PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] MBC + wskaźnik boost - kilka pytań



jawa196
16-09-2018, 19:55
Jako że z dziadkiem Mondkiem po 6 latach użytkowania a 8 w rodzinie, nie potrafię się z nim rozstać.
Zaczynam jego reanimacje, a właściwie to za naprawę tego co zaniedbałem przez ostatni czas.
Ale do rzeczy.. Chce też zamontować zawór MBC + do tego wskaźnik boost no i...
Jak mniemam zawór wpinam między booster a turbo. I teraz pytanie jak to jest ze wskaźnikiem:
Czy wpinając go do "trojnika" w MBC nie osłabię doładowania do pompy? bo jeżeli tak to trochę byłaby lipa ze wskaźnikiem.
Ktoś ogarnia coś w temacie?

bimek
16-09-2018, 20:22
czyms takim na pewno nie...

ratmed24
17-09-2018, 18:47
@jawa196 (http://www.mondeoklubpolska.pl/member.php?u=25200) nie w ten wężyk wpinasz mbc w ogóle bez sensu robota... najpierw zreanimuj motor, dwa trochę mało wiesz po tym co napisałeś bo co to doładowanie pompy?od turbo idzie wężyk do boostera i dzięki zwiększonemu ciś w turbinie cis idzie wężykiem do boostera na membrane a ta powoduje zwiększenie dawki paliwa w pompie wtryskowej kiedy załącza się turbina, mbc wpinasz w wężyk od wastegate, jak zdemontujesz rurę idącą do turbiny i dodatkowo ic to jest łatwy dostęp- mbc można zwiększyć doładowanie, wastegate odpowiada za kontrolę ciśnienia doładowania przy określonej wartości (dla mdo td to ok 0,8 bar) wastegate się otwiera i upuszcza spaliny zwalniając turbinę, mbc możesz regulować moment kiedy turbina nie doładowuje alebo ten moment zmniejszyć albo zwiększyć -więc w td po remoncie co najwyzej skończy sie to przeciążeniem silnika... tak więc żeby wpiąć wskaźnik doładowania kupujesz wężyk silikonowy tniesz na pół wpinasz trójnik i puszczasz przewód do wnętrza auta - mam nadzieję że w miarę prosto opisałem Ci co i jak ;)
Ps. jak jednak będziesz zwiększał ciśnienie to ja myślę ze max 1,0-1,1 bar kwestia dokładności wskaźnika doładowania bo nie raz te tanie oszukuja ciut

jawa196
17-09-2018, 21:35
Zle mnie ratmed zrozumiałes, ja doskonale wiem jak w mondeo dziala turbo.
Z mbc faktycznie zle napisalen gdzie wpiac (nigdy się w to nie zaglebialem i dlatego popelnilem gafe :) )
O mbc po prostu myslalem nad montazem bo zaciekawil mnie temat a nawet gdybym zwiekszl cisnienie to max 1bar
Glownie chodzilo mi o to czy wpinajac wskaznik boost między booster a turbo nie oslabie cisnienia idącego do boostera.
Na mkp czytalem ze ktos do mk3 tddi pociągnął waz do wskaznika z kolektora ssacego ale czy w TD takie rozwiazanie by wypalilo? Tego nie wiem.
O wskaznikam myslalem tych AutoGauge czy jakos tak sie zwaly ;)

Bo teraz to ja sie sam zagmatwalem.
Wskaznik miedzy turbo a westegate czy turbo a booster

ratmed24
17-09-2018, 23:40
wskaźnik w wężyk turbo -wastegate ;)