PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec] Nie odpala ...Prosze o pomoc



Lopez 66
14-10-2018, 21:04
Witam wszystkich.Jak w temacie.Pare dni temu wrocilem z pracy,zjadlem obiad no i po oki 2 godz musialem podjechac do sklepu.Odpalam Mondeusza,kreci jak glupi rozrusznik ale nie chce odpalic.Wczesniej czesto byl problem z odpaleniem na goracym silniku.Ale odkad minely upaly,problem znikl.Auto postalo przez weekend i cos mnie podkusilo sprawdzic.Odpalil za pierwszym razem.No i teraz mam problem bo nie wiem jak to ugryzc,Wdniu,ktorym byl problem z odpaleniem nie wsluchalem sie w pompe wiec nie wiem czy chodzila.Wczoraj po wlaczeniu zaplonu byla slyszalna.I teraz nie wiem czy problem jest z pompa czy ktorys z czujnikow wariuje.Ale zaden blad na desce mi nie wyskoczyl....Gdzie szukac przyczyny?A moze cewka?Prosze o rade....Mk3 2.5v6

leshek
14-10-2018, 23:19
Wymień czujnik położenia wału korbowego. Opisywany problem wielokrotnie. Nie sprawdzaj go bo to nic nie da. Porostu go wymien.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Lopez 66
15-10-2018, 20:03
Dziekuje kolego.Tez o tym pomyslalem.Dzieki.

aqaz
17-10-2018, 14:53
Próbowałes odpalić z lekko wciśniętym gazem?
I jeśli zaskoczy i bedzie trzymał obroty, a zgaśnie po puszczeniu gazu to bocznicowy/krokowy zablokowal sie w pozycji zamkniętej od syfu z egr.

Lopez 66
21-10-2018, 21:23
Po zamontowaniu noewgo czujnika totalna porazka...Silnik nierowno pracuje,faluja obroty i zacina sie...Podlaczylem kompa i okazalo sie ze nowy czujnik za 90 zl jest wadliwy...Masakra jakas..Na razie na starym spokoj..Nie wiem teraz czy kupic orginalny za 330 zl czy po prostu wwymienic na inny zamiennik? Byc moze ze wystepuje problem z pompa.Poprzednio przy probie odpalenia nie jestem pewien czy ja slyszalem...Jezeli to pompa to na co mam zwrocic uwage?Za dwa tygodnie bede w Polsce to ogarne to.Co powoduje ze sie nie zalaczyla?

leshek
22-10-2018, 07:58
Czujnik wadliwy, wymień na nowy zamiennik, nie ma konieczności kupowania oryginału :)
Zdarza się, że i nowy szlak trafi to tylko część elektroniczna.

Lopez 66
23-10-2018, 19:42
Dziekuje.Za 2 tygodnie bede w Polsce to wymienie ten czujnik w sklepie.Dziekuje za rady i pozdrwiam