PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] przyciemnianie szyb



padre-mk3
21-02-2007, 15:00
tak jak w temacie mam mk3 i chcialbym przyciemnic w nim szyby.tylko nie wiem za co sie wziasc bo mam mozliwosc kupienia folii od folia teca lub docietej folii do tegoz modelu.nie wiem co zrobic.ktora opcja jest lepsza.aha ja nie bede sie za to bral tylko chcialbym to komus powierzyc.najlepiej z rejonu walbrzycha choc i caly dolny slask tez wchodzi w gre.interesuje mnie tez koszt samego montrazu.

p.s.
autko jest angielskie tzn z kiera po prawej stronie.

POMOZCIE

radeq
21-02-2007, 16:27
koszt, ale ktore szybki chcesz kleic??

ugni
21-02-2007, 17:09
koszt w Warszawie to 500 zł z robota +folia w profesjonalnym zakładzie.Ja bym tak zrobił

radeq
21-02-2007, 17:24
koszt w Warszawie to 500 zł z robota +folia w profesjonalnym zakładzie.Ja bym tak zrobił
mi ostatnio gosciu w zakladzie krzyknal 400 juz razem z folia (sunguard)
za komplet (5 szyb), strasznie tanio cos, czekam moze ktos znajomy tam zrobi, to zobacze czy warto :)

pawelos
21-02-2007, 18:22
Ja juz sobie 2 autka sam wykleilem, za mondka sie wezme jak sie zrobi cieplej :satan:

cwany
21-02-2007, 19:11
kolego nie wiem czy oplaca ci sie oklejac szyby , przydymianie zrobilo sie coraz tansze kumpel w krakowie za 800 zl przydymil 5 szybek , takze warto sie nad tym zastanowic:)

chuck
21-02-2007, 20:32
We Wrocku zobisz za 540 z folią bez przednich drzwi z atetstem
Pozdrawiam

art110377
21-02-2007, 22:53
W Wałbrzychu jest dosyś konkretna firma. Nazwy nie pamiętam, ale ostatnio jak tam byłem to jeszcze działała. Chyba jakoś przy wylocie na Kłodzko, po lewej stronie. Szukaj dużego żółtego kompleksu. Zasadniczo zajmują się szybami.
PS. Pytaj rufixa. Powinien zakojarzyć.

jarrro
23-02-2007, 19:46
:pc: ja planuje przyciemnić w kombiaku tył pasażerów i cały bagaż 5 szyb coś a`la radeq :) :brawo: chyba pojade na Klonowica w Szczecinie choć wiem że troche drogo bedzie (500-600):wall:

tebe
23-02-2007, 20:23
:pc: ja planuje przyciemnić w kombiaku tył pasażerów i cały bagaż 5 szyb coś a`la radeq :) :brawo: chyba pojade na Klonowica w Szczecinie choć wiem że troche drogo bedzie (500-600):wall:
...przyjedz do kolobrzegu zrobisz za 400 folia 3M...

Damiano
23-02-2007, 21:33
Cena zalezy tez od rodzaju nadwozia. Ja za przyciemnienie 5 szyb zaplacilem 400zl. tylnie boczne i tyl jest ciemniejszy, przod troche jasniejszy. wszystko ze wzgledu na kontrole :mo: i tak przod mam o 10% za mocno ale jest ok. na przegladzie przeszedl bez problemu. jescze powiedzieli "żeby wszyscy tak mieli" :))
w sedanach jest duzo roboty z tylnia szyba wiec zaspiewaja sobie cuit wiecej :)

Marq
23-02-2007, 22:20
... w sedanach jest duzo roboty z tylnia szyba wiec zaspiewaja sobie cuit wiecej :)

Też myślałem o zrobieniu u siebie takowego "wynalazku", ale po przeczytaniu posta Damiana, nasunęło mi się jedno pytanie. A jak ta sprawa wygląda w przypadku szyby w Hatchbacku? Dostęp w sumie łatwiejszy, ino szyba większa. :)

Damiano
23-02-2007, 22:37
Z tego co slyszalem w sedanie jest trudniejszy dostep do szyby tylniej, ma tez ksztalt jakis inny niz w hatchbacku. moje wypowiedzi dotycza MKI nie wiem jak w MKIII.

padre-mk3
23-02-2007, 23:35
no wlasnie chcialbym zrobic tak ze tyl jest mocno ciemny a przod tk lekko.tylko nie wiem dokladnie jak to bedzie wspolgralo z moim kolorem autka(jasna zielen czy cus takiego).zreszta pporuszam sie tym autkiem po uk i niue wiem jak to sie odnosi do przepisow.

jakby ktos mogl podac ta firme z walbrzycha bede baaardzo wdzieczny.
p.s.a lepiej kupic ta folie docieta po dane auto czy rzucic sie na folia tec`a?

Damiano
24-02-2007, 00:19
skoro jezdzisz po UK to powinienes widziec jakie tam fury jezdza 8O :)) sam jezdze po UK. w Polsce przyciemnialem szybki. W UK rowniez jest zakaz przyciemniania szyb ponad norme. moim zdaniem ciemne szyby pasuja do kazdego samochodu. tylko wjednym bedzie ladniej wygladalo lekkie przyciemnienie w innym mocniejsze. w UK chcieli ode mnie 100 fuli za przyciemnienie mondka 8O f :ass: ing hell!!!!

zbigniew
24-02-2007, 01:08
ja płaciłem za szybę w klapie 150 zł., a za boczne jestem umówiony po 50 zł. szt., wszystko w Pile

QBAMKIII
24-02-2007, 02:06
Widzę że następni z UK są na forum :) :bigok: Powitać :beer:

alvarez007
24-02-2007, 14:32
Witam
Też mam przyciemnione szyby, i to wszystkie. A koszt to 150 PLN. Boczne robiłem sam, tylko tylną szybę dałem do robienia bo sam nie dałem rady.
Pozd.

lucky4u
04-03-2007, 15:54
autko jest angielskie tzn z kiera po prawej stronie szybkie pytanko, jeśli jesteś w anglii i zamierzasz przyciemnić szybki to może wiesz jakie są tu przepisy dotyczące tej czynności. też o tym myślałem ale czy nie będzie później problemu np: przy kontroli drogowej, lub co gorsza przy MOT?

Venetian
04-03-2007, 20:00
A ile by wynioslo w MK3 HB wszystkie rownomiernie tak zeby :mo: nie marudzila ?

lysiolec1
04-03-2007, 20:04
ja we Wrocku 450 lustrzanki bo do srebrnego najbardziej pasuja...oczywiscie wszystkie tak samo bo przod jasny a tyl ciemny to...yyy...wioseczka lekka ;)

padre-mk3
05-03-2007, 11:01
z tego co sie dowiedzialem to tylne szyby moga byc przyciemnione na maxa(gosc ktory robi mot powiedzial ze bedzie sie jezdzilo wtedy jak vanem!!!!),co do przednich to max 30 %.mowil tez zeby sprawdzic jak sa juz przyciemnione szyby w aucie.bo na szybie jest cos takiego jak TINTED I sa oznaczenia(u mnie jest 1,ale nie wiem co to dokladnie znaczy).
moze ktos wie i mi to wytlumaczy.

mesman
05-03-2007, 12:11
ja we Wrocku 450 lustrzanki bo do srebrnego najbardziej pasuja...oczywiscie wszystkie tak samo bo przod jasny a tyl ciemny to...yyy...wioseczka lekka ;)
nikt nie czepia się sie lustrzanek? :mo:

lysiolec1
05-03-2007, 13:59
niet .... boja sie ;) heheheh ....ale radze omijac pyrlandie z takimi szybkami bo tam pieski maja lekkiego fiolka na tym punkcie :banan:

Damiano
05-03-2007, 23:27
Ja nie widze zadnej wiochy w tym ze tyl jest mocniej a przod slabiej. Wiocha jest wtedy jak cie zatrzymaja na tych "lustereczkach" panowie :mo: i beda kazac zdrapywac. Wierz mi lysiolec1 to dopiero jest kicha :( widzialem to juz dwa razy. raz jako pasazer, drugi raz z ulicy.

lysiolec1
06-03-2007, 12:57
Wrocław miasto otwarte na swiat i takich numerow z odklejaniem tu sie nie odwala... ;) a nawet jak juz zlapia.... zatrzymaja dowod ot co...zadnego zdrapywania...a podbicie dowodziku 50 zl i dalej smigamy do nastepnych przyglupow w niebieskich skafandrach ;))
a przyciemnianie tylnich szyb na czarno i zostawienie przodu jasnego...mmm no dobra delikatnie mowiac "malo elegancko" to wyglada... razi po oczach...bez efektu

donvip
06-03-2007, 15:20
kolego nie wiem czy oplaca ci sie oklejac szyby , przydymianie zrobilo sie coraz tansze kumpel w krakowie za 800 zl przydymil 5 szybek , takze warto sie nad tym zastanowic:)

dokladnie :madrala: a jak dobrze zagadasz to nawet 750zł i masz szybki przyciemnione piecowo i :mo: sie nie przyczepi a wnocy sie same rozjasniaja a jak jest ostre slonce to same sie przyciemniaja :)

