PDA

Zobacz pełną wersję : czym wypolerować autko??



KoLin
11-06-2005, 14:32
Witam,

chciałbym mojego mondiego troszkę podpicować :metal i chciałbym się dowiedzieć czym najlepiej zapodać zeby poznikały małe ryski i czym wypolerowac zeby lakierek sie ładnie świecił proszę o radę

na rynku mamy w tej chwili bardzo duzo past, wosków i innych środków, ale jaki wybrac aby efekt był najlepszy

Tomi
11-06-2005, 14:56
Tani sposób to "tempo" (dostępna na każdej stacji za około 8 zł) i szmatka, trochę bardziej profesjonalny to papier 2000 lub 2500 i pasta G3 farecli oraz polerka (może być nakładana na wiertarkę) i do roboty. Efekt 2 wspaniały, tylko nie wolno robić tego za często. Pozdrawiam

fuel111
11-06-2005, 16:15
W ostateczności możesz użyć Car Plan :) i do polerki kolego uważaj aby nie pobrudzić elementów plastikowych

krzys-68
11-06-2005, 16:19
W ostateczności możesz użyć Car Plan :) i do polerki kolego uważaj aby nie pobrudzić elementów plastikowychcar Paln nie poleruje tylko nabłyszcza,a skoro mleczko brudzi paltiki tzn że zawiera dużo silikonu i bardziej szkodzi niz pomaga w dłuzszym okresie czasu :satan:

krzys-68
11-06-2005, 16:21
Tani sposób to "tempo" (dostępna na każdej stacji za około 8 zł) i szmatka, trochę bardziej profesjonalny to papier 2000 lub 2500 i pasta G3 farecli oraz polerka (może być nakładana na wiertarkę) i do roboty. Efekt 2 wspaniały, tylko nie wolno robić tego za często. PozdrawiamDokładnie tak,papier wodny jesli trzeba (sa mocne zmatowienie i utlnienia lakieru)i Farecla G3.Uważac tylko trzeba bo warstwa lakieru robi się wowcza scoraz cieńsza i mozna ja przetrzeć,a potem to juz lakierownie :satan:

HEVA
11-06-2005, 16:26
...papier wodny jesli trzeba (sa mocne zmatowienie i utlnienia lakieru)i Farecla G3...

A bez papieru się nie obejdzie jeśli są utlenienia lakieru? (taki białawy miejscami)

krzys-68
11-06-2005, 16:42
Nie bedzie dobrego efektu.sama pasta może nie dać rady.Dobrym sposobem jest uzycie wody z plynem do mycia naczyń

fuel111
11-06-2005, 19:03
Nie bedzie dobrego efektu.sama pasta może nie dać rady.Dobrym sposobem jest uzycie wody z plynem do mycia naczyń
Krzysiu to jakich środków użyć ale takich soft nie takich mocnych jak wyżej wspomniana pasta :(

digital123
11-06-2005, 21:22
Witam,

chciałbym mojego mondiego troszkę podpicować :metal i chciałbym się dowiedzieć czym najlepiej zapodać zeby poznikały małe ryski i czym wypolerowac zeby lakierek sie ładnie świecił proszę o radę

na rynku mamy w tej chwili bardzo duzo past, wosków i innych środków, ale jaki wybrac aby efekt był najlepszy

Powiem tak, jeśli masz miejsca zmatowiałe to tylko papier wodny 2000-2500, oraz pasta farecle G3, i najlepiej maszynka do polerki.

