PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Problem z od paleniem, temperatura silnika



Barteczek
09-03-2019, 18:45
Witam. Otóż mam taki problem.
Wskaźnik temperatury po przekreceniu stacyjki, wskazuje 60-80 stopni, różnie. Najśmieszniejsze jest to że silnik nie był odpalany 12 h temu. Sytuacja ciągle się powtarza. Jest też problem z porannym lub po długim postoju z odpaleniem auta.. Jak już odpali to pracuje na niskich obrotach przez kilkanaście sekund i auto nie reaguje na pedal gazu, po tych kilkunastu sekundach auto dostaje 900 obratow i pracuje nie równo.. Jak się na grzeje pracuje bardzo ładnie i w obszarze 750 obr/min. Jedyny błąd jaki wyskakiwal to potencjometr pedału gazu czy jakoś tak.. Czujnik temp ten przy termistacie został wymieniony na nowy, chodź do testów nie wkrecony lecz tylko włożony do wtyczki. Ciekowsotka ostatnia, to na komputerze pokazuje temp. Około 40 stopni gdzie auto nie było ruszane kilkanaście godzin.. Mechanik twierdzi że układ jest szczelny. Rozkładam po malu ręce...

---------- Post added at 18:45 ---------- Previous post was at 18:44 ----------

Załączone zdjęcie

michalmondeo
09-03-2019, 21:24
Dziwne może coś jest powiozane z poteciometrem gazu. Napewno czujnik temperatury zewnętrznej jest powiozny z wszystkim czujnikami temperatur jak wody powietrza powietrza zasysanego

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Barteczek
09-03-2019, 22:49
Mechanik podejrzewa czujnik dolotowy czy to może być to?

michalmondeo
10-03-2019, 06:03
Wszystko może być najlepiej podmienić na sprawny i będzie wiadomo

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Barteczek
12-03-2019, 11:41
Czujnik został podnmieniony. Nic to nie pomogło. Okazało się że został uszkodzony sterownik przez wode. I mam pytanie. Czy jak kupie sterownik o takich samych numerach to auto powinno normalnie chodzić czy trzeba robić jakiś klon danych ze starego komputera?

michalmondeo
12-03-2019, 12:54
Powinien chodzić normalnie

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

rajman
12-03-2019, 13:16
Czujnik został podnmieniony. Nic to nie pomogło. Okazało się że został uszkodzony sterownik przez wode. I mam pytanie. Czy jak kupie sterownik o takich samych numerach to auto powinno normalnie chodzić czy trzeba robić jakiś klon danych ze starego komputera?

jeśli mówisz o pcm to potrzeba będzie zaprogramować kluczyki.

Barteczek
12-03-2019, 18:31
Immo to rozumiem, ale mechanik mówił o jakims programowaniu komputera danych ze starego.. Czyli chce mnie naciągnąć na bzdury? Wystarczy pestke zakodowac pod nowy komputer?

michalmondeo
12-03-2019, 18:40
Jak podmieniłem i bez problemu odpalił bez kodowania czego kolwieg

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka