PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Zamek centralny – nie działa zamknięcie drzwi kierowcy z pilota



miisieq
04-02-2019, 22:38
Hej,

Mam bardzo duży problem z zamkiem centralnym w Mondeo MkIV 2014. Gdy tylko temperatura spadnie poniżej około 2 stopni Celsjusza zaczyna się problem z zamykaniem drzwi z pilota.
Po wciśnięciu przycisku na pilocie "bolce" we wszystkich klamkach w samochodzie, oprócz przedniej, zamykają się i od razu odskakują z powrotem, a przy klamce kierowcy ledwo drgnie.
Jedynym sposobem na zamknięcie samochodu jest przekręcenie kluczyka na kilka sekund, a przez szybę widać, że "bolec" klamki kierowcy powoli się chowa do pozycji zamkniętej.

Usterka pokazana na filmie:

https://youtu.be/qGkRD2zRD1E

W ASO Forda wymienili mi zamek kierowcy (1791414 (https://ewcar.pl/pl/p/Zamek-drzwi-kierowcy-Ford-1791414/14390115)), następnie po reklamacji dzisiaj wymienili mi cięgno zamka. Gdy odbierałem samochód dało się go normalnie zamknąć pilotem, ale gdy tylko temperatura spadła, to już efekt jak na filmie powyżej.

Większość podobnych tematów na forum kończyła się na wymianie właśnie zamka. Czy macie pomysł o co może chodzić w tym przypadku?

MayheM
05-02-2019, 12:20
Ja bym reklamował usługę w ASO.
Ewidentnie coś tam się zacina albo stawia opór. Może jest jakaś nieszczelność i wilgoć się tam gromadzi w drzwiach.
Ja bym (o ile jeszcze nie jest usługa na gwarancji) zdjął boczek drzwi i obejrzał, co tam stawia opór podczas zamykania. Może wystarczy podgjąć cięgno w którymś miejscu.

miisieq
05-02-2019, 20:17
Właśnie w kółku reklamuję. Dzisiaj zwrócili mi pieniądze za wymianę cięgna i w ramach gwarancji jeszcze raz wymienili zamek kierowcy na nowy.

Zobaczę jak będzie po nocy, gdy zamek się wyziębi.

miisieq
07-02-2019, 10:21
ASO wymieniło zamek kierowcy (1791414) na nowy w ramach gwarancji. Pomogło na około 24 godziny. Gdy tylko temperatura spadła do około 1 stopnia Celsjusza, to samochód przestał się zamykać. :(

Netoper
07-02-2019, 14:21
Bo problem może być w innym zamku, który przy spadku temperatury nie daje sygnału że jest zamknięty i wtedy central automatem otwiera.
Trza by pojedynczo po kolei odłączać zamki i sprawdzać który nie pozwala zamknąć reszty.