PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIV] Czy to znowu awaria dpf



Robo1910
16-09-2018, 11:45
Witam. Takie parametry silnika. Oleju nie przybywa. 2 wtryskiwacz nowy. Kompresja ostatnio robiona w Niemczech, wszystko ok. Moc jest, ale spalanie koło 9 litrów. Miałem niedawno czyszczony dpf i na kompie mnie martwi wiele rzeczy. M. in. ciągle drugi wtrysk i regeneracja filtra 35 km temu, a próba 20 km. O co chodzi? Mam błąd na kompie p246b. Jestem w niemczech i szykuje mi się trasa 650 km. Filtr mi się niedawno zapchał (1500 km temu). Miałem czyszczony, wężyki nowe od dpfa.


2.0. 140 tdci, 2009 rok

Netoper
17-09-2018, 16:38
regeneracja filtra 35 km temu, a próba 20 km.
Ta próba to oznacza że nie poszła pełna procedura wypalania, ale czy to wina że warunki były nieodpowiednie, czy próba nieudana bo coś nie ok z silnikiem to tego się nie wywróży.
Błąd dotyczy zbyt wysokiego ciśnienia w układzie wydechowym i w 99% świadczy o zakitowanym DPF-ie. 1% zostaje na uwalony czujnik, czy jakiś problem z elektryką.

Podlewające wtryski, a co za tym idzie zwiększone spalanie, przyśpieszają zużycie DPF-a.
Natomiast czyszczenie DPF-a w dieslu jest bez sensu, bo DPF -a nie da się chemicznie zregenerować i przywrócić sprawności, a wszelkie mechaniczne i termiczne czyszczenie zniekształca strukturę DPF-a, tak samo jak płukanie chemią pod ciśnieniem, i kituje się z powrotem.