PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Luz przegubu wewnętrznego



Dawido89
26-12-2018, 20:18
Witam
Planuję w końcu finalnie rozprawić się ze stukaniem z prawej strony. Zawieszenie wymienione ponieważ i tak tego wymagało , został jeszcze mocno wyczuwalny luz kielicha przegubu wewnętrznego.
Odcinek skrzynia -> łożysko jest bez luzów
Odcinek krzyżak -> przegub zew jest bez luzów

Luz jest jak złapię za przegub(kielich) wewnętrzny...

1) Czy luz jest spowodowany uszkodzeniem półosi czy przegubu(kielicha) ? Chodzi mi o zużycie spowodowane zbyt miękkim materiałem....
2) Wszelkie firmy typu NTY,GSP odpuścić ?
3) Czy w razie uszkodzenia frezu półosi sensowne jest ją dawać do regeneracji czy pakować sie w używkę niewiadomego pochodzenia ??

Przez 2lata zrobiłem 52 000km , zdarzyło się że samochód frunął do Austrii czy Czech więc raczej potrzebuję to zrobić pewnie...
Dziękuję za odpowiedź. :up:
Dawid :up:

damian1903
27-12-2018, 15:37
1) Czy luz jest spowodowany uszkodzeniem półosi czy przegubu ? Chodzi mi o zużycie spowodowane zbyt miękkim materiałem....
albo sie wytarły łożyska które są w przegubie wewnetrznym albo kielich w którym pracują

Dawido89
27-12-2018, 16:56
Ani jedno ani drugie ponieważ luzów nie ma na krzyżaku(czy w środku kielicha) tylko jak złapię za kielich to on cały lata... pytanie czy schudły frezy w kielichu czy w półosi ?

karloss
27-12-2018, 19:56
Nie próbuj dochodzić jak doszło do zużycia tego elementu, tylko szukaj całej półosi oryginalnej z demontażu. Tak kiedyś ja zrobiłem po podpowiedzi przez kolegów z forum forda. Wówczas całą półoś w idealnym stanie kupiłem chyba za ok. 150zł (tych z alledrogo poniżej 100zł nawet nie chciałem oglądać). A też się zastanawiałem nad zamiennikiem. Zrobiłem na niej z 10 tys. km i sprzedałem auto. Nic złego się nie działo.

perials
28-12-2018, 10:03
Luzy na samym przegubie trudno wyczuć. Ale jak złapiesz za półoś to masz sporą dźwignię i wtedy jest widoczny. Jak znam MK3 to luz powstaje najczęściej na kielichu wewnętrznym. Wiele razy spotkałem się z wymianą samych łożysk i "kamieni" na krzyżakach i problem pozostawał.

Dawido89
28-12-2018, 17:52
Przegub wew jak jest nabity na półoś to tam nie ma być żadnego luzu prawda ??

Marek44
29-12-2018, 00:02
pytanie czy schudły frezy w kielichu czy w półosi ?
prawdopodobnie w jednym i drugim - tam się dostaje niestety woda i po długim czasie wielokilin na osi i wielowpust w kielichu koroduje :(
generalnie i tak musisz wytaskać, żeby (po zbiciu kielicha) to sprawdzić .... i niestety Cię zmartwię ale (auto ma swoje lata) jak nie wymieniane od nowości to wielce prawdopodobne, że kielich ma wytarcia od pierścieni .... a także krzyżak może mieć wytarcia (do zmierzenia sufmiarką... ale będzie też widoczne gołym okiem) na wypustach (trójzębie). Same pierścionki zużywają się wolniej ale też dobrze je zmierzyć. Wiem, wiem..... że nie czujesz luzu na krzyżaku .... ale ja też u siebie nie czułem a okazało się to co opisałem.


Nie próbuj dochodzić jak doszło do zużycia tego elementu, tylko szukaj całej półosi oryginalnej z demontażu.
marne szanse na znalezienie (po tylu latach) półosi bez wymienionych powyżej mankamentów (wielowypust/wieloklin,krzyżak,kielich) .... a po za tym żadnemu sprzedającemu nie będzie się chciało tego rozkładać, żeby Ci opisać (a opis też może być subiektywny sprzedającego) - generalnie może to być "wyrzucenie kasy w błoto"


Wszelkie firmy typu NTY,GSP odpuścić ?
ja kupiłem całą półoś krótką (prawa strona) z NTY (bo sam kielich wewn. nie był dostępny) ..... ale trudno mi polecić lub nie bo ..... coś mi w czasie jazdy hałasuje tylko jeszcze nie wiem co (na razie zimno i nie zaglądam - czekam do wiosny :)) ale, że wymieniałem parę elementów mogących mieć na to wpływ więc na razie nie wyrokuję.

Cały opis powyżej na podstawie własnego doświadczenia z przed paru miesięcy -
mam nadzieję, że na coś się przydał :)

Pzdr