PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Wymiana kabli na zestaw cewek?



zryty7
25-02-2019, 04:34
Witam
Podobno gdzies na forum jest manual przerobienia ukladu zaplonowego z kabli i jednej cewki na zestaw cewek bez kabli. Mkiii benzyna. Niestety pomimo usilnych staran nie znalazlem. Czy ktos cos wie na ten temat?
Pozdrawiam

Mischel
25-02-2019, 09:14
Widziałem taki temat na jakiejś grupie na facebooku ale później nie mogłem tego znaleźć. Cewki i kawałek instalacji były od focusa, potrzebna jest też jakaś stara cewka żeby pozyskać z niej gniazdo i nie ciąć ori instalacji.

Matys1990
28-02-2019, 00:04
Mam opis ale nie jestem jego autorem. Mam nadzieje ze autor się nie pogniewa.

Link: https://www.facebook.com/groups/905857552881079?view=permalink&id=1522808391185989

Witam ;) Znalazłem sposób na wieczne problemy durateca z układem zapłonowym. W oparciu o zagraniczne fora postanowiłem zrobić tzw. COP czyli jedna cewka zapłonowa, jeden cylinder. Przeróbka jest nieinwazyjna, można w razie problemów z powrotem zainstalować oryginalną cewkę i przewody. Ale do rzeczy, potrzebujemy :
* Stara cewka zapłonowa z focusa/mondeo (3 piny, foto w załączniku), może być niesprawna, liczy się złącze w jakie wpina się sterowanie cewki.
* Wiązka albo fragment wiązki z focusa MK2 2.0/1.8 duratec, koniecznie wersja w której mamy pojedyncze cewki (potrzebny fragment z wtyczkami cewek)
* Cewki zapłonowe od focusa MK2 2.0/1.8 duratec, najlepiej kupić używane oryginały (koszt ok 10zł/szt) bądź zainwestować w nowe (ok. 80zł/szt)
* 4 szpilki m8/m6 (przykręcanie cewek do osłony rozrządu), ewentualnie rozmiar M8 po usunięciu tulejek z cewek (tak zrobiłem u siebie, ale nie polecam - jest to ingerencja w cewkę i uniemożliwia ewentualną reklamację)
* Lutownica, cyna, izolacja/termokurcz,

1. Wyciągamy przewody zapłonowe, odkręcamy cewkę, dajemy na półkę ;)
2. Wycinamy odpowiedni fragment wiązki z focusa (potrzebny fragment z 4 wtyczkami cewek, najlepiej zostawić sobie odpowiedni zapas przewodów).
3. Łączymy przewody zgodnie ze schematem/zdjęciem w załączniku.
4. Bierzemy uszkodzoną cewkę, staramy się rozciąć jej obudowę w taki sposób aby odzyskać złącze 3 pin (foto). Jeżeli mamy już złącze to widzimy 4 wyprowadzenia od wewnętrznej strony (tam gdzie były zatopione w cewce), bierzemy miernik czy kontrolkę w dłoń i sprawdzamy który pin wtyczki od strony wewnętrznej jest odpowiednikiem od strony zewnętrznej. Jedno powtarzające się wyprowadzanie ucinamy.
5. Lutujemy środkowy przewód złącza z przewodem z naszej wiązki od Foki (zasilanie cewek, kolor zielony z białym bodajże), oraz dwa które są sygnałami sterującymi cylindrami 1/4 oraz 2/3. I tutaj loteria, nie sprawdziłem jak u siebie zlutowałem ale jeżeli przylutujemy to odwrotnie to samochód po prostu nie zapali (ja tak u siebie zrobiłem), mam wszystko w termokuczu więc nie pomogę w tej kwestii ale niczym taka pomyłka nie grozi.
6. Izolujemy całą wiązkę, najlepiej wrzucić ją jeszcze w peszel.
7. Bierzemy cewkę z focusa, wkładamy na świecę i widzimy, że potrzebne jest jej mocowanie do osłony, wiec bierzemy sobie szpilkę która ma gwint jednocześnie M8 jak i M6. Wkręcamy M8 w osłonę plastikową (nie za daleko, z wyczuciem, odpowiednio dostosowujemy jej długość tak aby zamontować cewkę i wrzucić na to nakrętkę.
8. Montujemy wszystkie cewki, podpinamy wiązkę i odpalamy, jeżeli nie zapala to przepinamy sterowanie zapłonem (cylinder 1/4 oraz 2/3).

zryty7
28-02-2019, 07:26
Link chyba nie dziala albo watek prywatny. Nie mniej opis na tyle prosty ze zdjec nie trzeba. O to mi chodziło,
Dziekuje.
10113

Matys1990
28-02-2019, 08:55
post jest na grupie mondeo mk3 polska, wiec jak nie jesteś jej członkiem to nie zobaczysz posta.

Mischel
28-02-2019, 09:16
To jest to, tylko ja to widziałem na innej grupie.