PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Utrata łączności z ABS



scobe
26-03-2019, 15:53
Witam, niedawno w mondeo osłabł mocno akumulator (do ok 8V) w następstwie czego wyrzuciło na C+ komunikat Immobilizer: Aktywny
10171
Po podłączeniu kompa bład U0121 - Utrata łączności z modułem sterującym układem zapobiegającym blokowaniu kół podczas hamowania (ABS)
Gdzie szukać źródła kłopotu? Czytałem coś o wiązce od PCM? Pomógłby mi ktoś to zlokalizować? Słaby akumulator to powód braku komunikacji czy sądzicie, że raczej zwykły zbieg okoliczności a przyczyna bardziej mechaniczna?
Dodam tylko, że auto nie odpala, nie uruchamia wcale rozrusznika, wcześniej żadnych komunikatów ani błędów.

Mischel
26-03-2019, 21:03
Zacznij od podmiany aku na sprawny.

scobe
28-03-2019, 11:51
Dobra doszedłem ładu, i mniej więcej ogarnąłem co jest nie tak. Przyczyna rzeczywiście, rozładowany akumulator. Niestety wymiana / naładowanie akumulatora czasem może nie wystarczyć. Nigdzie nie było wprost napisane a więc podpowiem. Trzeba podpiąć się pod kompa i zresetować PCM / BCM używając procedury serwisowej. Nie wiem dokładnie który, bo zresetowałem oba jeden po drugim. Wtedy po chwili pokazał mi się na liczniku przebieg, udało się auto odpalić ale za chwilę znów było wszystko do du*y. Zamknąłem auto i zostawiłem na noc, rano już było wszystko ok, zatem recepta na to to reset PCM/BCM a następnie zostawić auto aby się uśpiło jeżeli same resety nie pomogły. Co ciekawe wszystko zrobiłem na słabym wciąż akumulatorze (ok 11.4V pokazywał, ale wciąż bezproblemowo kręcił) ze względu na to że nowy akumulator do mnie nadal zmierza i dopiero za kilka dni będę go miał.

Co do kabla to ja użyłem vscan viaken oraz forscana, czyli inwestycja za 150zł.