PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Jak wyłączyć na stałe fabryczny alarm w mk4



Forest1630
17-09-2018, 07:47
Witam
Czy ktoś z Was wie czy da się wyłączyć fabryczny alarm na stałe. Niestety mam taki problem że alarm uruchamia się i zaczyna wyć, gdy jest duża różnica temperatur pomiędzy dniem a nocą wydaję mi się że przyczyną jest wilgoć. Zawsze dzieje sie to w nocy. Niestety dwóch mechaników nie potrafiło się z tym uporać bo na komputerze nic nie ma żadnych błędów więc pozostałaby wymiana całego okablowania i zamków a to mega koszt. Stąd moje pytanie czy jest w ogóle taka możliwość wyłączenia alarmu? Ewentualnie macie jakieś rady gdzie szukać problemu?

Mondeo MK4 prod. : 12.2008

jarek33
17-09-2018, 08:32
ja bym najpierw sprawdził wszystkie styki
zwłaszcza ten pod maska silnika
może być po prostu nie kontakt lub kabelek zaśniedziały

mic1225
17-09-2018, 19:05
Sprawdź czujnik otwarcia maski. U mnie było to samo, że w nocy uruchamial się alarm kiedy chciał. Najlepiej wymontowac zamek i sprawdzić miernikiem czy zwiera.

Forest1630
18-09-2018, 07:11
Tak też powiedziałem mechanikowi ale stweirdził że świeciłaby wtedy kontrolka od niedomkniętych drzwi.

jarek33
18-09-2018, 07:55
świeciłaby wtedy kontrolka od niedomkniętych drzwi.

U mnie nic takiego nie świeci
sprawdzałem

RadkoR
19-09-2018, 20:03
Fabryczny alarm wyłączysz tylko za pomocą interfejsu i ELMConfig.

Jaką masz wersję alarmu? Zwykłą czy thatcham1?
Zwykła ma trąbiący klakson w bagażniku, wersja thatcham1 elektroniczną syrenę z własnym zasilaniem w lewym przednim nadkolu.

Jeśli masz tę wersję z syrenką z własnym zasilaniem to czy gdy wyje Ci alarm w nocy to migają również kierunki? Często po latach są problemy z tymi syrenkami. Bateria wylewa się na płytkę PCB i pada w nich elektronika. Wtedy syrenka wyje sama z siebie, nie jest aktywowana przez sterownik alarmu (BCMii).

Forest1630
17-10-2018, 14:25
---------- Post added at 14:25 ---------- Previous post was at 14:24 ----------


Fabryczny alarm wyłączysz tylko za pomocą interfejsu i ELMConfig.

Jaką masz wersję alarmu? Zwykłą czy thatcham1?
Zwykła ma trąbiący klakson w bagażniku, wersja thatcham1 elektroniczną syrenę z własnym zasilaniem w lewym przednim nadkolu.

Jeśli masz tę wersję z syrenką z własnym zasilaniem to czy gdy wyje Ci alarm w nocy to migają również kierunki? Często po latach są problemy z tymi syrenkami. Bateria wylewa się na płytkę PCB i pada w nich elektronika. Wtedy syrenka wyje sama z siebie, nie jest aktywowana przez sterownik alarmu (BCMii).

Przepraszam za nieobecność, ale miałem chwilowe problemy zdrowotne. Alarm kiedy wyje to świecą się kierunki tak jak przy włączonych światłach awaryjnych to znaczy że jest wersja thatcham1? Wydaje mi sie też że syrene słychać właśnie z przodu. A da się to jakoś wymontować?

Ewentualnie ktoś w Krakowie wie jak to zrobić żeby alarm ucichł :). Najtańszą i najprostszą metodą obojętnie jaką, bo mnie sąsiedzi wyprowadzą z osiedla.