PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkI] Czy to rozrusznik? Pilna sprawa



KarolRS
26-02-2007, 13:26
Witam, potrzebuje pilnie przywrócić do życia swoje Mondeo, stoi już miesiac i zal mi się go zrobiło :) pozatym potrzebuje do czwartku samochód!

1.Czy rozrusznik w Mondeo 1.6 /1.8 jest taki sam?


Wydaje mi się,że padł mi rozrusznik, bo słychać jakby "strzał" pryz próbie odpalenia, ale silnik nie kręci :wall: tylko takie "cyk,cyk".

Na lince auto odpala odrazu! Ruszam go na lince puszczam sprzegło auto pracuje.

Co o tym sadzicie? Zanim sie zepsuł odpalał cięzko, a teraz tak wyglada sytuacja.

TO rozrusznik? Potrzebuje info jak najszybciej, bo chce zaraz pojechać po rozrusnik i zrobić auto!

Pozdr.

LaBobas
26-02-2007, 13:36
Witam, potrzebuje pilnie przywrócić do życia swoje Mondeo, stoi już miesiac i zal mi się go zrobiło :) pozatym potrzebuje do czwartku samochód!

1.Czy rozrusznik w Mondeo 1.6 /1.8 jest taki sam?


Wydaje mi się,że padł mi rozrusznik, bo słychać jakby "strzał" pryz próbie odpalenia, ale silnik nie kręci :wall: tylko takie "cyk,cyk".

Na lince auto odpala odrazu! Ruszam go na lince puszczam sprzegło auto pracuje.

Co o tym sadzicie? Zanim sie zepsuł odpalał cięzko, a teraz tak wyglada sytuacja.

TO rozrusznik? Potrzebuje info jak najszybciej, bo chce zaraz pojechać po rozrusnik i zrobić auto!

Pozdr.Nie wie czy pasuja,ale z objawow wynika,ze to zrozusznik.W peugeocie tak mialem.Ciezko krecil mimo nowej baterii.I padl.Okazalo sie,ze wogole nie zostalo sladu po szczotkach.NIC.Po tym zbaiegu az chce wyskoczyc tak reci,nawet przy slabej baterii.

Jakub
26-02-2007, 13:37
A bateryjka w jakim stanie? Jesli rozruszcnik cięzko kręci, nie trzeba go wymieniać, tylko zreperować, szczotki, tulejki i będzie jak nowy :)

hennessy
26-02-2007, 14:15
Jak cyka to chyba bakteria kuca niestety.
Ale rozrusznik trzeba sprawdzić, tak jak pisano powyżej:
- stan ogólny - wyczy¶cić;
- szczotki wymienić;
- tulejki i podkładki - byc może wymienić;
- cewki sprawdzić;
- elektromagnes sprawdzić;
- bendix - sprawdzić/wymienić.
Poskładać i na kolejne 5 lat spokój.
(W Warszawie za co¶ jw. około 180 z gwarancj± - z montażem oczywi¶cie).

elmark
27-02-2007, 20:36
Stawiam na akumulator
jak kręci szybko i nie pali to bendix
przy wymianie warto wymienic szczotki oraz tulelki
koszt ok.stówki i spokój
pozdro :pub:

pawpor
27-02-2007, 21:28
Posprawdzaj bezpieczniki, taki sam objaw miałem w Escorcie jak padł bezpiecznik, a w mondku działo się o¶ takiego jak nie było sterownika(chyba zólty w przegrodzie silnika, ale poszukaj w bazie artykułów dokładnie) :bigok: