PDA

Zobacz pełną wersję : uniden 520 XL to dobry pomysł dla początkującego



ugni
20-02-2007, 18:43
Planuje zakup radyjka CB i nie wiem co zakupić.Czesto nie jeżdze w dalekie trasy ale jednak czasem by sie przydało.
Znalazłem coś takiego
http://www.allegro.pl/item168637129_cb_radio_uniden_pro_520_xl_wtyk_grat is.html

Czy warte jest to uwagi?I co z legalnością bo wyczytałem w poprzenich postach że Uniden-y -niektóre modele nie mają homologacji

altima
20-02-2007, 19:10
dobre, bardzo dobre do tego antenka licz około 130 do 180 zł jeśli krótka to floryda ma 45 cm jeśli coś długiego to ml145 lub at-1000 (mają po prawie 170cm)- wszystkie na magnesach. Ja akurat takie antenki miałem do mojego u520 i śmigało rewelacyjnie.

pozdr

welshman2
20-02-2007, 19:14
Witam. Z Unidenami jest różnie - znaczy się jeśli chodzi o homologacje. Niby je straciły, ale te modele, które są wyprodukowane ją mają. nie można im tego odebrać. Jest też nawet jakiś przepis, który mówi, że policja nie może Cie pytać o homologacje na cb. Są do tego inne służby. Swoją drogą facet na aukcji chce dużo za Uni 520XL. To świetny sprzęt nie tylko dla początkujących. Dobrze współgra z firmowymi antenami zarówno długimi jaki magnesówkami. Mogę ze spokojnym sumieniem polecić ten sprzęt od strony technicznej. Ale za niewiele większą kasę możesz mieć lepszego inteka 550 lub 490 - kosztują 325 do 250 na alledrogo. A mają więcej funkcji niż Uni.

Tak a propos to szkoda, ze wczesniej się nie dogadaliśmy - miałem do sprzedania Uni PRO538w -super radio - troche lepsze od 520 ale za to jaka kobyła... :beer: :metal
Pozdrawiam, :)) :) :beer:

krzys-68
20-02-2007, 19:26
Planuje zakup radyjka CB i nie wiem co zakupić.Czesto nie jeżdze w dalekie trasy ale jednak czasem by sie przydało.
Znalazłem coś takiego
http://www.allegro.pl/item168637129_cb_radio_uniden_pro_520_xl_wtyk_grat is.html

Czy warte jest to uwagi?I co z legalnością bo wyczytałem w poprzenich postach że Uniden-y -niektóre modele nie mają homologacjiPomysł b.dobry,tylko ze Unideny znikneły ze sprzedaży :))

welshman2
20-02-2007, 19:31
Pomysł b.dobry,tylko ze Unideny znikneły ze sprzedaży :))
Niekoniecznie...
Zlezy czy mowa o sprzedaży oficjalnej czy nieoficjalnej...
Ja 2 tygodnie temu kupiłem w renomowanym sklepie UNIDENA z homologacją... :))

krzys-68
20-02-2007, 19:41
Ja pisze o legalnej sprzedazy."drugi obieg" mnie nie interesował i nie interesuje :)

werc
20-02-2007, 19:45
Jeżdżę na takim + antenka (nie magnes) 120 cm - w zupełności wystarczy :metal

welshman2
20-02-2007, 19:46
Ja pisze o legalnej sprzedazy."drugi obieg" mnie nie interesował i nie interesuje :)
XZatem mówię, że nabyłem legalnie Unidena i na allegro też są legalne :)) :satan: :satan: :satan: :satan:

ugni
20-02-2007, 20:16
No to może macie inna oferte ciekawą,coś podobnego gabarytowo do uniden520 a moze w niższej cenie.Moze ktos chce coś odsprzedać??
Wogóle to myslałem że w 300 zł to bym sie zamknoł z bacikiem magnesowym ale chyba nie takie proste :bigok:

a ten CB: TTI TCB770
http://www.allegro.pl/item166503890_cb_radio_tti_tcb770_gratis_promocja_ krakow.html
Ten sprzedawca ma róznież to CB z róznymi antenami moze któryś zestaw byście polecili a moze tylko samo CB kupić i bacik osobno :)

bjo
20-02-2007, 20:26
http://mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=search


to opcja do ludzi !

