PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Mondeo MK3 2.0 tdci nie odpala



Reeszek
09-12-2018, 12:46
Cześć. Mam problem z mondeo MK3 2.0 TDCi 130km. Auto stało 3 miesiące nie ruszane. Po tym czasie nie odpala. Pompa i wtryski wymienione rok temu. Jedyny błąd na komputerze to map sensor. Zapowietrzony też nie jest. Odpala tylko z plaka po czym pracuje normalnie i jezdzi z pełną mocą. Sprężynka też się nie pojawia. Ktoś ma pomysł co mogło mu się stać?

garbojad
09-12-2018, 14:01
Ale ten plak to za każdym razem musisz stosować czy jak?

Reeszek
09-12-2018, 15:53
Tak. Odpali na plaku i niezależnie ile przejedzie to żeby odpalił potrzebuje plaka.

bimek
09-12-2018, 16:08
sprawdz jakie ma cisnienie na rampie, przed takim odpalaniem

Reeszek
09-12-2018, 17:43
No i właśnie ze sprawdzeniem ciśnienia będzie problem. Nie mam tego jak zrobić póki co

bimek
09-12-2018, 20:44
podlacz ten tester ktorym odczytles bledy i sprawdz jakie masz cisnienie na listwie, to zrobi kazdy obd

mydek
12-01-2019, 21:19
Jeżeli nie odpala po dłuższym staniu, albo tylko po nocy to raczej sugeruję sprawdzić czy jakiś wycieków paliwa ie ma (choć mało prawdopodobne) . Wygląda to na zapowietrzanie się . Sprawdź ( załóż przezroczysty wężyk między filtrem a pompą) czy nie ma po dłuższym postoju powietrza w układzie paliwowym. Szybkozłączki na przewodach paliwowych w fordzie mają to do siebie, że po kilku latach potrafią nie trzymać i auto się zapowietrza. Nie wyczujesz tego jeśli minimalnie łapie powietrze w trakcie jazdy bo pompa ma ogromną wydajność ciśnieniową tak na wyjściu jak i na ssaniu, ale po dłuższym postoju powietrze będzie się gromadziło w układzie a TDCI się ciężko same odpowietrzają.
Jeśli objaw Ci się pojawił przy niższych temperaturach to raczej mam rację ze złączkami. Ja właściwie w każdym fordzie na dzień dobry wymieniam węże paliwowe na czarne gumowe podwójne ze zbrojeniem wewnętrznym i jestem pewien że nie łapie fałszywego powietrza.
Wymieniam wszystkie i na zasilaniu i na powrocie (na powrocie trzeba trójnik mosiężny wstawić przy filtrze) od baku (na dole przy grodzi kabiny za filtrem paliwa) przez filtr do pompy i z powrotem znów przez filtr (i tu jest ten trójnik) do baku. Jeśli dobrze pamiętam to zasilanie fi 12 a powrót fi 8.