PDA

Zobacz pełną wersję : [T5] Mondeo Mk4 2.5T szarpie na 2 i 3 biegu



elmel
02-08-2018, 21:36
Witam.
Mam problem z Mondeo mk4 2.5T. Szarpanie przy pełnym obciążeniem na 2 i 3 biegu w zakresie obrotów 2000-3000 (wygląda jakby odcinało jeden cały cykl pracy silnika). Powyżej tych obrotów i biegu 1,4,5,6 bez problemów. Objawy występują na PB jak i LPG lecz na LPG w mniejszym stopniu. W sterowniku 0 błędów.

Zrobione zostało:
-wymiana cewek
-wymiana świec
-wymiana wtrysków z czujnikiem ciśnienia paliwa
-wymiana sondy lambda
-wymiana czujników wałków rozrządu
-wymiana czujnika ciśnienia doładowania
-sprawdzenie ustawienia rozrządu
-sprawdzenie szczelności dolotu
-czyszczenie przepływki - parametry w logach idealne
-odpiecie instalacji LPG

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?
Z góry dziękuje za pomoc.

luki8306
07-08-2018, 22:30
a jakie paliwo tankowales? Sprobuj nalac lepszego paliwa,u mnie tez szarpalo gdy tankowalem 95 na orlenie ,teraz tankuje 98 na dobrych stacjach i problemu nie ma.pozdrawiam

stasie1
09-08-2018, 20:44
mam to samo na pb na kazdym biegu jak daje buta do spodu na lpg bez problemow. jutro natankuje 98 z shela i sprawdze jak to nie pomoze to moze filter paliwa wymienie. gzies czytalem na forum ze to moze byc filter paliwa

bolekrbv
15-08-2018, 09:01
W mondeo 2.5t nie występuje wymienny filtr paliwa. Jedynie w baku przy pompie jest jakiś filtr wstępny, raczej nie do kupienia. No chyba żeby zamawiać w ASO razem z obudową pompy lub z pompą. Ale cena będzie na pewno zaporowa.

pyton x
15-08-2018, 11:30
Cena w ASO za taka pompę z filtrem to 1857,30 zł

luki8306
15-08-2018, 22:04
Sprobuj jak masz mozliwosc zamienic przeplywke. Obecnie przebywam w Rfn i tankowalem paliwo E10 na pobliskiej stacji. Z racji tego ze jezdze po miescie zbytnio nie butowalem auta. Ostatnio zatankowalem na Shell 95 i auto zaczelo inaczej pracowac, lepiej zaczelo sie zbierac i na kazde dotkniecie gazu bardzo szybko reaguje. Juz zapomnialem jak to potrafi szybko sie zbierac. Wydaje mi sie ze bardzo wazna jest jakosc paliwa do tych silnikow. Na dobrym paliwie auto lepiej chodzi i jest inna kultura pracy silnika. Pozdrawiam

elmel
21-08-2018, 22:33
Problem rozwiązany.
Winne okazało się ciśnienie paliwa. Przez co nagle zalewało motor.

bolekrbv
27-08-2018, 07:55
Co padło? Czujnik ciśnienia czy sterownik nad bakiem?

elmel
09-09-2018, 14:01
Zrobiłem modyfikacje pompy paliwa + przerobienie wiązki od modułu.

inteligent
14-09-2018, 17:28
elmel możesz napisać coś więcej na temat twojej modyfikacji? Dodatkowo sam demontowałeś bak i wyjmowałeś pompę?
Pytam bo najprawdopodobniej też czeka mnie demontaż pompy ale z tego co sprawdziłem niestety trzeba do tego zdemontować bak bo pod tylną kanapą nie ma okienka z dostępem do pompy.

elmel
14-09-2018, 17:51
elmel możesz napisać coś więcej na temat twojej modyfikacji? Dodatkowo sam demontowałeś bak i wyjmowałeś pompę?
Pytam bo najprawdopodobniej też czeka mnie demontaż pompy ale z tego co sprawdziłem niestety trzeba do tego zdemontować bak bo pod tylną kanapą nie ma okienka z dostępem do pompy.

Bak demontowałem samemu. Musisz ściągnąć osłony termiczne, opaskę od wlewu i odkręcasz bak. Zamontowałem zmodyfikowany kosz od Focus ST + pływak od Mondeo + custom pompa paliwa w kosz+ modyfikacje przewodów paliwa od kosza + przerabiałem wiązkę od modułu. Jeżeli nie zmodyfikujesz kosza od Focusa ST to nie będzie brał paliwa z dna baku 1-2cm.

bolekrbv
15-09-2018, 10:07
Jakiej pompy użyłeś i dla czego kosz z fokusa a nie z mondeo? Czyli padła pompa ?

elmel
15-09-2018, 12:53
Jakiej pompy użyłeś i dla czego kosz z fokusa a nie z mondeo? Czyli padła pompa ?

Pompa z mondeo i focusa maja inne wydajności, a mój samochód jest po modach i mapie. Zastosowałem kosz z Focusa ponieważ miałem taki i pompę mocniejszą która akuratnie wymiarami pasowała pod kosz z Focusa ST idealnie. Kosz z mondeo aby wymontować z niego pompę trzeba rozkleić gdyż uchwyt pompy jest zgrzany i go nie zdemontujesz inaczej.

elmel
19-09-2018, 16:36
.,.,.,.