PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Uszkodzenie ABS



jacec609
16-02-2007, 00:37
Witam,


starałem się coś znaleźć na forum, ale jakos nie moglem trafic w cos co mnie interesuje. Moze ktos pomoze, albo skeruje na wlasciwy post.

Ostóż, moze zaczne od poczatku, zeszlej zimy i na poczatku tej mialem problem z abs, znaczy z pompa, jak sie wlaczala po ruszeniu albo jak dziaiala to piszczala, to pewnie nienasmarowanie albo zawilgotnienie, ale to nie byl problem. piszczalo i tyle, ale wszystko bylo ok.

Natomiast teraz 3 dni temu zrobilem cos co moglo uszkodzic pompe, albo to zbieg okolicznosci. wiec, na lodzie postanowilem zrobic test. zgasilem samochod, zaciagnolem reczny , uruchomilem samochod i ruszylem, test mial sprawdzic czy abs wykryje ze kola tylne sie nie poruszaja a przednie tak i co zrobi, czy wlaczy sie, znaczy zgrzytnie czy nie. No i jak ruszylme to abs nie zadzialal ale za to zapalily sie kontrolki od abs i recznego. puscilem reczny zgasilem silnik zapalilem znowu i nic dalej sie obie palily, a abs nie dziaial, wiec mimo wszystko postanowilem pojechac do domu. po pewnym czasie kontrolki zgasly, ale znowu sie zapalily. i tak mam do teraz, raz gasna raz sie swieca, abs raz dziala raz nie, czasem kontrolki sie swieca a bas dziala, a raz nie. pozatym, jak juz dziala to po pierwsze przestal piszczec, pozatym, dzwiek pompy jest jakis dziwny, taki przytlumiony, inny niz takie normalne chrobotanie, czasm pochrobota i sie wlacza kontrolki i przestaje dziaial.

Pytanie czy Wiecie co to jest, i czy moge sobie to sam naprawić?

Dzieki za pomoc z góry,

Pozdrawiam Jac.

jdiabel
16-02-2007, 12:47
czy jechałeś na zaciagniętym hamulcu?
jezeli tak to sprobuj odpiac aku i ponownie kompa zaprogramować.
Przypomina to mi bład ABS-u jaki miałem prz wymianie płynu od wspomagania.Mwchanik mi odpalił samochud (afto na podnosniku)
i przednie koła się kręciły a tył nie. po opuszczeniu afta kontrolka abs sie swieciła. Po kasacji błędu nic sie nie zapaliło.
Zacznij od tego jak nie pomoze to pozostaje czujnik lub pompa.

vMZe
16-02-2007, 12:51
Jest jeden mały błąd w Twoim rozumowaniu. Otóż ABS służy do tego, żeby zapobiegać wpadaniu kół w poślizg TYLKO W CZASIE HAMOWANIA. Więc test z zaciągniętym ręcznym jest bez sensu, bo nie używasz hamulca zasadniczego.

Co do świecących kontrolek - nic nie musisz odpinać - po kilkunastu kilometrach będzie wszystko w porządku.

pawpor
16-02-2007, 13:07
Jeżeli chcesz żeby działał jakoś system podczas ruszania to kup sobie autko z TCS-em, wtedy napewno wychamuje przednie koła