Jeśli nie masz nigdzie zmatowień a chcesz tylko usunąc malutkie ryski to od biedy może być Tempo, choć nie polecam bo sam ostatio nią robiłem i wyłażą zmatowienia. Czekam teraz na chwile czasu, i będe się brał za to.

yabioles
12-06-2005, 16:25
Do samej polerki polecam "SILICONE GLAZE emulsja do polerowania samochodu firmy AMWAY". Sam stosuje. Efekt gwarantowany. Lakier nabiera lustrzanego połysku. Po prostu igła. Można kupić na allegro lub u jakiegoś przedstawiciela AMWAY. Cena ok 36 zł 500 ml.

huamisoft
12-06-2005, 22:58
Witam,

chciałbym mojego mondiego troszkę podpicować :metal i chciałbym się dowiedzieć czym najlepiej zapodać zeby poznikały małe ryski i czym wypolerowac zeby lakierek sie ładnie świecił proszę o radę

na rynku mamy w tej chwili bardzo duzo past, wosków i innych środków, ale jaki wybrac aby efekt był najlepszy
polecam TEMPO, znajomy mi ta pasta wypolerowal autko i po juz 3 tygodniach wyglada rownie dobrze.
http://huamisoft.com/mondeo/pict0017.jpg

krzys-68
12-06-2005, 23:40
Nie bedzie dobrego efektu.sama pasta może nie dać rady.Dobrym sposobem jest uzycie wody z plynem do mycia naczyń
Krzysiu to jakich środków użyć ale takich soft nie takich mocnych jak wyżej wspomniana pasta :(Jaknie potrzeba polerki tylko konserwcji lakkieru to mleczkoz woskiem lub wosk(Turtle lub Motip) dobrej firmy.Tempo nie polece :satan: .Farecla G3 nei uszkadza lakieru jesli ktos uwaza a przy recznej polerce jest to prawie niemozliwe do wykonania :) jednak po polerce i tak należy lakier zabezpieczyć woskiem oraz kontynuowac woskowanie każdorazowo po kilkukrotnym myciu.Im cześciej korzystamy z myjek mechanicznych tym bardziej niszczymy lakier :)

Jakub
13-06-2005, 16:02
Widziałem Mondeo MkIII granatowy, po kilkdziesięciu myciach na automacie. Jakby go szczotka drucianą potraktował. ech... :(

HEVA
13-06-2005, 16:16
.........kontynuowac woskowanie każdorazowo po kilkukrotnym myciu.Im cześciej korzystamy z myjek mechanicznych tym bardziej niszczymy lakier :)

Może być np. co 3 m-ce? Woskowanko 4 razy w roku?

krzys-68
13-06-2005, 19:34
Widziałem Mondeo MkIII granatowy, po kilkdziesięciu myciach na automacie. Jakby go szczotka drucianą potraktował. ech... :(Dokładnie tak wygladaja wszystkie auta.Tylko na ciemniejszych kolorach jest to bardziej widoczne.Swoja droga kilkukrotne polerownie i tak wykończy grubosc lakieru,tak wiec zabieg nie moze byc czesto powtarzany.Dlatego zaleca się jak najczestsze woskowanie powierzchni lakieru

Dzekis
13-06-2005, 22:57
szukałem ostatnio jakiegoś dobrego wosku. Turtle ani Motip nie został przez mnie odnaleziony. Gdzie można to kupić? :wall: już nawet na giełdzie byłem i :ass:

krzys-68
13-06-2005, 22:59
szukałem ostatnio jakiegoś dobrego wosku. Turtle ani Motip nie został przez mnie odnaleziony. Gdzie można to kupić? :wall: już nawet na giełdzie byłem i :ass:W kazdym dobrym sklepie z chemia samochodowa mają takie rzeczy.nie szukaj w ogólnych motoryzacyjnych bo one handluja najtanszym,a nie dobrym :satan:

Jakub
14-06-2005, 08:36
szukałem ostatnio jakiegoś dobrego wosku. Turtle ani Motip nie został przez mnie odnaleziony. Gdzie można to kupić? :wall: już nawet na giełdzie byłem i :ass:

A poszukaj w hipermarkecie, widziałem coś takiego w tesco ostatnio.

Dzekis
14-06-2005, 09:01
dzięki, zobaczę jeszcze w Tesco. Dotychczas w żadnym z centrów handlowych tego nie wyłapałem. A niby 100lica