PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Termometr



staggy
20-02-2007, 10:28
Panowie,
gdzie najlepiej umieścic zewnętrzny czujnik pomiaru temperatury - umieściłem go przy zawiasach przednich drzwi pasażera no i kiła, bo temp. rośnie wraz ze wzrostem temp. silnika - chyba ciepłe powietrze z silnika tam dociera :jezyk1:
Zastanawiam się nad lusterkiem, bo dalej to nie bardzo mam czas a i ochotę to ciągnąć :dres:
Czekam jednak na Wasze rady :)
Pozdrawiam!

gilotyna
20-02-2007, 10:43
najlepiej gdzieś z przodu, pod zderzakiem albo gdzieś tam

vMZe
20-02-2007, 10:44
Tył auta - pod zderzakiem

gilotyna
20-02-2007, 11:13
Tył auta - pod zderzakiem


Hmmm to całe życie w błędzie?? Dobrze że jeszcze nie założyłem :getsome: :))

jackuno
20-02-2007, 11:27
Hmmm to całe życie w błędzie?? Dobrze że jeszcze nie założyłem :getsome: :))

Ale o co chodzi???? 8O

A co do miejsca, to też wybrałem to co Ty staggy, bo było najłatwiej. Ale tam temp. podczas jazdy jednak rośnie.
Myślę o przednim zderzaku jednak, bo tam jednak odczyty powinny być najbardziej rzeczywiste (zakładając, że mój termo dokładnie mierzy :)) , a ja mu tak do końca nie ufam :satan: ).

gilotyna
20-02-2007, 12:20
Hmmm to całe życie w błędzie?? Dobrze że jeszcze nie założyłem :getsome: :))

Ale o co chodzi???? 8O

A co do miejsca, to też wybrałem to co Ty staggy, bo było najłatwiej. Ale tam temp. podczas jazdy jednak rośnie.
Myślę o przednim zderzaku jednak, bo tam jednak odczyty powinny być najbardziej rzeczywiste (zakładając, że mój termo dokładnie mierzy :)) , a ja mu tak do końca nie ufam :satan: ).


No właśnie, tak po przymyśleniu to dalej bym obstawił przód, tam jest rzeczywista temperatura, a z tyłu już skorygowana o temperature z auta, powiedzmy od wydechu itp...




Ale o co chodzi???? 8O

CHodzi o to że od momentu założenia tripa zmieniam pompe paliwową i zakładam czujnik temp. zewn.... I tak, do tej pory nic :) W pierwszym momencie pomyślałem że vMZe coś wie o tym, dla tego napisałem że żyłem w błędzie, ale jednak obstawiam przód po drobnym namyśle... :metal :satan:

art110377
20-02-2007, 13:38
Mam u siebie w przednim zderzaku w okolicy halogenu. Ale nie bezpośrednio przy nim, bo chyba też się nagrzewa.
Nie widzę, żeby coś drastycznie kłamał. Jest ok moim zdaniem. :metal

vMZe
20-02-2007, 17:42
Może i wiem, ale u siebie założyłem z przodu (w fabrycznym miejscu) i niestety grzeje się w momencie załączenia wiatraków. Latem jak stanę w korku i chodzi klima to ponad 50C mam na zewnątrz.

lyssy
20-02-2007, 18:25
Z przodu może grzać silnik, chłodnica, może zawiewać z wentylatorów...
Z tyłu podobnie (może nieco mniej), w końcu wentylatory dmuchają niejako pod samochód...
W słoneczny, letni dzień termometr pod zderzakiem będzie grzał się od asfaltu... :satan:

A wiecie gdzie siedzą termometry w Renuffkach? :)

Na dolnej powierzchni obudowy lusterka bocznego. I to jest chyba jedno z optymalnych rozwiązań: dobre chłodzenie powietrzem, nic za bardzo nie grzeje - no, chyba że lusterko nagrzeje sie od słoneczka...

Rhapsody
20-02-2007, 19:35
a co myślicie o okolicac zbiorniczka płynu spryskiwaczy?
1. temp nad nawierzchnią
2. nic nie dmucha (cieple pow z chłodnicy)
3. sam nie wiem :satan:

krzys-68
20-02-2007, 19:38
Tył auta - pod zderzakiemfabrycznie w MKIII jest pod przednim zderzakiem

jackuno
20-02-2007, 20:29
A wiecie gdzie siedzą termometry w Renuffkach? :)

Na dolnej powierzchni obudowy lusterka bocznego. I to jest chyba jedno z optymalnych rozwiązań: dobre chłodzenie powietrzem, nic za bardzo nie grzeje - no, chyba że lusterko nagrzeje sie od słoneczka...

Też to widziałem, ale tam jest taka wypustka i ciekawe czy sam czujnik "zbiera" temp.z jej końca. Bo gdyby tak było, to pęd powietrza mógłby znowu robić sytuację odwrotną do tej w mondeo, czyli zaniżać wskazania :niewiem:

robert_4127
20-02-2007, 21:56
Najlepiej przedni zderzak -w jego najniższym miejscu iosłoniety od pedu powietrza-fabrycznie jet montowany za kratką w dole zderzaka

lyssy
20-02-2007, 22:24
tam jest taka wypustka i ciekawe czy sam czujnik "zbiera" temp.z jej końca. Bo gdyby tak było, to pęd powietrza mógłby znowu robić sytuację odwrotną do tej w mondeo, czyli zaniżać wskazania :niewiem:
No zaraz, a właściwie czego temperaturę chcemy mierzyć? Drogi czy powietrza?
Pęd powietrza nie ochłodzi czujnika bardziej niż do temperatury tego powietrza :) A "temperatura odczuwalna" (tj. że odczuwamy że jest chłodniej jak wieje wiatr) jest niejako wymysłem ludzi :)

Co innego gdy chcemy mierzyć temperaturę powierzchni drogi czy powietrza tuż nad nią (żeby np. wykryć sytuację że droga ma poniżej zera a powietrze powyżej, a to sprzyja "szklance") - wtedy wypadałoby pewnie umieścić czujnik tak jak to jest zrobione... fabrycznie :satan:

vMZe
20-02-2007, 22:28
Tył auta - pod zderzakiemfabrycznie w MKIII jest pod przednim zderzakiem

Ale tam przekłamuje - dlatego lepiej do tyłu

pawelos
20-02-2007, 22:43
Ja u siebie mam czujnik pod uchwytem przedniego zderzaka, wskazania jak najbardziej poprawne :)