Luca
20-02-2007, 23:40
Słyszałem, że w TTI trza się przyzwyczaić do tych podwójnych pokręteł (zwłaszcza ludki z grubymi paluchami), multistandard mógłby się przydać jeśli zagramanicą chciałbyś sobie pogadać z autochtonami.
Na warunki polskie IMO są to zbędne gadżety - można bez nich żyć :)
U mnie na pokładzie gra Uniden 520 i na potrzeby drogowo / Zlotowe / spotowe / konwojowe wystarcza w zupełności :metal
Co do pułapu 300 plnów - lepiej wydać na początek ciut więcej, niż potem pluć sobie w brodę za pozorne oszczędności i wydać w sumie więcej na upgrade sprzętu :satan:
Pomijając fakt, że jednorazowa opłata środowiskowa na dokarmianie dzikich zwierząt może wynieść troszkę więcej :satan:

Że o nowym aspekcie konwoju na Zloty / Spoty nie wspomnę, zwłaszcza jeśli nierze w nim udział Oktan :satan: :)) :)) :)) :)) :)) :))

Na koniec - U520 świeci na zielono, więc będzie "pasował" do oświetlenia w Mondku :)

ugni
21-02-2007, 00:17
Ok a 300 zł za uniden 520 XL to duzo czy normalna cena.Bym go juz zamówił ale nie wiem co z tą legalnościa.Zeby mi go miski nie zabrali.Piszą na aledrogo że ma homologacje.Jak mam sie do tego ustosunkować?

Luca
21-02-2007, 00:37
W miarę pośrodku :satan:
Ja swojego ponad rok temu kupiłem nawet chyba troszkę drożej :)
Oczywiście mówimy tu o nóffce sztuce :satan:
Osobiście uważam, że jest wart tej ceny, do tego porządny bacik i spokojnie masz sprzęt poniżej taryfikatora 500 pln + 10 pkt. :satan: :)) :)) :)) :))
Deklaracja zgodności z normami EU, w sumie dla bezpieczeństwa można wozić w aucie :metal
Miśki nie mają uprawnień do kontroli dokumentacji CB :terefere: :terefere: , poza tym jak usłyszysz, że trzepią auta pod kątem CB, to zatrzymasz się na chwilkę, zdejmiesz antenkę, przejedziesz i założysz na nowo :satan: :)) :)) :)) :)) :))
Zasadniczo miśki nie czepiają się CB, dla świętego spokoju w przypadku rutynowej kontroli wyłączasz radyjko, żeby komentarze na ich temat nie drażniły za bardzo służbowego ucha :)) :)) :)) :)) :)) :))
Jutro będę blisko pewnego serwisu CB, zajrzę ponegocjować cenę i sprawdzę co mają na stanie :metal

konishoa
21-02-2007, 01:29
Słyszałem, że w TTI trza się przyzwyczaić do tych podwójnych pokręteł (zwłaszcza ludki z grubymi paluchami), multistandard mógłby się przydać jeśli zagramanicą chciałbyś sobie pogadać z autochtonami.

Ten multistandard w TTI to niech go :satan: weźmie!
Kombinatoryka przy przechodzeniu z '0' na '5'-tki jest do kitu. Żeby szybko przejść na zakres polski (albo zachodni) trzeba wstawić dodatkowy przełącznik.
Niedawno miałem taki przypadek, że jechałem z radyjkiem ustawionym na częstotliwość 'zachodnią' i w małej mieścicie zobaczyłem 2 duże polskie mobile. Zanim przełączyłem się na "0", żeby zamienić kilka słów to po mobilach już nawet spaliny się rozwiały. Ale ja mam TTI-880, może w TTI-770 jest inaczej, chociaż śmiem watpić
Pozdro,

krzys-68
21-02-2007, 11:29
Kwestia przyzwyczajenie,wyłaczenie radia i ustawienie od nowa to kilka sekund.niestety warunki drogowe nie zawsze na to pozowalaja :metal

konishoa
21-02-2007, 13:00
Dokładnie tak
Nie mówiąc o tym, że po takim przełączeniu trzeba programować od nowa pamięci radyjka (i tu paradoksalnie wychodzi przewaga TTI-770 nad 880 :)) )

Luca
21-02-2007, 13:00
No to już jezdem po wizycie w serwisie CB - Unidenów nie mają :satan: , tylko droższe i gorsze "zamienniki" (jak pan to określił) Presidenta :)) :)) :)) :)) :))
Pozostaje Alledrogo, z tym że nadal uważam iż cena w okolicach 300 plnów za U520 nie jest zbyt wygórowana - ja bym dał tyle za to radyjko :metal

