PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Problem z migającą spiralą, brak mocy



Ziomeryk09
16-09-2018, 16:53
Witam, mam problem z moim fordzikiem 2.0 tdci 115ps 2004 polift, jakiś czas temu dostał nowy silnik auto wróciło od mechanika i po całym dniu jazdy zaczęła mrugać spirala i auto traciło moc wystarczyło zgasic i odpalic i problem znikał a dzis juz swieci check auto ma problem z odpaleniem za drugim kręceniem dopiero odpala jeśli pedał gazu jest w podłodze silnik pracuje nierówno nie kopci wtryski były sprawdzane dodam ze silnik kupiłem z pompą i po podłączeniu kompa jest problem z pompą dawką paliwa i ciśnieniem na listwie i teraz pytanie pompa będzie do ustawienia? (jestem w tym zielony) czy może przełożenie mojej starej pompy z mojego silnika (sprawnej) czy wtedy problem zniknie czy cos będzie do ustawienia bo mój mechanik moze mi ją założyć ale nie gwarantuje że to będzie po problemie czekam na wypowiedź kogoś co miał podobny problem
pozdrawiam

bimek
16-09-2018, 17:38
skoro wtryski sprawdzone, to pompe tez mozna bylo sprawdzic... jesli ktos jest pewny wtryskow, to niech sprawdzi jakie cisnienie daje pompa, w ktorym momencie zapala sie sprezynka, sprawdzi regulator na pompie i ew. czujnik na listwie, juz nie wspomne o filtrze paliwa...

Ziomeryk09
16-09-2018, 17:56
wszystkie filtry nowe, spręzynka zapala sie od 2,5 tys obrotów a jesli jade lekko to juz na trzecim biegu check juz cały czas swieci dodam ze auto gasnie podczas jazdy jutro oddam go do innego mechanika masz jakieś sugestie w czym moze lezeć problem?

garbojad
16-09-2018, 21:04
Problem leży w pompie jak zawsze

andre1681
17-09-2018, 08:10
Podstawową sprawą jest sprawdzić błędy choćby ForScanem.

Ziomeryk09
17-09-2018, 08:22
Dziś juz auto wgl. nie chce zapalic