PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Wymiana EGR'a elektronicznego na EGR podciśnieniowy ???



Angelo
10-11-2018, 21:19
Panowie, taka sprawa. Po długich bojach z moim autem tj. nierównych obrotach, gaśnięciem i wskakiwaniu na tryb awaryjny,
udało mi się zlokalizować problem. Był nim EGR. EGR elektroniczny, ten ostatni który pakowali do mondków bo mój mondek jest z listopada 2006 czyli z końca produkcji. Po jego odpięciu auto odżyło. Wszystkie problemy przeminęły, ale powstały nowe :P czyli check który mi aż tak nie przeszkadza oraz czarna chmura za mną przy każdym mocnym wduszeniu gazu czy zmianie biegu. Jeżdżę a właściwie jeździ tak już moja żona jakieś dwa lata ale coraz częściej zaczynają nam ludzie zwracać uwagę że chyba coś nie halo i wypadało by to naprawić bo za mocno dymię.
Wszystko pięknie ładnie ale taki egr na allegro kosztuje 550 zł a nie mam gwarancji czy taki wszystko naprawi czy jak długo pochodzi bo elektronika w nich jest licha.
Padłem na pomysł, tylko nie wiem czy on wypali. Mianowicie wymyśliłem aby zamienić egr'a z elektroniką na takiego zwykłego podciśnieniowego jak było kiedyś. wiem że pewnie trzeba by pomajstrować w sofcie ale czy to jest wogle możliwe. Jak ten problem rozwiązać. Może macie inne pomysły???

Zbysiu
12-11-2018, 02:40
Można to zrobić. Ale trzeba wymienić cały komp silnika instalacje silnika i kilka przeróbek w instalacji od samego sterownika.