PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Prośba o ocenę po wymianie sprężyn :(



akwedukt76
06-04-2019, 01:50
Witam - poproszę kolegów o opinie nt wymiany sprężyn przód
dla mnie - dramat - sprężyny Monroe nr kat : SE 0013 - wg Vin i kaltalogu monroe - do tego auta
zdjęcie w linku - różnica pomiędzy przodem a tyłem - 8-9 cm mierzone od nadkola do opony

opony 205/16/50 felgi oryg ford

już tak smigam tydzień i nadal się łudzę ,że przysiądą trochę
poproszę o opinie
Auto Mk2 2.0 Zetec 97r

https://images89.fotosik.pl/156/39d110a3269e4fe6med.jpg (https://www.fotosik.pl/zdjecie/39d110a3269e4fe6)

4 lata temu wymieniałem juz na przodzie - wtedy poszły kamoki i takich cyrków nie było , ale wytrzymały krotko bardzo
z góry dzięki
nie wiem czy mam to reklamować - czy czekać
pozdrawiam :)

Netoper
06-04-2019, 12:38
nie wiem czy mam to reklamować - czy czekać
No faktycznie stoi jak koza :))
U nas przy lesjoforsach też podobnie było, po pół roku ze 3cm przysiadły, ale z tyłu też było później w wymienianie, to nie było takiej optycznej różnicy przód/tył, po prostu stał po całości ogólnie wyżej niż na starych przechodzonych sprężynach.

akwedukt76
07-04-2019, 01:05
nie wiem czy mam to reklamować - czy czekać
No faktycznie stoi jak koza :))
U nas przy lesjoforsach też podobnie było, po pół roku ze 3cm przysiadły, ale z tyłu też było później w wymienianie, to nie było takiej optycznej różnicy przód/tył, po prostu stał po całości ogólnie wyżej niż na starych przechodzonych sprężynach.

To co dalej - ??
mam czekac pol roku aż przysiądą
Leski - znaczy lesofors- y mialełem zamawiac - ale jak ma byc tak :( samo - kiedyś pisane było że jako jedyni trzymają wymiar ..
szkoda że nie ma oryg - bo zaryzykowałbym
z fabryki to tak nie wyjechało do klienta końcowego

zbiban1967
07-04-2019, 20:07
Ja bym relamował.Ewidentnie coś nie halo. Wymieniałem całą zawiechę na Lesjofors i Sachs ( fakt ,że w mk3 ) i nie było żadnej różnicy.

Marek44
07-04-2019, 23:35
Miałem to samo - tu masz i poczytaj moje przeboje :
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/165107-podniesiony-prz%C3%B3d-po-wymianie-spr%C4%99%C5%BCyn?highlight=Marek44
zareklamowałem - reklamacja uznana. Porób zdjęcia i jak masz możliwość to zatargaj do auta sprzedawcę.
Wymieniłem na Lesjoforsy i jest git.
Co do Lesków to zdecydowana większość polecała i kupiłem i jestem zadowolony i będę polecał tą firmę każdemu.

hans01
08-04-2019, 23:47
dla mnie - ... różnica pomiędzy przodem a tyłem - 8-9 cm mierzone od nadkola do opony
..
już tak smigam tydzień i nadal się łudzę ,że przysiądą trochę

Ja mam podobnie na tyle. Sprężyny Kayaby, nr części właściwy, zamontowane kilka lat temu i niewiele lub wcale nie przysiadły. Ale jeżdżę najczęściej sam. Już myslałem nawet wrzucić do bagażnika worek cementu.

Gdzieś przeczytałem, że sprężyny, mimo że ten sam nr części, mogą mieć różne twardości. Mają różne kolorowe oznaczenia. Nie wiem na ile to jest prawda.
Ale moje tylne zawieszenie jest faktyczne twarde. Przy małej prędkości czuję kołysanie przy każdej nierówności, tak jakby mało pracowało. Pytałem nawet o to diagnostę na przeglądzie, ale na testach wyszło dobrze.

davidcie
13-04-2019, 16:50
Jeśli chodzi o siadanie to my wymienialiśmy w 1.8TD przód na Lesjoforsy (4027560) i jak na moje oko też były ciut za wysokie. Łudziłem się że siądą ale nawet przy dizelku nie zauważyłem żeby coś się obniżyło po kilku latach :(