Kuzek
07-03-2007, 09:59
w wawce polecam zaklad znajomka, profesjonalnie i milo
http://www.przyciemnianie.pl/home.html

a przy okazaji mozna zastanowic sie nad audio :)
http://www.galeriatonow.pl/

radeq
07-03-2007, 20:13
w wawce polecam zaklad znajomka, profesjonalnie i milo
http://www.przyciemnianie.pl/home.html

a przy okazaji mozna zastanowic sie nad audio :)
http://www.galeriatonow.pl/

wynegocjuj jakiegos rabata dla forumowiczow :)

TomaszGod
14-03-2007, 03:37
A tak przy okazji Panowie. Czy macie jakiś punkt w Warszawie godny polecenia. Jeśli tak to będę wdzięczny za adresik :pub:

Kuzek
14-03-2007, 11:49
no ja polecam , tak jak powyzej,
robilem tam clio, civica, ......

bardzo profesjonalnie.

Domel
20-03-2007, 19:06
Jaka folie polecacie do srebrnego nadwozia?Ta lustrzanka lepiej bedzie wygl;adac od zwyklej czarnej?Pzdr!

Kuzek
20-03-2007, 20:20
bruxafol - titanum, lapie delikatnie kolorek od lakieru

Pablo81
21-03-2007, 16:50
Przyciemnij w dpbrym zakładzie. No i oczywiście wszystkie :satan: (oprócz czołowej). Ja jakoś nie trawię kiedy auto ma białe przednie boczne, a tylne czarne.
No a potem tylko :mo: się wystrzegaj :jezyk1:

http://img58.imageshack.us/img58/2338/zz1as6.th.jpg (http://img58.imageshack.us/my.php?image=zz1as6.jpg)[/img]

jafo007
21-03-2007, 17:42
Ja w swoim mk III combi przyciemniłem wszystkie dookoła, razem z szybami kierowcy i pilota, w Łodzi to jest koszt 430 zł (folia +robota) nie ma znaczenia po której stronie jest kierownica, dostałem do tego 9 lat gwarancji na folię i robociznę. nie warto się samemu w to bawić.

krzys-68
21-03-2007, 18:47
Ja w swoim mk III combi przyciemniłem wszystkie dookoła, razem z szybami kierowcy i pilota, w Łodzi to jest koszt 430 zł (folia +robota) nie ma znaczenia po której stronie jest kierownica, dostałem do tego 9 lat gwarancji na folię i robociznę. nie warto się samemu w to bawić.a jak z przepuszczalnoscią swiatła i kontrolami :mo: ? Na przegladzie tez nie ma problemu?

jafo007
21-03-2007, 19:02
nie chce kłamać co do przepuszczalności, natomiast na szybach tylnych jest folia o maksymalnym zaciemnieniu, na szybach przednich jeden poziom jaśniejsza, (a o jeden poziom za ciemna w stosunku do dopuszonych) generalnie przednie szyby można przyciemniać do 30%, i na to jest ustawa, natomiast wszelkie mocniejsze folie są już na bakier z prawem. nie pytajcie mnie o ustawę, ten z zakładu, w którym przyciemniałem mi pokazywał treść i numer ustawy. co do przeglądów to mam książeczkę z atestami dopuszczającymi folię do zastosowań w samochadach. atest wydany przez instytut szkła i ceramiki, ponadto mam również naklejkę z numerem atestu na folię i poprawność montażu przyklejoną na autko. szczerz mówiąc to z organami porządku publicznego nie miałem jeszcze do czynienia. jak bede miał to za sobą to coś napiszę. pozdrowionka :car:

Lysy
02-03-2008, 21:06
Witam |kolegów,
chciałbym przyciemnic szybki w mondeo MK III sedan kolor jasny (złoty). Chciałbym jednak najpierw zobaczyć jak takie autko wygląda z ciwmnymi szybami. Chodzi mi o przyciemnienie wszystkich szyb.
Jeśli ktoś ma tak przyciemnione mondeo to prosiłbym o foto na forum lub ewentualnie na maila
pkopurtak@o2.pl

