PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Świstanie przy puszczeniu gazu



marcelc
07-10-2018, 21:14
Witam. Wiem, że temat świstania/gwizdania jest często poruszany i wiąże się głownie z rurami gumowymi dolotu. Jednak chyba nie w moim przypadku. Dokonałem sprawdzenia szczelności poprzez zdjęcie węża bezpośrednio przy turbo (gdzie zakorkowałem wlot) i w okolicach trójnika EGR (gdzie podłączyłem sprężarkę). Następnie napompowałem 2 bary a układ trzymał ciśnienie. Wymieniłem uszczelki pod kolektorem ssącym gdyż test wody z mydłem wykazał nieszczelność. Przewód obudowa filtra - turbo także wymieniony.
Odnośnie świstania to odnoszę wrażenie, że wcześniej nie było tak bardzo słyszalne. Dziś jest donośnie słychać je w samochodzie już od 1700 obrotów, a najbardziej słyszalny w momencie puszczenia pedału gazu, wtedy słychać coś podobnego do sytuacji jakby jakiś zawór się otwierał i upuszczał ciśnienie.
Kopcenie z wydechu występuje tylko po gwałtownym depnięciu w pedał gazu oraz przy wysokich obrotach około 4000.
Forscan ciśnienie doładowania wskazał około 100kPa na postoju i 238kPa podczas jazdy.
Egr sprawdzony - poprzedni właściciel go juz uszczelnił.

Z góry dzięki za nakierowanie mnie na miejsca które mógłbym sprawdzić, a także podpowiedzi czego przyczyną może być ten świst.