PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Stukot prawa strona- wymiana drążków



akwedukt76
17-12-2018, 21:36
Witam, od 3 miesięcy walczę- z dziwnym stukaniem gdzieś po prawej stronie .
na początku - stukot dochodził jakby z prawych drzwi - okolice zawiasu ( tak koło schowka ) - po kolei:

1. Na początek demontaż boczków - same drzwi mam wszystkie po wygłuszane matami STP - tam spokój - glosniki , kable - to nie to .

2. Demontaż nadkola - pomocowałem przewody od klimy coś tam mogło pukać ( pomocowałem trytkami oraz podkleiłem maty na blache - ale dalej to samo .

3. Stacja diagnostyczna - wszystko na szarpakach ok , test zawieszenia - lekko stuka łącznik stabilizatora - wymiana na Lemforder - kpl na dwie osie - to nie to

4.Przy okazji wymiany całego kpl sprzęgła wraz z dwumasą - wymiana tulei drążka stabilizatora - kpl - to nie to

dwóch mechaników dalej rozkłada ręce i twierdzą ze może amortyzatory . No i tak miałem wymieniać więc :

5. Wymiana amotryzatorów Sachs + łożyska + poduszki + osłony i odboje - do tego same końcówki drązków TRW + sworznie wahaczy też TRW ( przy okazji sprawdzenie sprężyn - ok ) - dalej tak samo sobie stuka

Geometria na innej SKP i diagnosta też nie wie - ale sugeruje iż mogą pukać same drążki kierownicze lub sam magiel
Co ciekawe żadnych luzów nie ma , sama kiera pracuje wzorowo .
Ja już pomysły wyczerpałem nie mówiąc o budżecie , dodam iż omawiany stukot - to metaliczny dzwięk - pojawiający się przy małych nierównościach i nie zawsze .
Raz jest dwa dni spokojnie , a za moment zaczyna i tak wkoło .
Jeszcze zauważyłem , że gdy jadę po nierównościach i zaczyna stukać - wystarczy że skręcę kierownicą w lewo i stuk ustaje - :) no ale nie można ciągle jeździć w lewo :):)

Jak auto stoi w miejscu - samo kręcenie na lewo i prawo - nic nie stuka

Pytanie , czy same drążki mogą takie cyrki robić ?? - przymierzam się do zakupu nowych - TRW , lub co to może jeszcze tak wkurzać :)

z góry dzięki za wszelakie sugestie .
pozdrawiam Łukasz

henq
18-12-2018, 21:32
tuleje sanek
szkoda że nie sprawdziłeś jak miałeś sanki na dole przy wymianie sprzęgła ;)
u mnie problem występuje z tyłu ale tu łatwiej jest jak już się oczywiście uda odkręcić wahacze ;)

aha możesz jeszcze sprawdzić półośkę i przegub wewnętrzny.

karloss
18-12-2018, 23:36
Jak stuki z okolic podszybia to sprawdź tzw. kły przy zawiasach maski (po otwarciu będzie widać). Owin je taśma izolacyjna i sprawdz. To stara i znana przypadlosc.

akwedukt76
19-12-2018, 22:40
tuleje sanek
szkoda że nie sprawdziłeś jak miałeś sanki na dole przy wymianie sprzęgła ;)
u mnie problem występuje z tyłu ale tu łatwiej jest jak już się oczywiście uda odkręcić wahacze ;)

aha możesz jeszcze sprawdzić półośkę i przegub wewnętrzny.

no to może być to - tuleje sanek
NR części ?? bo nie umiem znaleźć :( będę wdzięczny

dobra mam - Finis 1307875
cięzko dostac coś sensownego - Topran tylko dostępny hmm

henq
20-12-2018, 18:16
1307875 (1S71-5A103-AB)
no do tyłu znacznie lepszy wybór, do przodu lipa
w intercarsie masz jeszcze Hans Pries
HP302 188

akwedukt76
20-12-2018, 21:19
1307875 (1S71-5A103-AB)
no do tyłu znacznie lepszy wybór, do przodu lipa
w intercarsie masz jeszcze Hans Pries
HP302 188

No to jest to samo:) HP Topran :)
zamówiłem - zobaczymy po wymianie - drązki też nowe przy jednej robocie :)
oby to było to :)
dzięki i dam znac - będzie dla potomnych ;)