PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z płytą TomTom



kicker87
16-09-2018, 13:45
Witam. Posiadam Mk4 z nawigacją Blaupunkt travelpilot NX. Po Włożeniu płyty DVD TomTom wyskakuje informacja żeby włożyć nośnik z oryginalnymi danymi. Spotkał się ktoś z czymś takim ?

kosmodron
17-12-2019, 08:44
Witam, odświeżę nieco temat. Płyta oryginalna choć "ściorana" łapie przegrana na verbatima wypluwa pomimo pomyślnie zakończonej aktywacji "użyj oryginalny nośnik danych" próbowałem już różnych płyt i nic. Wobec czego przypuszczam, że winien jest laser gdyż ogólnie napęd DVD chodzi dość głośno i ma trudności z "zabraniem" płyty. Czy ktoś orientuje się w rejonie Ruda Śląska, Katowice, Chorzów gdzie znajdę zaufany serwis, który wyczyści/wymieni mi laser?

Netoper
17-12-2019, 16:37
przegrana na verbatima wypluwa pomimo pomyślnie zakończonej aktywacji "użyj oryginalny nośnik danych"
Nie wiem w jaki sposób kopiowałeś, ale tutaj podstawą jest klonowanie (żeby zabezpieczenia też sklonować) a nie kopiowanie.
Dodatkowo jeszcze są jakieś jaja z indeksem, płyta ponoć musi być w plusie czy w minusie (nie pamiętam dokładnie) ale właśnie chodzi czy płyta DVD+ czy DVD-
No i w programie klonującym trzeba postawić znacznik przy "zamknij płytę, zamknij sesję" (czy jakoś tak w zależności od programu)



serwis, który wyczyści/wymieni mi laser?
Wyczyścić i nasmarować to samemu zrobisz, natomiast wymiana lasera przez warsztat to potrafi wartość sprzętu osiągnąć.