Po chwili naciskam pedal hamulca i zapala się kontrolka esp. I tak zrobilo mi się kilkakrotnie.
Nastepnie chwile później, taka sama procedura, odpalam, naciskam hamulec i... wszystko ok. Nie zapala się kontrolka...
Cos sie ewidentnie pierdzieli. Raz jest dobrze a raz nie. Podczas jazdy caly czas abs działa. Ogolnie mam wrazenie ze wszystko jest ok, hamulce brzytwa, abs działa, trakcja tez. Tylko czasem zapala się kontrolka esp i się swieci az nie zgasze auta :)
Czyzby pompa hamulcowa powoli siadala? Czy myslicie ze cos zupelnie innego?