Pablo81
02-03-2008, 21:37
Witam |kolegów,
chciałbym przyciemnic szybki w mondeo MK III sedan kolor jasny (złoty). Chciałbym jednak najpierw zobaczyć jak takie autko wygląda z ciwmnymi szybami. Chodzi mi o przyciemnienie wszystkich szyb.
Jeśli ktoś ma tak przyciemnione mondeo to prosiłbym o foto na forum lub ewentualnie na maila
pkopurtak@o2.pl

poszło na maila kilka fotek :bigok:

Kuzek
02-03-2008, 21:45
z tym przyciemnieniem przodu , to fajna sprawa , ale dobrze miec "zyciowego" :) mechanika na stacji diagnostycznej :) wiec warto sie zastanowic czy warto....

jackuno
02-03-2008, 22:11
ale dobrze miec "zyciowego" Smile mechanika na stacji diagnostycznej

Mechanik, jak mechanik. Prędzej policjant będzie nieżyciowy. :hehe:

Brudsien
02-03-2008, 22:25
Tu chodzi o przepisy przednia szyba musi miec przeswit swiatla w 75%, a boczne przednie w 70% natomiast reszta moze byc ciemniejsza, policjant nie ma prawa zabrac dowodu rejestracyjnego jesli na szybie jest atest i homologacja i jesli mu sie przyciemnienie nie podoba, a masz ten przeswit 75% a on twierdzi inaczej to jak tak twierdzi ma miec urzadzenie do pomiaru przeswitu swiatla, mnie tak policja zatrzymala i byli zdziwieni ze mam homologacje i atest na szybach kazali zdjac z przednich bocznych, a ja powiedzialem ze nie bo szyby sa zgodne z prawem i tak samo zakladaja producenci w autach i moje szyby maja homologacje, jak im nie pasuje to mowie mozemy jechac na diagnostyke ale jak by co oni placa, bo nie mieli tego urzedzenia i z tego co wiem ma je tylko inspekcja ruch drogowego i po tym sie odczepili

basil
03-03-2008, 12:52
ja we Wrocku 450 lustrzanki bo do srebrnego najbardziej pasuja...oczywiscie wszystkie tak samo bo przod jasny a tyl ciemny to...yyy...wioseczka lekka ;)

A gdzie ten zakład?
Polecasz? robiłeś tam? Ja pomyślę nad wszystkimi szybami ale w przepustowości tak połowę tego co można na przednie szyby.

Oktan
03-03-2008, 13:13
sprzęt do spawdzenia przepuszczalności światła ma również drogówka !!!! diagnosta na stacji tym bardziej

należy jednak pamiętać że szyby FABRYCZNIE posiadają ograniczoną przepuszczalność światła - montaż folii zmniejsza ją jeszcze bardziej

aha, kolejnym wymogiem, a właściwie obostrzeniem, jest zakaz montażu folii lustrzanej !!

autofun
12-03-2008, 01:02
Witam.tak naprawde to nie ma folii ktora po naklejeniu na fabrycznie zielona szybke spelnia norme 30%.Mowie o przodzie oczywiscie bo tyl mozecie robic jak tylko ciemno chcecie.

kielu
19-03-2008, 12:26
Jak ktoś ma mondka całego oklejonego w folii ktorej przepuszczalnosc jest 70% to niech wruci zdjęcie chciałbym looknąć jak to wygląda.
A może jeszcze ktoś ma srebrnego tak oklejonego, to by było już megazjefanie :)

SteelRat
17-05-2008, 15:12
ja we Wrocku 450 lustrzanki bo do srebrnego najbardziej pasuja...oczywiscie wszystkie tak samo bo przod jasny a tyl ciemny to...yyy...wioseczka lekka ;)

A gdzie ten zakład?
Polecasz? robiłeś tam? Ja pomyślę nad wszystkimi szybami ale w przepustowości tak połowę tego co można na przednie szyby.

ja tez bym sie podczepl pod to "archiwalne" zapytanie :) tylo u mnie bedzie smiesznie, jakbym chcial za mocno sam zadek uczernic, autko biale wszak :)

no i... jak to jest z tym drugim sposobem przyciemniania? nie folia, tylko "piecowanie" czy cos?

/edit/
w sumie, to przednie boczne mam porysowane, moze a jakims szrocie znajde fabrycznie przyciemnione,dostosowane do elektryki? ciekawa koncepcja :> bo parapety wszystkie do wymiany :(

MacKo
03-07-2008, 22:52
ja za swojego monda dałem 500zł - zdjecie w podpisie i w moim autku :)
to robi koleś koło Nowej Soli ;)
sam tył to 400zł