PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] problem z klimatyzacją po jej dobiciu



bunia25
12-06-2019, 18:21
witam mam następujący problem bo dobiciu klimatyzacji klima w czasie jazdy włącza się i wyłącza nie wiem może to zbieg okoliczności ale mógł mechanik coś popsuć weszło 70 g czynnika jeszcze któregoś dnia coś się popsuło na chwile w panelu nie mogłem ustawić nawiewu na twarz lub szybę cały czas wiało na nogi poruszałem jakas wtyczką przy pedale gazu i problem ustał. Może ma ktoś jakiś pomysł może ten cały panel od regulacji szwankuje lub mechanik nabił za dużo gazu

adamze27
12-06-2019, 22:16
dobicie?z tego co wiem technologicznie ściąga się wszystko i dopiero nabija od nowa,przynajmniej tak miałem tydzień temu :zakrecony: jeśli chodzi o włączanie i wyłączanie samoczynne klimy to w sumie jest kilka opcji,temat równiez przerabiałem tydzień temu :hmm: najbardziej prawdopodobny problem to stojący wiatrak,zgnite przewody od wiatraka lub gorsza opcja czyli uwalony moduł który elektrycy-elektronicy też naprawiają...jeśli chodzi kompresor a w układzie jest ciśnienie to zaczyna się od sprawdzenia wiatraka i wiązki.

bunia25
15-06-2019, 21:08
wiatrak chodzi może padł ten czujnik przy ścianie grodziowej ciśnieniowy czy jakoś tak można to jakoś wdzic jak wypiąłem wtyczkę i potraktowałem odrdzewiaczem dzień było spokój teraz znowu to sami

mwok
16-06-2019, 19:45
jak za dużo gazu dorzucił albo za mało to czujniki wyłaczaja klime

bunia25
31-07-2019, 21:23
czujnik ciśnieniowy wymieniony wraz to samo zauważyłem że w bardzo upalne dni gdy dam wiatrak na maxa klima wyłańcza się gdy zmniejszę wiatrak klima chłodzi . Mam jeszcze do was pytanie czy jak samochód stoi na słońcu odpalicie go i włączycie klime to od razu wieje zimne powietrze bo u mnie trzeba chwile przejechać filtr wymieniony klima dobita chyba powinna mocniej chłodzić może to przez czarny kolor samochodu

CzarekJ
26-08-2019, 10:32
Mam jeszcze do was pytanie czy jak samochód stoi na słońcu odpalicie go i włączycie klime to od razu wieje zimne powietrze bo u mnie trzeba chwile przejechać
Zawsze poleci ciepłe a nawet gorące powietrze - przecież parownik musi się schłodzić a i w samych wylotach też jest gorąco.
U mnie to kwestia 5-15sek.w zależnści od temperatury zewnętrznej,miejsca i czasu postoju.