PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Pali na dwa cylindry



cder
31-03-2019, 19:12
Witam. Posiadam Mondeo MK3 z 2005r 2.0tdci. Od kilku dni zaczęły się problemy z sygnalizacją nie zapiętych pasów. Nawet jak pasy zapięte to i tak była kontrolka i dźwięk ostrzegawczy. Potem raz na jakiś czas zapalała się kontrolka ABS i ESP oraz po włączeniu klimy ładowania. Wczoraj ruszyłem autem, jechał normalnie, po zgaszeniu silnika Postal ok. 2 minut i już nie odpalił. Okazało się że akumulator padnięty. Dzisiaj podmienilem akumulator i zakręcił ale chodzi jakby na dwa cylindry i nie reaguje na pedał gazu no i z tyłu chmura szarego dymu. Sprawdzany forscanem i jest tylko błąd EGR bo zaślepiony. Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Moduł by padł? Czy gdzieś coś z przewodami?

Spaider
07-04-2019, 06:34
Mondeo zaskakuje każdego dnia...
Czasem gdy się bardzo śpieszę : wsiadam, kluczyk stacyjka i odpalam od razu to mam podobny objaw - kontrolka od aku nie gaśnie auto chodzi jakby na mniejszych obrotach nie reaguje na pedał gazu - całość trwa ok 2-3 sekundy i obroty się podnoszą same i chodzi jak lalka już potem. Na kompie żadnych błędów. Już nawet kiedyś myślałem że świeczki + nowe uszczelki pod kolektor i zmiany nie ma... jak wsiadam , przekręcam kluczyk poczekam 3-4 sek i dopiero odpalam to jest ok .