PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Turbina czy też NIE !!!



joseph28
19-10-2018, 11:00
Witam mam mały problem z MK3 2,0TDCI. Po uruchomieniu silnika po jakimś czasie zapala się (miga) kontrolka od świec i auto traci moc nastawnik odcina turbinę (wyłącza się). Nastawnik turbiny jest po regeneracji. Jeżeli odepnę ramie turbiny od nastawnika błąd się nie pokazuje wszystko jest OK. Czy to wina TURBINY czy też może jakiś czujnik doładowania.

Netoper
19-10-2018, 11:18
Czy to wina TURBINY czy też może jakiś czujnik doładowania.
Odczytaj błędy jakie się zapisały w PCM-ie i będzie wiadomo.

kgorka
20-10-2018, 14:55
Jak odpinasz ramie to nie zacina ci sie czasem ??

Kranc
20-10-2018, 18:26
Witam mam mały problem z MK3 2,0TDCI. Po uruchomieniu silnika po jakimś czasie zapala się (miga) kontrolka od świec i auto traci moc nastawnik odcina turbinę (wyłącza się). Nastawnik turbiny jest po regeneracji. Jeżeli odepnę ramie turbiny od nastawnika błąd się nie pokazuje wszystko jest OK. Czy to wina TURBINY czy też może jakiś czujnik doładowania.Miałem nastwanik po regeneracji i też miał problemy wywołało sprężynkę,kupiłem używkę i po kłopocie 3 rok

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Hunt
26-10-2018, 14:10
Skoro po odpięciu sprężyny nie wywala znaczy się problem ze zmienną geometria. Zapiekła się i trzeba przeczyscic

Lenieja
04-02-2019, 09:18
Problem z turbiną został rozwiązany? Jeśli tak to pochwal się rezultatami :) Tutaj https://www.regeneracja-turbosprezarek.pl/aktualnosci/jak-ciekawie-wyglada-doladowanie-turbosprezarka-budowa-dzialanie-regulacja-zmiennej-geometrii-lopatek-vtg-vst kilka info na temat zmiennej geometrii :)

MayheM
05-02-2019, 11:11
Pewnie zmienna geometria wymaga czyszczenia. Mechanizm sterowania nastawnikiem rzadziej pada.
Trzeba poruszać dźwigienką, musi chodzić leciutko w całym zakresie (jakieś 2cm ruchu). Jeśli gdziekolwiek się zacina, to bez czyszczenia się nie objejdzie.