Bierz Ugni "zestaw Klubowy" i nie wnikaj w szczegóły :metal

ugni
21-02-2007, 13:26
Bierz Ugni "zestaw Klubowy" i nie wnikaj w szczegóły :metal
Zestaw klubowy czyli??Bo nie wiem co nazywasz zestawem klubowym-Skrzynke piwa?? :satan: :)

Luca
21-02-2007, 13:31
U520 + siakiś porządny bacik, w Twoim przypadku jeśli tylko magnes wchodzi w grę to polecić można coś z rodziny ML-145 :metal
A skrzynkę piva zamiast :bigok: za pomoc w temacie przyjmę bez zastrzeżeń :satan: :)) :)) :)) :)) :))

welshman2
21-02-2007, 15:31
U520 + siakiś porządny bacik, w Twoim przypadku jeśli tylko magnes wchodzi w grę to polecić można coś z rodziny ML-145 :metal
A skrzynkę piva zamiast :bigok: za pomoc w temacie przyjmę bez zastrzeżeń :satan: :)) :)) :)) :)) :))
Zestaw klubowy? Dopshe że zarząd tego nie widzi bo by zaraz dodali, że klubowe są tti 770 i 880 :satan: przynajmniej w stolicy :metal :beer: :bigok:

BS
21-02-2007, 15:34
U520 + siakiś porządny bacik, w Twoim przypadku jeśli tylko magnes wchodzi w grę to polecić można coś z rodziny ML-145 :metal
A skrzynkę piva zamiast :bigok: za pomoc w temacie przyjmę bez zastrzeżeń :satan: :)) :)) :)) :)) :))
Zestaw klubowy? Dopshe że zarząd tego nie widzi bo by zaraz dodali, że klubowe są tti 770 i 880 :satan: przynajmniej w stolicy :metal :beer: :bigok:

zarząd -fuell ma unidena :) ...

ugni
21-02-2007, 16:37
Dobra kupiłem Unidena.teraz tylko czekam na przesyłkę.A bacik kupie pózniej ile to kosztuje??Chyba że ktoś mi pożyczy na próbę??

Luca
21-02-2007, 16:53
Dobra kupiłem Unidena.teraz tylko czekam na przesyłkę.A bacik kupie pózniej ile to kosztuje??Chyba że ktoś mi pożyczy na próbę??

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
Ja mogę Ci pożyczyć magnesik - metr liczony z podstawą, zestrojona na moim Mondku, więc tylko podpiąć i śmigać.
Daj znać, jak dotrze radio - podjedziesz na wieś, albo się umówimy gdzieś koło Twojego starszego i złożymy wszystko do kupy :metal

ugni
21-02-2007, 17:56
Ok to jakoś to zmontujemy,ale nie ma to znaczenia ze bedzie w óznych autach??

Luca
21-02-2007, 22:53
W tym przypadku nie ma :terefere: :terefere:
Antenę stroisz pod konkretne auto i miejsce postawienia (magnes) lub zamocowania (stała).
Ta magnesówka jest zestrojona na moim MKIII, więc i na Twoim będzie banglać jak trzeba bez strojenia :metal
Tylko sobie kawałek folii na dach zorganizuj, żeby nie porysować :satan:

ugni
21-02-2007, 23:18
No dobra ale ja jednak czesciej smigam ficusem i myslałem że to nie ma znaczenia jakie to autko.myslałem że wystarczy podpiąć pod zapalniczke i jazda :)

Luca
21-02-2007, 23:56
Fikusa też masz chyba w kombiaku :satan: - różnica będzie pewnie pomijalna :metal
W sumie koszt strojenia anteny to :beer: albo dycha.
Zresztą Bartek odgrażał się, że kupi SWR miarkę to uderzymy z tym :beer: do Niego :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Zamontujemy i sprawdzimy jak śmiga. Jeśli nie będziesz piszczał i skrzeczał to zostawimy jak jest, a przy okazji sprawdzimy :metal

norbi333
24-02-2007, 00:11
jak została ci tylko antena, to dobry jest w stosunku jakość do ceny midland 145 na magnesie ,zresztą sam używam do radyjka tti 880 i jestem happy