PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] gdzie podłożyć podnośnik tył kombi ?



Marek44
10-09-2019, 20:38
Witam.
Niestety ząb czasu wziął się za moje progi (mimo, że wymieniane parę lat temu - no w sumie ok.6-7 lat temu). Z wierzchu niewiele widać ale od dołu w paru miejscach już niestety tak. Wczoraj chciałem unieś tył standardowym podnośnikiem (w miejscu wyznaczonym trójkącikiem) i pomimo, że oraganoleptycznie wyglądało ok. to jak zacząłem podnosić coraz wyżej to usłyszałem leciutkie (co jakiś czas) trzaskanio-chrupnięcia :(. Może nie wielkie ale się przestraszyłem i szybko opóściłem autko.
Teraz z w związku z powyższym pytanko :
gdzie mógłbym podeprzeć z tyłu (żabą - bo mam :)) autko żeby trochę unieść - tak na wys. żeby móc ściągnąć koło ?
pzdr

Netoper
11-09-2019, 11:48
Pod mocowanie wahacza, tylko dobrze wycentruj coby się nie ześlizgnęło.

Marek44
11-09-2019, 19:34
masz na myśli miejsce nr 1 (na zdjęciu) ? - jeżeli tak to nic się tam nie pognie ?
... a może chodzi Ci o mocowanie wahacza wzdłużnego (kielich) ?
Myślałem też o miejscu nr 2 (bo w sumie to tam spoczywa ciężar całej ćwiartki auta) ... ale z kolei jak jakbym podniósł i żaba obsunęłaby się tooooo .... jak sprężyna odbije to strach się bać :) - co o tym sądzisz ?
10538

Netoper
12-09-2019, 10:48
Pod 1, to praktycznie jedyne miejsce do podparcia jak progi słabe, zresztą u nas też pod to podkładałem żabę nawet jak jeszcze progi były zdrowe żeby się nie ździwić że jednak próchno

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

---------- Post added at 10:48 ---------- Previous post was at 10:12 ----------


Myślałem też o miejscu nr 2
Parę razy podkładałem, plusem jest to że koło od razu do góry idzie, bo pod dwójkę jak podłożysz to sprężyna się prostuje i dopiero do góry koło idzie, natomiast minusem że podparcie jest blisko koła i mało miejsca na manewry żabą żeby ją ustawić.

GSL.AM
16-09-2019, 22:19
Ja podnoszę w miejscu 2 na kawałki deseczki żeby się lepiej układało i zawsze było dobrze.