PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Brak mocy na zimnym silniku



michor
05-12-2019, 21:38
Witam, posiadam mondeo MKIII 2.0 TDDI jedyny problem jaki go dotyczy jest problem z mocą gdy jest zimny, wygląda to tak, że po odpaleniu auto nie ma mocy normalnie nie ma siły się zebrać, musi pochodzić z 1/2min by w ogóle jechać. Co ciekawe jak jest na luzie auto wkręca się prawie normalnie, problem jest jak tylko wrzuci się bieg i zero mocy(można go deptać do oporu i nie reaguje prawie wcale). Gdy tylko zacznie przekraczać magiczne 2tyś obrotów turbo zaczyna pchać to auto ale żeby osiągnąć te 2tyś to trwa.
Szczególnie teraz w okresie gdy jest zimniej, latem też jest ten problem ale z racji temperatury wystarczy, że pochodzi chwilkę i jest wszystko ok, jak się zagrzeje chociaż troszkę moc wraca normalnie.
Nie wiem czego to może być wina pompy wtryskowej? Bo na zimnym jak jadę potrafi sam sobie dodawać gazu czyli np. jadę 80km/h, nagle samo dodaje gazu żeby jechać 95km/h i tak się dzieje tylko na zimnym silniku.
Może spróbować wyczyścić wtryski preparatem liqui moly?
Jak ktoś miał chociaż podobny problem proszę dać znać :>

P.S sprawdzałem go na kompie i zero błędów, nie ma kompletnie nic, myślałem przez chwile, że może być to wina przepływomierza powietrza jak to bywało w moich BMW ale tutaj nie ma czegoś takiego.

garbojad
05-12-2019, 22:52
Czym te błędy sprawdzasz?

michor
06-12-2019, 11:43
Mam znajomego mechanika co ma oryg Delphi czy jakoś tak to się zwało.

pawlik20085
08-12-2019, 17:36
Odepnij przepływomierz i się przejedź. Jeśli będzie choć ciutke lepiej zbierał się na zimnym, masz winowajcę.

michor
10-12-2019, 14:06
Nie ma przepływomierza jak już wspomniałem.
Czy może to być wina jakiegoś czujnika temperatury w pompie paliwowej? Ponoć jest tam on gdzieś od tył pompy. Pytanie tylko czy dostanie się taki czujnik.

michor
22-03-2021, 23:14
Ma ktoś jakieś pomysł jak to ugryźć?
Gdzie mogą być jakieś czujniki temperatury? Bo to nie możliwe żeby w niecałą minutę po odpaleniu auto jeździło normalnie.
Wymieniłem czujnik doładowania na rurze intercoolera przy chłodnicy od dołu i dalej nic.
Każda myśl mile widziana.

MikiS93
23-03-2021, 07:15
Filtr powietrza sprawdzony ? Na zimnym przez krótki czas jest większa dawka paliwa i powietrza.
Olej jaki i kiedy wymieniony ?
Może nagraj film jak to się objawia ?


Wysłane z budki telefonicznej przy użyciu Tapatalka

Netoper
23-03-2021, 09:10
A co z filtrem paliwa, dawno wymieniany?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

michor
23-03-2021, 20:04
filtr powietrza był wymieniany, paliwa jak i oleju,
jeździ na Mobil Super™ 3000 X1 Formula FE 5W-30 przy przebiegu 308tyś to auto nie bierze nic oleju od zmiany do zmiany.
MikiS93 ciężko będzie chyba nagrać jak to tddi rzępoli, mocy może i nie ma ale jest od wielu lat niezawodne, lato czy zima pali na strzała.

Może coś w kompie padło? można po prostu podmienić jakbym kupił drugi o tych samych nr? czy trzeba to jakoś zaadaptować lub jakie immo tam jest?

MikiS93
23-03-2021, 20:14
Oprócz Vki też mam TDDi , tak samo 300kk przebiegu i 5w30 nie bierze.
W sumie nie mam żadnych problemów z silnikiem odkąd go mam.

Aby nie zmieniać pochopnie zbyt wiele warto byłoby podpiąć kompa na zimnym i sprawdzić co się dzieje. Pompa wtryskowa poda info o dawce paliwa.

Spróbuj nagrać, rano jak będzie zimny wcisnij gaz tak jakbyś chciał wkręcić go na 3.5 tys obr.

Wysłane z budki telefonicznej przy użyciu Tapatalka

ghostu
23-03-2021, 21:28
A odłącz Aku na 0.5h na całkiem zimnym silniku.Potem podepnij,odpal i daj mu popracować 20min na wolnych obr.Nic nie kombinuj.Tylko wolne obr i niech sobie chodzi.Wyłącz go potem i zostaw do całkowitego ostygnięcia.
Potem odpalasz,jedziesz i patrzysz czy jest lepiej.
Oczywiście piszesz tu co i jak bo dla potomnych będzie jak by co.