PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkI] ¦rednica wydechu



bartas
20-02-2007, 15:13
Witam klubowiczów!

Zwracam się do Was z pro¶b±. W moim Mondku kilka dni temu katalizator rozpadł się w ¶rodku. Chcę założyć zamiast niego strumienicę, jednak nie wiem jakiej ¶rednicy powinna być. Czy wlot i wylot katalizatora w Mondku ma t± sam± ¶rednicę?

Pozdro

radeq
20-02-2007, 15:23
daruj sobie strumienice, zostaw kat. wywal z niego srodek, tam wspawaj rure i po klopocie
strumienica nic Ci nie da, a moze zaszkodzic...

bartas
20-02-2007, 15:32
Strumienica może zaszkodzić? Przecież to tak naprawdę kawałek rury z odpowiednio ułożonymi łuskami w ¶rodku (oczywi¶cie w tym rodzaju który chcę założyć).
Jaka w takim razie powinna być ¶rednica tej rury?

Damiano
20-02-2007, 16:12
witam. ja ostatnio zmienilem kata na strumienice. zadnych tam rewelacji sie nie spodziewaj. roznice odczuwam tylko taka, ze lepiej wchodzi naobroty i plynniej.

bartas
20-02-2007, 16:22
A jaka jest ¶rednica na wej¶ciu i na wyj¶ciu strumienicy?
fi 50? fi 45?
Nie liczę na poprawę osi±gów, zależy mi na tym, aby wymienić stary katalizator, a nie chcę nowego bo sporo kosztuje.

radeq
20-02-2007, 16:51
zaszkodzic w tym sensie, ze auto moze sie stac glosniejsze, niz jak bys wspawal kawalek rurki.... przy takich silnikach, "zatkanym" ukladzie wydechowym strumienica nie ma zastosowania...
tym co sie lepiej wkreca to pewnie dlatego, ze pozbyli sie uszkodzonego kata, to sie uklad pewnie odetkal, to i lepiej sie silnik wkreca... wystarczy kawalek rury. pozdrawiam :beer:

zbys20
20-02-2007, 17:22
A jak sprawdzic czy katalizator jest zatkany?? i przy jakim przebiegu mniej więcej?? ja mam nastukane 170tys i sie tez zastanawiam nad wymianom :)) na strumienice bo katalizator za drogi a mam nie typowy bo przy samym kolektorze i pionowo :wall:

pawelos
20-02-2007, 18:22
A jak sprawdzic czy katalizator jest zatkany?? i przy jakim przebiegu mniej więcej?? ja mam nastukane 170tys i sie tez zastanawiam nad wymianom :)) na strumienice bo katalizator za drogi a mam nie typowy bo przy samym kolektorze i pionowo :wall:

Jedz na analize spalin

Katy wytrzynuja ok 200tkm-250tkm