PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Audio przez bluetooth



PanBartosz
22-11-2018, 00:14
Witam wszystkich.

Niedawno nabyłem swojego pierwszego Forda - mianowicie Mondeo Mk IV z 2008 roku. Wersja Ghia, 2.0 TDCI 140 KM.
Podłączam telefon (Huawei P20 PRO) przez bluetooth i bezproblemowo mogę odbierać połączenia itp. Chciałbym puszczać muzykę w aucie z Tidala, Spotify lecz podczas połączenia auto kompletnie nie wykrywa utworu i leci on z telefonu.


Proszę o pomoc, rady, sugestie.

sisio
22-11-2018, 11:45
Musisz moduł BT zmienić na taki co streeming obsługuje. Jakie radio masz? Możliwe, że też bądzie do wymiany/aktualizacji.

bzikol
22-11-2018, 12:36
WiTam,

to jako że jestem w trakcie zgłębiania tematu to dodam swoje 3 grosze...

wszystko zależy jaki masz w tej chwili moduł BT - czy zaczynający się na 7 z przodu czy któryś z takich ... 8M5T-19C112-Ax, CS7T-14D212-xx, AU7T-19C112-xx, (x - dowolne litery)

Jednak jeśli masz z 7 z przodu do konieczna jest niewielka przeróbka instalacji aby te nowsze działały, jeśli jakimś cudem masz któryś z wymienionych to należy jedynie zmienić ustawienia za pomocą elmconfig, ( piąta strona konfiguracji, lewo kolumna gdzieś w połowie wysokości) ...

Jeśli masz już u siebie z 8 z przodu ale nie masz portu USB w schowku to należy jedynie wymienić na w/w i także aktywacja za pomocą elmconfig.

no i oczywiście jak kolega wcześniej napisał jeszcze dochodzi aktualizacja radia lub jego wymiana na właściwe ...

więcej czytania i szczegółów na zaprzyjaźnionym forum ...

https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=63841

jarekslezak
24-11-2018, 08:58
Ja proponuję prostsze rozwiązanie łączyć się przez wyjście AUX w schowku kablem lub kupić transmiter Bluetooth ja mam firmy Xaomii tak się łączyć przez Bluetooth .pozdrawiam

Akodmondeo
20-07-2021, 23:47
Cześć
Czy jak wymienię moduł bt z 8 z przodu na ten z USB to muzyka będzie trwała przez bluetooth? Obecnie jest tylko dzwiek do rozmów telefonicznych

henq
29-07-2021, 01:27
podstawowe pytanie: skąd odzyskać cyferki BT? bzikol - wymieniasz numery a nie wspominasz skąd je zdobyć. sekwencja np w radiu, czy trzeba pół auta rozebrać by z modułu odczytać? sam się ostatnio dowiedziałem, że wystarczy schowek wyjąć by nr seryjny radia NX odczytać - a do tej pory miałem styczność tylko z panelami całymi zabudowanymi :pc:

bzikol
04-08-2021, 08:03
podstawowe pytanie: skąd odzyskać cyferki BT? ...
Jednym ze sposobów jest właśnie zajrzenie za schowek o tam siedzi moduł BT innym to odczytanie tych cyferek np. ForScanem. (inne programy serwisowe także tę funkcje mają)
Podczas odczytu danych o modułach program pokaże listę modułów i tam będą właśnie te cyferki.

Inną metoda jest informacja na podstawie nr VIN ale to już trzeba prosić kolegów którzy maja do tego dostęp.

Innej metody nie znam ale może ktoś jeszcze poda.