PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Jak poprawić jakośc fabrycznego zestawu audio ???



arrturro
15-02-2007, 09:23
Witam!

Chciałbym za w sumie niewielkie pieniądze (200-300 PLN maks.) znacząco poprawić jakośc odsłuchu fabrycznego zestawu (Ford 6006). Pomyślałem o tym, żeby zmienić przednie głośniki 5"x7" na jakieś lepsze a w tylnych dzwiach pozostawić oryginalne (300 PLN raczej nie starczy na wymianę wszystkich 4 fabrycznych).

Czy ktoś z Was może podzielić się doświadczeniami na ten temat?

Czy w ogóle warto robić taką modyfikację i zmieniać tylko głośniki w przednich dzwiach? A może w tej cenie warto zrobić coś zupełnie innego?

Czy efekt będzie zadowalający? Generalnie słucham raczej mocnej muzyki z dużą ilością basu i trebli ale nie chcę inwestować w dodatkowe wzmacniacze, tuby basowe etc.. A niestety fabryczne głośniki są moim zdaniem tragiczne i nie nadają się do niczego... :))

Jakie ewentualnie głośniki możecie polecić pod Ford 6006 w MkIII?

Z góry dziękuję za informację :)

Pozdrawiam

Tyberiusz
15-02-2007, 10:23
Za 300 zl mozesz kupic 2 komplety zoltych Pyli (http://www.allegro.pl/item163767315_nowy_zestaw_glosnikow_5x7_cala_pyle_ 240w_ford.html)

Jednak za te kwote ja bede polecal te Pioneery do przednich drzwi (http://www.allegro.pl/item164694783_pioneer_glosniki_ts_a172c_ekstra_hur townia_k_ce.html)

Lub inne rozwiazanie, tak jak zrobilem ja, najpierw kupilem 6x9 Pioneera (http://www.allegro.pl/item166858263_pioneer_tsa_6911_nowe_m_elektrix.htm l) i wsadzilem w tylna polka a z czasem uzupelnie je o przedni system taki jak w linku wyzej.

Jak sie okazuje za te pieniadze mozna duzo poprawic jakosc brzmienia s samochodzie. Tylko Ciekawi mnie jak sobie fabryczne radio z nimi poradzi.
:metal

fuel111
15-02-2007, 11:47
Przede wszystkim wygłusz drzwi - to dużo daje. nawet jak zostawisz sprzęt fabryczny.

Hugo
15-02-2007, 12:40
Przede wszystkim wygłusz drzwi - to dużo daje. nawet jak zostawisz sprzęt fabryczny.

Potwierdzam.

Mam fabryczne Sony 6000 mp3 i fabryczne głośniki, po wygłuszeniu drzwi (Rysiu :pad: :pad: ) gra dobrze i nie chce przeróbek. Chętnych zapraszam na odsłuch przy najbliższych okazjach. :banan:

Tyberiusz
15-02-2007, 13:07
Przede wszystkim wygłusz drzwi - to dużo daje. nawet jak zostawisz sprzęt fabryczny.
to dobrze, bo ja najpierw zamowilem maty na przod, a pozniej zmienilem koncepcje glosnikow :jezyk1:

arrturro
15-02-2007, 13:51
Przede wszystkim wygłusz drzwi - to dużo daje. nawet jak zostawisz sprzęt fabryczny.

Potwierdzam.

Mam fabryczne Sony 6000 mp3 i fabryczne głośniki, po wygłuszeniu drzwi (Rysiu :pad: :pad: ) gra dobrze i nie chce przeróbek. Chętnych zapraszam na odsłuch przy najbliższych okazjach. :banan:

Witam

Czy mam zatem rozumieć, że sama wymiana głośników niewiele da i raczej skupić się trzeba na wygłuszeniu drzwi?

Pozdrawiam

rc23
15-02-2007, 14:59
Przede wszystkim wygłusz drzwi - to dużo daje. nawet jak zostawisz sprzęt fabryczny.

Potwierdzam.

Mam fabryczne Sony 6000 mp3 i fabryczne głośniki, po wygłuszeniu drzwi (Rysiu :pad: :pad: ) gra dobrze i nie chce przeróbek. Chętnych zapraszam na odsłuch przy najbliższych okazjach. :banan:

Witam

Czy mam zatem rozumieć, że sama wymiana głośników niewiele da i raczej skupić się trzeba na wygłuszeniu drzwi?

Pozdrawiam

dobrze kombinujesz aczkolwiek do przodu bym coś lepszego kupił

arrturro
15-02-2007, 15:20
dobrze kombinujesz aczkolwiek do przodu bym coś lepszego kupił



A co masz na myśli mówiąc "coś lepszego"? Możesz podać jakieś przykłady ? ;)

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Artur

tebe
15-02-2007, 16:17
Przede wszystkim wygłusz drzwi - to dużo daje. nawet jak zostawisz sprzęt fabryczny.

Potwierdzam.

Mam fabryczne Sony 6000 mp3 i fabryczne głośniki, po wygłuszeniu drzwi (Rysiu :pad: :pad: ) gra dobrze i nie chce przeróbek. Chętnych zapraszam na odsłuch przy najbliższych okazjach. :banan:

Witam

Czy mam zatem rozumieć, że sama wymiana głośników niewiele da i raczej skupić się trzeba na wygłuszeniu drzwi?

Pozdrawiam
... zeby bylo ladnie trzeba zarowno wygluszyc jak i wymienic glosniki (szczegolnie w mkI i mkII), a jak chcesz sie naprawde pobawic to przy okazji mozna wymienic przewody :bigok:

Tyberiusz
15-02-2007, 21:11
dobrze kombinujesz aczkolwiek do przodu bym coś lepszego kupił



A co masz na myśli mówiąc "coś lepszego"? Możesz podać jakieś przykłady ? ;)

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Artur

poszukaj :bigok: o glosnikach jest masa watkow :bigok:
:metal