PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Płyn wysprzeglika sprzęgła



draker90
11-03-2019, 23:27
Witam. Wymieniłem przewody hamulcowe i płyn, miałem zamiar też w wysprzeglika ale nie mam odpowiedniego rozmiaru wężyka . Od 6lat sprzęgło pracuje tak samo dobrze. Pytanie czy robić nowy płyn do sprzęgła czy zostawić temat chodzi mi czy jest fizyczna różnica w pracy. Pozdrawiam

splitu
12-03-2019, 01:57
płyn wymieniać i nie czekać aż się sprzęgło zacznie psuć.
układ sprzęgła korzysta z jednego zbiornika, więc syf i tak będzie w 'krwioobiegu' układu hamulcowego.
a na brudnym płynie cierpi wysprzęglik oraz pompka sprzęgła, a doświadczenia awarii tych podzespołów - nie polecam

draker90
12-03-2019, 05:50
Tam jest 100ml około. Wymiana płynu hamulcowego na nowy nie dała wyraźnej różnicy po prostu działa dobrze, nie ze auto staje dęba . Pytanie czy w odczuwalnym działaniu jest różnica czy tylko w długofalowej eksploatacji sprzęgła

Netoper
12-03-2019, 12:16
Tam jest 100ml około. Wymiana płynu hamulcowego na nowy nie dała wyraźnej różnicy po prostu działa dobrze, nie ze auto staje dęba
Żeby dobrze wymienić płyn w hamulcach to trza około 1.5l płynu przez układ przepuścić aby się po całości wymienił.
Natomiast płyn jest mocno higroskopijny i ze względów bezpieczeństwa powinno się co 2 lata wymieniać.

draker90
12-03-2019, 12:23
100ml jest w wysprzegliku. A w płyn hamulcowy przelane 1.5litra wg instrukcji przez przewody

splitu
12-03-2019, 15:03
Pytanie czy w odczuwalnym działaniu jest różnica czy tylko w długofalowej eksploatacji sprzęgła
jak nie wymienisz to eksploatacja moze stać się krótkofalowa
przeżyłem to na sobie to wiem co to znaczy.
na pewno auto po wymianie płynu hamulcowego nie będzie lepiej hamować, a sprzęgło nie będzie chodzić lżej - bo nie o to w wymianie chodzi.