PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Tylnie lampy Mondeo 94 r sedan



rufcio
09-02-2007, 18:54
Mam pytanko. Czy tylnie lampy mają uszczelkę czy też masę uszczelniającą? Bo ja w prawej lampie mam uszczelkę, która to na dodatek przecieka ... :(

Napisałem do jakiegoś faceta z Allegro, czy nie ma może takiej uszczelki. A on mi na to:

"Proszę Pana - rowek jest ale nie na uszczelkę zwykłą tylko na masę uszczelniającą której nie da rady ściągnąć aby ponownie ją użyć. Musi Pan sobie kupić masę uszczelniającą w sklepie motoryzacyjnym ( Polonez i Fiat miał też tak przyklejane lampy ) i ją przykleić. Pozdrawiam "

No więc jak kurna jest ? Powinna tam być uszczelka czy masa uszczelniająca?

Deemax
09-02-2007, 19:12
Witam
Mi ciekła lewa lampa i w końcu sięza nią zabrałem jakieś 3 tygodnie temu. Na polu było zimno i całe szczęście bo w tym rowku była masa uszczelniająca skamieniała i łatwo się wykruszyła a potem czyszczenie lampy i blachy auta, przetarcie blachy spirytusem i dużo silikonu w rowek lampy i zakręcenie. Nic nie cieknie i jest luksus :) (Przy pracy podpierałem się doświadczeniami z Hondy Civic w której w lecie robiłem obie tylne lampy i dalej jest w niej sucho).

welshman2
09-02-2007, 19:13
Na ten czes ładuj mase uszczelniającą lub sylikon i przeleć się na szrot w poszukiwaniu uszczelki... :)

jachu
09-02-2007, 19:28
"Proszę Pana - rowek jest ale nie na uszczelkę zwykłą tylko na masę uszczelniającą której nie da rady ściągnąć aby ponownie ją użyć. Musi Pan sobie kupić masę uszczelniającą w sklepie motoryzacyjnym ( Polonez i Fiat miał też tak przyklejane lampy ) i ją przykleić. Pozdrawiam "

No więc jak kurna jest ? Powinna tam być uszczelka czy masa uszczelniająca?Wydaje mi się ,że dobrze Ci poradził!! Ja niedawno wymieniałem lampę ,tylko w kombi i też była masa ( do wyrzucenia) .Poszedłem do sklepu motoryzacyjnego i nabyłem "autokit" ,ładnie oczyść lampę i blachę " odtłuść" i nałóż do lampy w rowek i przykręć lampę na stałe,powinno być dobrze :metal :beer: ( musisz rozmasować ten kit,co by był miękki,rozgrzej go) :beer:

rufcio
09-02-2007, 19:50
Więc powinna być uszczelka czy nie :) ?