PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Buczy przy 50km/h



toma$$$
19-08-2018, 10:24
Witam. Pomocy bo skończyły się pomysły!!! Mianowicie przy prędkości 50 km/h słychać głośne buczenie na pewno z przodu samochodu z prawej strony. Na początku podejrzenie padło na łożyska - niestety zonk! łożyska są dobre. Kolejna diagnoza to ząbkowane opony - no tu rzeczywiście coś się działo, więc opony zostały zmienione. Dalej podejrzenie padło na krzywe tarcze hamulcowe - wymienione na nowe mimo że wcześniejsze nie przejechały nawet 5k km. Niestety i to nie rozwiązało problemu buczenia. Jest to o tyle dziwne że występuje tylko przy prędkości 50km/h i wtedy jest naprawdę głośno bez względu czy jadę prosto czy skręcam w lewo czy w prawo. Wystarczy że przyśpieszę do 60 km/h i cisza nic nie buczy. Dalej pojawia się delikatne buczenie przy 70 km/h a przy wyższych kompletna cisza. Dodam że po dłuższej jeździe z okolic prawego koła czuć delikatnie zapach jakby nagrzanej mocno gumy coś w tym stylu. Z lewej strony taka woń nie wyczuwalna. Naprawde nie mam już siły do Mondziaka a czeka mnie dłuższa trasa.

Kornell
19-08-2018, 11:28
A sprawdzałeś łożysko podpory półosi ?

toma$$$
19-08-2018, 12:50
No nie sprawdzałem. A mogę sprawdzić sam?

Netoper
19-08-2018, 15:16
No nie sprawdzałem. A mogę sprawdzić sam?
Bez problemu, tylko trza pod auto się dostać.
Sprawdź jeszcze czy te koło/felga nie nagrzewa się mocniej od drugiego, bo może hamulce przyłapują. Albo może jednak łożysko w piaście...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka