PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] [MKIII] Szerokosc tylnej kanapy - prosba



dzikun
17-02-2007, 11:20
Witam!

mam prośbę do posiadacza MKIII, czy mógłby ktoś z Was wykonać dla mnie dwa pomiary:

1. szerokosc tylnej kanapy (w najszerszym miejscu siedziska)
2. szerokosc od drzwi do drzwi na wysokosci lokcia (tez w najszerszym miejscu)

Zalezy mi na tych liczbach, bo planuje zmienic VectreB na wlasnie Mondeo zeby zmiescic z tylu fotelik dla dziecka i dwie osoby. W Vectrze jest generalnie ciasno.

Dla porownania kilka pomiarow, które już zrobiłem:

VECTRA B
1. 128cm (siedzisko)
2. 144cm (łokiec)

PASSAT B5
1. 127cm
2. 147

OCTAVIA
1. 134 cm
2. 144 cm

pozdrawiam!
Dzikun

krzys-68
17-02-2007, 12:09
Podaj wersje nadwozia,bo moga byc niewielkie różnice

CzarekJ
17-02-2007, 12:35
Hmm
Nie jestem przekonany czy te wymiary mogą w czymkolwiek pomóc.Mam MkI i z praktyki wiem,że montując fotelik na tylnej kanapie ilośc miejsca dla dwóch osób jest dość ograniczona i róznica tych nawet 5cm niewiele pomoże.Zresztą jazda na tylnej kanapie w trzy dorosłe osoby,lub dwie+fotelik z dzieckiem jest do wytrzymania na dystansie góra 100km.Wiecej to juz ,,męczarnia".Ale generalnie W MKI jest dość miejsca na fotelik+dwie szczupłe osoby.

Marq
17-02-2007, 17:46
Jeśli uzbroisz się w cierpliwość to jutro Ci pomierzę i wrzucę wymiary, chyba, że ktoś z kolegów zrobi to wcześniej. :)

Z tym że moje pomiary będą dotyczyć wersji Hatchback (przed liftingiem).

dzikun
18-02-2007, 00:17
Hej!
co do wersji nadzwozia to nie bardzo wiem jakie wersje byly, chce kupic kombi 2001-2003r. Myslalem, ze sedan, hatchbak i kombi to pod wzgledem szerokosci jedno nadwozie...

Marq: wyglada na to, ze nikt nie wrzucil wiec smialo! ;)
BTW: jak tam 90KM? zastanawiam sie nad zakupem wlasnie takiego silnika bo w niezlych cenach mozna je trafic w niemczech (np. rok.2004 <30kPLN). Mozesz napisac slowo jak Ci sie sprawuje/wykazuje?

pozdr!

Marq
18-02-2007, 10:12
Powiem Ci szczerze, że w zupełności mi wystarcza i nie mogę mieć żadnych powodów do narzekań. Co prawda gdybym miał np 115 KM to pewnie bym czuł różnicę i to bardzo, ale do 90 KM też nie można się przyczepić. Przyspieszenie ma jak trzeba, jest żwawy i nic nie przymula. Ja mam o tyle dobre porównanie, że poprzedni mój samochód też miał 90 KM, ale na benzynie i różnica między tym a tamtym jest naprawdę kolosalna.

Pamiętaj jednak, że musisz też dobrać silnik do swojego stylu jazdy. Ja jeżdżę raczej wyjątkowo spokojnie i prawie że po emerycku, no chociaż może bez przesady :) i na mój styl jazdy taki silnik w zupełności mi wystarcza. Jednak przy zacięciu bardziej sportowym może być troszku za słaby.

Właśnie się wybieram na pomiary. Wrzucę po południu dopiero ok. 15-ej jak wrócę.

Marq
18-02-2007, 15:22
No to jestem spowrotem razem z wymiarami. :)

Więc wygląda to następująco:
- szerokość siedziska od oparcia kanapy - 50 cm,
- szerokość siedziska od brzegu (zachodzi pod oparcie) - 52 cm,
- długość kanapy od drzwi do drzwi na wysokości łokcia - 135 cm.

Z tym, że tak jak pisałem wcześniej, jest to pomiar wykonany na Hatchbacku (Liftbacku) z 2000 r. Zakładam, że pomiędzy wersją Kombi nie powinno być różnic jeśli chodzi akurat o szerokość siedziska czy długość pomiędzy drzwiami, ale zawsze jakieś ale może się jednak zdarzyć.

Wrócę jeszcze do tego co napisałeś wcześniej. Jeśli chciałbyś auto z rocznika 2001-2003, to jeśli bierzesz pod uwagę Diesla to proponuję Ci szukać aut robionych pomiędzy listopadem 2000 a lipcem 2001 - będzie to bowiem wersja TDDI, czyli ogólnie mówiąc ta niesprawiająca problemów. Jeśli chiałbyś Diesla młodszego np. z 2002 czy 2003 - czyli TDCI to musisz wiedzieć, że właśnie TDCI z pierwszych roczników mogą sprawiać kłopoty z wtryskami i pompą a to już nie jest wesołe przynajmniej dla portfela. Lepiej może zatem by było kupić w tym przypadku auto o rok starsze a bardziej pewne? Pozostawiam to jednak Twojemu wyborowi.

Pozdrawiam.
:beer:

dzikun
18-02-2007, 21:55
hmm,
cos malo Ci wyszlo... 135cm na wysokosci lokcia?

Ja ten pomiary robilem od drzwi do drzwi nad podlokietnikiem (tym na drzwiach). Ty swoje tez? to by znaczylo, ze mondeo jest wezsze niz passat czy vectra - troche niemozliwe mi sie to wydaje.

odnosnie wieku i silnika - dzieki za porade, wlasnie dlatego pytalem o to jak Ci sie jezdzi tym 90KM bo te wersje (wlasnie TDDI) mozna kupic nawet z rocznikow 2003-2004 w niezlych cenach. Troche boje sie tych 90km bo teraz mam 170 :) wiec cios moze byc mocny - z drugiej strony po pierwsze auto jest glownie dla zony i na wakacje bo ja i tak jezdze "panstwowym" a po drugie cos tam czytalem juz na forum o mozliwosci chipowania (2000kPLN=25KM wiecej?) Rozwazales taka opcje czy nie masz potrzeby?

pozdrowienia,
Michał
PS Sorry, ze troche rozwleklem ale tak jakos mi sie latwo pisalo:)

gbear
18-02-2007, 22:40
Widze, ze kolejny uzytkownik Vectry przechodzacy na Mondeo :)

Bez pomiarow ci powiem ze MDO jest szersze i ma wiecej miejsca za fotelami przednimi. Pomiary moga być zwodnicze, bo jest inne wyprofilowanie boczkow w obu autach.

Moze w twojej okolicy jest ktos z MKP, podjedz, zabierz foteli i sprawdz na żywca, jak to jest :satan:

pzdr

PS. Pacz Pan - jesli zainteresowania pokrywaja sie z twoim miejscem zamieszkania, to napisz mi na priv - mozey zrobic wizje lokalna na zywca - sie gdzie umowimy i juz :)

barti
19-02-2007, 14:24
według moich pomiarów jest tak 132cm i 149 na wys. łokci.

BS
19-02-2007, 15:01
no i nie wiem czy w 2004 robili jeszcze TDDI :niewiem: bo coś mi się wydaje że tylko TDCI

Marq
19-02-2007, 18:52
Pomiary wyszły dobrze, tyle tylko, że ja zrobiłem nie nad podłokietnikiem a do podłokietnika i wyszło powtórnie 135 cm - sprawdziłem, zrobiłem jednak jeszcze jeden pomiar - nad podłokietnikiem i wyszło 150 cm. A co do chipowania, nie rozważałem nigdy tej opcji, nawet o niej przez chwilę nie pomyślałem. Przy moim stylu jazdy, jest to raczej zbędne. :)




no i nie wiem czy w 2004 robili jeszcze TDDI :niewiem: bo coś mi się wydaje że tylko TDCI

No tak jak pisałem trochę wyżej - TDDI zakończono produkcję w lipcu 2001 a od sierpnia 2001 zaczęto produkować TDCI. Kolega wstępnie pisał o roczniku 2001-2003, więc dlatego też raczej zasugerowałem raczej 2000-2001 i żeby patrzeć za TDDI, bo z pierwszą partią TDCI może być różnie (choć nie musi).

CzarekJ
19-02-2007, 21:45
według moich pomiarów jest tak 132cm i 149 na wys. łokci.
No to III w stosunku do I powiekszyła się o ok 7cm...moze być wygodniej :)

Marq
19-02-2007, 21:53
No to III w stosunku do I powiekszyła się o ok 7cm...moze być wygodniej :)

I faktycznie jest troszku wygodniej, niby nie dużo, ale jednak trochę jest przestronniejszy. I ma jedną dość znaczną różnicę, mianowicie fotele. O ile w jedynce fotele były bardzo miękkie (i wygodne), o tyle w trójce są zdecydowanie twarde, i tą twardość czuć, ale bynajmniej nie jest to na niekorzyść, bo wbrew pozorom są tak samo wygodne jeśli nawet nie bardziej. W jedynce przy długich trasach czułem ból pleców, w trójce go nie czuję, czyli... jednak wygodniejsze. :)

CzarekJ
19-02-2007, 22:05
No to dzikun bierz te fure i dołącz do nas :)) :)) :)) Będziesz miał na koko psioczyc jak co......ale będzie dopsze :)

pawcio1017
20-02-2007, 17:06
Weś se kierowce z krótkimi nogami, to na tylnym siedzeniu bedziesz miał na nogi fuuull miejsca:) Apropo...niewiem jak w MKIII ale w MKII jest wyczuwalna duża różnica między np. sedanem a kombi. Bierz kombi bo lepiej sie jeździ i jest ładniejsze :) Ale ogólnie to nie bierz PASSATA!!!-swieżego rocznika (od 2002r) BO z jego elektroniką to zwariujesz! :jezyk1: [/url]

N2O
20-02-2007, 21:15
W MkI kombi to z tyłu to oparcie jest tak wysokie że zagłówki są prawie że zbędne :)
Jednak w środku mondeo to dość wąski samochód, grubość drzwi w najgrubszym miejscu sięga 25cm, i jeszcze ten środkowy tunel :wall: nijak sie nie da wygodnie siedzieć pośrodku :getsome:
Wygląda na to że są to samochody zaprojektowane na 4 osoby, a 5 to w sytuacji awaryjnej. Dobrze, że przynajmniej przy normalno-rozmiarowym kierowcy i pasażerze jest dużo miejsca na nogi z tyłu :metal

CzarekJ
20-02-2007, 22:26
Weś se kierowce z krótkimi nogami, to na tylnym siedzeniu bedziesz miał na nogi fuuull miejsca:) Apropo...niewiem jak w MKIII ale w MKII jest wyczuwalna duża różnica między np. sedanem a kombi. Bierz kombi bo lepiej sie jeździ i jest ładniejsze :) Ale ogólnie to nie bierz PASSATA!!!-swieżego rocznika (od 2002r) BO z jego elektroniką to zwariujesz! :jezyk1: [/url]
Kurde.....mam 182 i raczej długie nogi.Siedze wygodnie za kółkiem a jak usiądę z tyłu...tez mam całkiem duzo miejsca na nogi. :) :) :)

mcmacpl
21-02-2007, 00:13
Jednak w środku mondeo to dość wąski samochód
Wskaż z łaski swojej szerszy od mk3 (ale żeby miał równie sporo miejsca na nogi).

i jeszcze ten środkowy tunel
W jakim aucie ze zbliżonego segmentu go nie ma?

Dobrze, że przynajmniej przy normalno-rozmiarowym kierowcy i pasażerze jest dużo miejsca na nogi z tyłu
W końcu mondeo jest długaśne. Ja mam 188cm i za mną nareszcie jest sporo miejsca.

dzikun
23-02-2007, 23:10
No tak jak pisałem trochę wyżej - TDDI zakończono produkcję w lipcu 2001 a od sierpnia 2001 zaczęto produkować TDCI. Kolega wstępnie pisał o roczniku 2001-2003, więc dlatego też raczej zasugerowałem raczej 2000-2001 i żeby patrzeć za TDDI, bo z pierwszą partią TDCI może być różnie (choć nie musi).

wydaje mi się, że jednak produkowali TDDI 90KM na rynek niemiecki (ze względu na niższe opłaty - zależne od mocy). poniżej link to kilku takich z mobile.de (looknij pls):

http://www.mobile.de/SIDI0jdY2OK3AHu2ploOK51JA-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11LsearchPublicJ11722719 35A2LsearchPublicD1100CCarX-t-vctpLtt~BmPA1A1B20B32%82M-t-vCaMiMkPOPRQuSeUnVb_X_Y_x_yaCcoetpoprrdsO~BSRA6A3B 29D9000B66H80000000BGNCPKWA0HinPublicA2A0A0A0NKlim aautomatikADFDieselB66H40000000D2000A3/cgi-bin/searchPublic.pl?bereich=pkw&sprache=2&sr_qual=GN&top=21&

Minus jest taki, że to z reguły dość "biedne" wersje....

pozdrowienia!

Marq
24-02-2007, 09:41
Dzikun, no to powiem Ci szczerze, że nie wiem. Być może faktycznie na rynek niemiecki były produkowane TDDI przez okres czasu nieco dłuższy niż gdzie indziej, chociaż ciężko mi w to uwierzyć. Nie wiem tego dokładnie i tu chyba musimy poczekać na odpowiedź kolegów bardziej zorientowanych w partiach produkcyjnych na dany rynek. Można jednak też brać pod uwagę, że ktoś po prostu wymienił silnik (chociaż to nie taki proste zmienić TDCI na TDDI), albo robi zwyczajny przekręt, choć to też nie do końca, bo tych ogłoszeń jest zbyt dużo. Można też brać pod uwagę pomyłkę w pisowni.

N2O
24-02-2007, 11:06
Wskaż z łaski swojej szerszy od mk3 (ale żeby miał równie sporo miejsca na nogi).


Obawiam się, że w tym segmencie szerszego nie znajdziemy :)