PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Problem z rana



scorpio20
07-02-2007, 13:11
Witam, od kilku dni borykam się z taki problemem , może coś poradzicie.
Mój ford pracuje głównie na gazie, ale staram się odpalać i gasić go na benzynie, szczególnie kiedy czeka go dłuższy postój. Od kilku dni, po odpaleniu rano( na benzynie) mam problem z falującymi obrotami, ostatni nawet zdarza mu się zgasnąć. Kiedy silnik się nagrzeje pracuje ok na benzynie i na gazie. Co to może byc, pomóżcie.

krzys-68
07-02-2007, 20:05
Standart,poczytaj watki wyzej i wprowadź w zycie wiedzę :metal

kompresorek
07-02-2007, 21:30
No pewnie że standard bo prawie co trzeci wątek jest o tym
... tyle że
zazwyczaj piszące odpowiedzi na takie prośby osoby nie do końca chyba zdają sobie sprawę z tego że większość pytajacych osób to nie są fachowcy.
Ja rozumiem że ktoś wymienia prawdopodobne przyczyny, ale przeciętny użytkownik nie jest w stanie posprawdzać sobie tych elementów, a chcąc je wszystkie wymienić - jest to koszt kilkuset złotych. A raczej nie o to chodzi pytajacym.
Może ktoś w końcu się zlituje i choć trochę wytłumaczy jak samemu sprawdzić poprawność działania np. EGR czy słynnego "krokowca".
Pozdrawiam

david
07-02-2007, 22:55
Zacznij od wyczyszczenia przepływomierza: http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=12949&highlight=przep%B3ywomierz tylko TORX musi buć z otworem- specjalny do pomp i przepływomierzy