PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] podswietlane pokrętła od świateł



arti30
08-02-2007, 10:53
witam,
Czy kots mi powie czy mkI 95 są podswietlane pokretła po lewej stronie od swiateł czy nie bo niewiem czy mam spaloną zarówke czy tak ma być

Pozdro!!!

laylow
08-02-2007, 10:56
Tak są podświetlane.
Są tam dwie żaróweczki.

arti30
08-02-2007, 11:01
dzieki wielkie!!!
jak jeszcz napisałbys mi jak je mozna wymienic bede bardzo wdzieczny!!!

laylow
08-02-2007, 11:36
Rzecz bardzo prosta. 10min roboty.

Owijasz płaski śrubokręt w szmatkę, by nie porysować plastyków.
Wkładasz w szparę nad pokrętłami i delikatnie odginasz. Możesz później nacisnąć ten metalowy zatrzask, który zobaczysz po lekkim odgięciu drugim śrubokrętem żeby łatwiej wyszedł.

Z tego co pamiętam to są dwa u góry i dwa na dole zaczepy.

Wykręcasz żaróweczki z oprawkami. Wyciągasz je z oprawki i lecisz do sklepu :)

Nie ma co się bać.
Proste.

arti30
08-02-2007, 11:45
jeszcze raz wielkie dzieki!!!!!
pozdro!!!!!

balcer
08-02-2007, 12:38
a żarówki jakie tam są W5W może?...po co latać do sklepu z rozłożonym jak można się przygotować :bigok:

CzarekJ
08-02-2007, 13:50
To takie małe z wąsikami :) jedna jest w samym pokretle (do podświetlenia go,a druga podswietla obydwie skale

CzarekJ
08-02-2007, 13:51
To takie małe z wąsikami :) jedna jest w samym pokretle (do podświetlenia go,a druga podswietla obydwie skale

balcer
08-02-2007, 14:08
To takie małe z wąsikami :) jedna jest w samym pokretle (do podświetlenia go,a druga podswietla obydwie skale

ale takie jak postojówki albo przy oświetleniu nóg (czyli W5W) czy może T5? wiem, że w MKII są W5W to pewnie i tutaj... 8O

nynek
08-02-2007, 14:20
Możesz tam wsadzić najwyżej 3W żarówki ,inaczej będą się smerdlić oprawki :metal .

balcer
08-02-2007, 14:25
Możesz tam wsadzić najwyżej 3W żarówki ,inaczej będą się smerdlić oprawki :metal .

tego właśnie doświadczyłem w MKII :))

krzysieksa
08-02-2007, 17:23
Ja ma takie małe pytanie - czy podświtlają sie też symbole na samym pokrętle i regulator natężenie oświetlenia deski rozdzielczej (fotka poniżej) ??

http://img130.imageshack.us/my.php?image=przel261cznikiee8.jpg

Wydaje mi sie, że pokrętlo od światel powino sie podświetlać ale czy regulator natężenia oświetlenia tez???

nynek
08-02-2007, 17:30
Dwa dni temu zakładałem taki ściemniacz u siebie ( miałem zaślepkę ) ogłądałem go ze wszystkich stron bardzo dokładnie i nie znałazłem żadnego podświetlenia , ale może mam coś z oczami 8O
Symbole się podświetlają na pewno :metal

CzarekJ
08-02-2007, 19:16
Ja ma takie małe pytanie - czy podświtlają sie też symbole na samym pokrętle i regulator natężenie oświetlenia deski rozdzielczej (fotka poniżej) ??

http://img130.imageshack.us/my.php?image=przel261cznikiee8.jpg

Wydaje mi sie, że pokrętlo od światel powino sie podświetlać ale czy regulator natężenia oświetlenia tez???
Nie wiem jak jest w póżniejszych modelach ale w Moim MkI 94 jest tak:
Symbole sa pdswietlane.
Pokretło włącznika i w moim przypadku regulacji reflektorów też.

W przypadku włacznika świateł wystarczy dość silnie pociągnąć lekko jakby wylamując pokrętło (ma jeden zatrzask) i powinna byc zaróweczka.Ciężko ją się wyjmuje....trzeba mieć delikatne paluszki lub szczypce i wywazony ścisk dłoni :satan:
Regulacja reflektorów ma podobne pokretło jak włacznik,ale podświetlenie jego jest razem z symbolami.Trzeba zdemontowac całość. :bigok:

arti30
08-02-2007, 19:54
rozumiem ze pokrętła od ogrzewania sciąga sie tak samo?
bo niestety nie moge ich zdjąć!!!

