PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Amortyzatory i sprężyny do kombi V6 tył



Kordecki
27-12-2019, 08:33
Od kilku dni czytam i coraz bardziej się zastanawiam nad zestawem amortyzatorów i sprężyn (konieczna wymiana oryginałów) na tył w kombi w V6 3.0. Oczywiście montaż takich samych amorów typu nivo odpada ze względu na koszt ok. 1700 za sztukę.. !! Sporo osób polecało sprężyny Eibach i amory Bilstein B6. Kopiąc po allegro ale omijając jakieś no name-y można znaleźć przykładowo zestawy Monroe np. https://allegro.pl/oferta/amortyzatory-sprezyny-tyl-ford-mondeo-iii-mk3-komb-8608884127?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
czy amory Sachs:
https://allegro.pl/oferta/sachs-amortyzatory-tyl-ford-mondeo-iii-mk3-kombi-7940871002?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
albo Motorcrafta:
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Amortyzatory-tylne-Mondeo-Mk3-Kombi-FORD-Motorcraft-komplet-/680
także teoretycznie do wersji V6 w kombi. Czytałem że odradza się zakup Kyaby sprężyn z kolei (auto za wysoko stanie). Niektórzy pisali że polecane Bilsteiny też miały krótki żywot.. Zacząłem się więc mocno zastanawiać nad dobraniem odpowiedniego zestawu i szczerze mam coraz większy mętlik.. Kwotowo chciałbym się zmieścić w tysiącu PLN. Ktoś coś może podpowie ? Może ww. amory Motorcrafta i jakieś sprężyny Lesjofors.. ?

Disizmi
28-12-2019, 14:51
Ja do swojego kombi wrzuciłem na tył amortyzatory Ford/Motorcraft (nota bene robi je Sachs) i sprężyny Lesjofors (podobno szły na pierwszy montaż) i złego słowa nie powiem na ten zestaw (przejechane już 100 tys. km). Auto ma fabryczną wysokość zawieszenia (z tym, że od razu wymieniłem wszystkie tuleje i śruby).

Kordecki
29-12-2019, 13:23
Dzięki. No właśnie też się zastanawiam nad takim zestawem. Jakieś numery tych sprężyn Lesjoforsa może bo wychodzą mi w internetach dwa:
LESJÖFORS 4227561 (dług. 362 mm i grubość 12,5 mm) i LESJÖFORS 4227563 (wersja w wzmocniona dług. 354 mm i grubość 13,5 mm) - obydwie do wersji kombi bez systemu samopoziomującego, czyli jak zmienię amory na zwykłe z obecnych nivo..?
A amory Ford (de facto to Sachs) 1130118 ?
Czyli taka konfiguracja wzmocnionego Lesjoforsa z ww. Sachsem będzie ok po wywaleniu nivo ?

Pawel_LPU
24-08-2020, 21:43
Dzięki. No właśnie też się zastanawiam nad takim zestawem. Jakieś numery tych sprężyn Lesjoforsa może bo wychodzą mi w internetach dwa:
LESJÖFORS 4227561 (dług. 362 mm i grubość 12,5 mm) i LESJÖFORS 4227563 (wersja w wzmocniona dług. 354 mm i grubość 13,5 mm) - obydwie do wersji kombi bez systemu samopoziomującego, czyli jak zmienię amory na zwykłe z obecnych nivo..?
A amory Ford (de facto to Sachs) 1130118 ?
Czyli taka konfiguracja wzmocnionego Lesjoforsa z ww. Sachsem będzie ok po wywaleniu nivo ?

Przyłączam się do pytania. Dziś w ASO Forda krzyknęli 2700 zł/szt :O
Jakie macie u siebie (dobre, ale jednak) zamienniki amortyzatorów? I jakie sprężyny do tego?

Mortal_Kombat
26-08-2020, 00:03
U mnie sprężyny Lesjofors i amortyzatory Monreo, polecam.

henq
26-08-2020, 21:08
Z tego co się orientuję to nie ma znaczenia czy silnik 2l czy 3l zawieszenie różni się tylko hatchback/sedan od kombi.
Za komplet amorek monroe i sprężynę lesjofors zapłacisz 2x350zł a na pewno będziesz przez 5 lat zadowolony.
Wymień jeszcze podkładki gumowe pod amorka i odboje, gdzieś było, że pasują ze starszych modeli (mk1 i mk2) koszt około 100 za komplet febi wystarczy, chyba że chcesz fordowskie to wówczas sam odbój 130 :)

Pawel_LPU
28-08-2020, 22:53
Dzięki wielkie panowie :) Jutro odstawiam auto i po weekendzie wleci Monroe+Lesjöfors z nowymi gumami, odbojami i całym układem zapłonowym :D Mam nadzieję, że będzie śmigać jak należy :car:

EDIT//
Okazało się, że amorki są ok, sprężyny też... za to całe sanki i wszystko dookoła. Także leci temat.