PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] ST220 - skrzypi, trzeszczy z przodu przy skręcie w lewo



przemtols
01-11-2018, 15:05
Witam,
proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny skrzypienia/trzeszczenia gdyż serwis rozkłada ręce. Sprawdzano 3 razy i brak luzów w zawieszeniu, podejrzenie na skrzynie biegów.
https://youtu.be/XrcAmKIk2V4
Niepokojące dźwięki:
0:04-0:06
1:21-1:23
1:55-1:58
2:01-2:03

Dźwięki nie występują od razu, trzeba "rozgrzać" auto.
Jak jest wilgotno i mokro, występuje rzadziej.
Praktycznie jak jadę z rana do roboty ~8km cisza. Jak wracam i bujam się po mieście to zaczyna się odzywać, najczęściej przy parkowaniu lub na dużych rondach (skręt w lewo).

Jeszcze rzadziej pojedyncze pukniecie przy ruszaniu i to nie zawsze.

Siedząc za kierownica wydawało mi się że to z prawego koła, ale jadąc z mechanikiem stwierdził że dla niego dźwięk gdzieś ze środka. Ale niby brak luzów na poduszkach skrzyni/silnika.

przemtols
03-11-2018, 18:17
Dziś byłem sprawdzić zawieszenie przednie na stacji diagnostycznej i też zero luzów, łożyska amortyzatorów też ok.

Umyłem auto od spodu na myjni bezdotykowej i zaczynają się tak jakby pojawiać nowe objawy. Skrzypienie czasem słychać przy odkręcaniu kierownicy w prawo (po skręcie w lewo). A rzadko ale też przy lekkim hamowaniu do momentu zatrzymania (trzeszczenie gumy).

Bujając autem z każdej strony przód cichutko, tył lewy ok, a tył prawy skrzypi (sprawdzone - tuleja wzdłużnego)

Czy jest możliwe aby dźwięk przenosił się tak że słychać go z przodu?