Tyberiusz
08-02-2007, 20:06
rozumiem ze pokrętła od ogrzewania sciąga sie tak samo?
bo niestety nie moge ich zdjąć!!!
demontujesz platkikowy element konsoli i masz dostep do pokretel i mozesz je demontowac.

radeq
08-02-2007, 20:08
po co szarpac, jak od spodu pokretla jest otwor, wkladamy tam cos cienkiego naginajac ten zatrzaska i samo wychodzi :) a wlasnie jaka tam jest zaroweczka bo nie doczytalem?? i czy tylko u forda mozna ja kupic czy jest ogolnie dostepna??

arti30
08-02-2007, 20:09
wiec szykuje sie troche wiecej roboty
trzeba zaopatrzyc sie w browary i jazda
wielkie dzieki!!!!
pozdro

arti30
08-02-2007, 20:11
zarówka jest ogólnie dostepna w sklepie motoryzacyjnym dzis kupiłem
koszt 1,50 zł

graba_rg
08-02-2007, 20:12
Ja ma takie małe pytanie - czy podświtlają sie też symbole na samym pokrętle i regulator natężenie oświetlenia deski rozdzielczej (fotka poniżej) ??

http://img130.imageshack.us/my.php?image=przel261cznikiee8.jpg

Wydaje mi sie, że pokrętlo od światel powino sie podświetlać ale czy regulator natężenia oświetlenia tez???


Odnosnie lewego przełacznika bywaja podświetlane , najłatwiej i najszybciej można rozmontowac bez wyciagania całej konsoli . Mianowicie od spodu jest mały otówr srednici bo ja wiem 1-1,5 mm wkładasz tak precik drucik śrubokrecik z czuciem wciskasz i druga rączka ciagniesz za pokrętlo wychodzi bez problemów bynajmiej u mnie tak było. Pozniej sie tylko nie potrzebnie narabiałem wyciagajac cała konsole :)

balcer
08-02-2007, 20:21
zarówka jest ogólnie dostepna w sklepie motoryzacyjnym dzis kupiłem
koszt 1,50 zł

tylko jakie ona ma oznaczenie? 8O

swws
08-02-2007, 23:44
zarówka jest ogólnie dostepna w sklepie motoryzacyjnym dzis kupiłem
koszt 1,50 zł

tylko jakie ona ma oznaczenie? 8O

Wymieniałem wszystkie żarówki ostatnio przy właczniku świateł i kupiłem żaróweczki w ASO. 5 min pracy. A jaka maja wartość to nie mam zielonego pojęcia :)) . Wiem że sa tak małe że juz mniejsze byc nie mogą :beer:

CzarekJ
09-02-2007, 11:06
po co szarpac, jak od spodu pokretla jest otwor, wkladamy tam cos cienkiego naginajac ten zatrzaska i samo wychodzi :) a wlasnie jaka tam jest zaroweczka bo nie doczytalem?? i czy tylko u forda mozna ja kupic czy jest ogolnie dostepna??
No patrz pan :)) nie zauwazyłem (pała jedna) :wall: Na przyszłość bede wiedział :beer: A żaróweczkę można nabyć w kazdym sklepie motoryzacyjnym a nawet widziałem w jakims markecie zestaw żarówek taki ,,niezbednik"....tez tam była.Bodajże 3.3W z oprawką bagnetową

balcer
09-02-2007, 11:26
po co szarpac, jak od spodu pokretla jest otwor, wkladamy tam cos cienkiego naginajac ten zatrzaska i samo wychodzi :) a wlasnie jaka tam jest zaroweczka bo nie doczytalem?? i czy tylko u forda mozna ja kupic czy jest ogolnie dostepna??
No patrz pan :)) nie zauwazyłem (pała jedna) :wall: Na przyszłość bede wiedział :beer: A żaróweczkę można nabyć w kazdym sklepie motoryzacyjnym a nawet widziałem w jakims markecie zestaw żarówek taki ,,niezbednik"....tez tam była.Bodajże 3.3W z oprawką bagnetową rozumiem że całoszklana W3W? taka też znajduje się w tym miejscu w MKII....dzisiaj rozbieram i zakładam/wymieniam żarówki...wtedy wyjaśni się jakie tam są
:bigok:

balcer
09-02-2007, 15:00
i zrobione....sprawa ma się następująco...

http://img261.imageshack.us/img261/3465/p1030442zmianarozmiaruel2.jpg


żarówka po lewej: ona znajduje się w środku włącznika czyli po zdjęciu samego pokrętła mamy do niej dostęp, jest ciekawie zamontowana i żeby ją wyjąć należy ją przekręcić w jedną ze stron i sama wyskoczy wypchnięta przez sprężynkę (ja niestety ją zgniotłem :( ). montaż odwrotnie, ma ona na sobie następujące symbole: 12V 2W M3 17051 (12V 2W, trzonek: Ba7s Narva kod: 17051 - to znalazłem na stronie jednego sklepu AUTO-LAMP (http://www.auto-lamp.pl/lampy.html))

żarówka po prawej: całoszklana wciskowa, są takie dwie w oprawkach, wyjmujemy przez zdjęcie całego zestawu pokręteł, od spodu przekręcamy oprawki i mamy ją...jej oznaczenia 12V 1,2W, na paragonie fiskalnym napisane A-1,2WS (R5 wg mnie)

to tyle chyba już wszystko jasne....i co najważniejsze i u mnie świeci :))

hipis79
09-02-2007, 19:28
czy te zarówki to 1,2 wata??
wygladaja jak małe choinkowe -samo szkło z wąsikami grubość ok 2mm czy moiże 5 wat również samo szkło z wąsikami ale grubość ok 7 mm
??

hipis79
09-02-2007, 19:30
sorki cofam pytanie... wcześniej nie załadowało mi zdjęcia w poście u góry...pozdrawiam