PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Błąd E200 w teście zegarów,rozłączajęce się ESP



jarek1124
01-12-2018, 19:02
Wyczytałem że oznacza błąd CAN o przebiegu pojazdu.Wyskoczył ostatnio.Co mogło go spowodować lub uaktywnić? Kiedyś podpinane było auto pod komputer i pokazał się taki sam przebieg jak na zegarach.Domyślam się że korekta licznika jednak była ale wcześniej błędu nie było
Druga sprawa to ESP.W pierwsze śniegi gdy miałem jeszcze letnie opony dwa dni po kolei ślizgałem się na lodzie.Podjeżdżając pod górkę koła buksowały,ESP działało do momentu gdy w końcu stawałem nie dając rady dalej jechać.Po chwili mielenia kołami w miejscu zapalały się kontrolki ABS,ESP,kontrolka ręcznego i za pierwszym razem zamiast przebiegu były kreski,drugim razem kilometry nie zginęły.Oczywiście trakcja nie działała w tym momencie.Zgaszenie i ponowne odpalenie silnika powodowało powrót do prawidłowego działania.Czy jest to prawidłowe? W lecie wpakowałem się w błoto i mieliłem kołami w miejscy aby wyjechać i ESP się nie rozłączało.
A,gdy było auto podpinane pod kompa to w abesie był błąd uszkodzony zawór nr 4 lub coś w tym stylu,kodu nie pamiętam
Ktoś coś?