PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] sekwencja diego - PROBLEM



vxam
23-02-2007, 22:24
Witam wszystkich,

Mój problem dotyczy instalcaji gazowej Diego, silnik: 1,6 16v. 1996

1,5 roku (30.000km) temu założyłem sekwencję diego.
Na początku było wszystko ok. Auto jeździło dobrze na pb i na gazie.
Od jakiś 2 miesięcy mam problem z pracą na gazie. Auto na LPG szarpie, dławi się, potrafi zgasnąć przy przełączeniu z PB na LPG, dużo pali. Szczególnie te efekty występują kiedy silnik jest zimny.
Kiedy się nagrzeje dalej występuje dławienie i szarpanie :wall:.
Byłem w serwisie kilka razy i dalej wymienione problemy występują.
Dodam że na PB wszytko jest OK, nie występują żadne problemy. Tankuję w 99% na Orlenie, Statoil i Shelu

Chronologicznie postaram się wymienić co zostało zrobione, wymienione i sprawdzone...oto moje boje:

Kiedy zaczął dławić się:

1) wymiana świec (motocraft) 7000 km temu - było OK przez jakiś czas
2) przewody 3000km temu - bez efektu, dalej przerywał
3) przegląd instalacji gazowej, regulacja, wymiana filtra - bez zmian
4) kolejna wizyta w serwisie ustawianie mapy, czyszczenie jakiegos elektrozaworka na listwie LPG który nie chciał się zamykać. Dalej dławił się
5) Kolejna awaria, gaz przestał działać nie załączał się.
6) zostawiam samochód w serwisie na cały dzień. Efekt: wymieniony komputer LPG, gaz już działa choć dalej się dławi i potrafi zgasnąć. Dostaję informację ze przyczyną jest silniczek krokowy który mam wymienić.

7) Jadę do kolejnego serwisu w którym wyczyścili mi ten silniczek (nie wymieniłem) i przepływomierz a także odłączyli aku żeby się zrestartował.
Bez efektu, na lpg dalej szarpie.

Co mam jeszcze zrobić, sprawdzić??
Bardzo proszę o pomoc bo już mi ręce opadają..............
Proszę o pomysły co może być przyczyną a najlepiej o jakiegoś dobrego fachowca z Warszawy, który znajdzie przyczynę bez wymiany wszystkich części.

Pozdrawiam

sebkra
24-02-2007, 10:13
Twoje problemy wskazują na zabita listwę wtryskiwaczy. Listwa matrixa z którą zazwyczaj współpracuje diego jest bardzo wrażliwa na zalepianie mazutem. Niech spróbują ci podmienić listwę na nową i będziesz pewien. Jeśli chodzi o problemy na zimnym silniku to typowa przypadłość, dopóki listwa jest nowa jest ok, ale z czasem jest coraz gorzej. Do matrixa są montowane podgrzewacze listwy, bo po przełączeniu na gaz auto często gasło, kme zaczęło w nowych zestawach zakładać 1omowe valteki, aby rozwiązać ten problem. Jeśli auto wcześniej jeździło ok i nie było problemu to regulacja sekwencji jest niepotrzebna, problem jest natury mechanicznej.

vxam
24-02-2007, 10:54
Dzięki Sebkra,
spróbuje zrobić tak jak piszesz, może się w końcu uda.

A czy sonda lambda nie ma wpływa na to że szarpie na lpg?

Pozdrawiam

sebkra
24-02-2007, 12:04
Lambda nie ma wpływu, parametry wtrysku są pobierane z czasu wtryskiwaczy benzynowych i skorygowane o ciśnienie i temperaturę gazu w listwie.

vxam
24-02-2007, 16:31
OK, w takim razie koncentruję się na listwie. Dzięki jeszcze raz.

Pozdrawiam

vxam
04-03-2007, 22:55
Jest postęp. Byłem w serwisie i dostałem używaną listwę zastępczą na której mam jeździć aż mi zregenerują moją listwę.
Jak na razie jest w miarę ok, ale przy przełączaniu na gaz kiedy silnik jest zimny często gaśnie lub zaczynają wariować obroty (falują dół-góra).
Kiedy podwyższam obroty żeby nie zgasł silnik to pracuję jakby na trzech garach.
Po chwili zaczyna normalnie pracować.
Czy to tez wina listwy?

Dodam że na mojej listwie podobnie się zachowywał przy zmianie na gaz.

Pozdrawiam

Mamut
04-03-2007, 23:04
może za szybko przechodzisz z Bp na lpg i stąd ten problem?
a daleko masz do firmy która zakładała instalację?

moją instalację serwisuje zakład który ją instalował, dzięki temu nie słyszę że ktoś coś zrobił źle :satan: