PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Reflektory mijania - Moretty + Ringi (angel eyes)



czapek20
26-02-2007, 17:05
Czy ktoś może wie gdzie mogę kupić okrągłe reflektory świateł mijania (morette) doMK II???
Posiadam takie w swoim aucie ale niestety pękł mi klosz i mam uszkodzone odbłyśniki
- o ringach (angel eyes) w poście z 17 marca

edit by rc23: proszę nie pisać postów WYŁĄCZNIE wielkimi literami

jedrek_G
26-02-2007, 17:06
Uzupełnij profilek i nie krzycz.Na forum mamy dobry słuch (duże litery to krzyk)

rufus_k
26-02-2007, 17:07
uzupełnij profil i edytuj posta... a co do reflektora poszukaj na alledrogoi popytaj na szrotach...

tebe
26-02-2007, 17:15
tzn masz moretty?? jak tak to bedzie bardzo ciezko...

czapek20
26-02-2007, 20:05
MORETTY - dobrze wiedzieć jak te lampy się nazywają - dzięki.
Domuślam się, że będzie ciężko ale ja potrzebuję tylko świateł mijania więc może jakieś zamienniki będą pasowały ?????????????????

rc23
26-02-2007, 20:45
Czy ktoś może wie gdzie mogę kupić okrągłe reflektory świateł mijania (morette) doMK II???
Posiadam takie w swoim aucie ale niestety pękł mi klosz i mam uszkodzone odbłyśniki

edit by rc23: proszę nie pisać postów WYŁĄCZNIE wielkimi literami

sprzwdź PW :)

MAG
27-02-2007, 11:11
Do Morette jako mijania pasują lampy od dużego fiata :satan:

Produkuje toto Wessem - cena jesli mnie pamięć nie myli to ok. 30 zeta

czapek20
08-03-2007, 18:45
Do Morette jako mijania pasują lampy od dużego fiata :satan:

Produkuje toto Wessem - cena jesli mnie pamięć nie myli to ok. 30 zeta
W reflektorze od fiata o ile pamiętam jest tylko światło mijania, a u mnie jes jeszcze pozycja - tak więc takie rozwiazanie chyba mnie nie zadowoli.

Jakub
08-03-2007, 20:06
Ale wystarczy wiertnąć małą dziurkę, założyć oprawki do postojówek od PF 126p i cała impreza zamyka się w kwocie 50 pln :)

czapek20
08-03-2007, 20:08
Dzięki serdeczne.
Czy jak wywircę otwór to nie uszkodzę przy okazji odblasku??

MAG
08-03-2007, 20:44
Do Morette jako mijania pasują lampy od dużego fiata :satan:

Produkuje toto Wessem - cena jesli mnie pamięć nie myli to ok. 30 zeta
W reflektorze od fiata o ile pamiętam jest tylko światło mijania, a u mnie jes jeszcze pozycja - tak więc takie rozwiazanie chyba mnie nie zadowoli.
Te co ja miałem miały normalną standardowo zrobioną dziurkę na pozycję - sprawdź w sklepikach motoryzacyjnych te światła, wtedy sam zobaczysz.
Oczywiscie muszą być H4

STraits
11-03-2007, 18:34
Reflektory dla Morette do mondeo (i nie tylko) robi francuska firma Cibie (koncern powiązany z Valeo). Kierunkowskazy są robione przez Valeo i z tego co wiem pasują od Seata Ibiza (6K) roczniki 94-96. W Anglii taki reflektor do kupienia za około 20 Funtów, ale ma oznaczenia E11 (rynek GB) i świeci "w drugą strone". Możesz zapytać bezpośrednio w morette.com, ale mogą chcieć za te szkła dobre 50-60 Euro za sztuke, a moze i wiecej :)

Jeżeli będziesz zainteresowany to we wtorek będę miał 2 zapasowe reflektory (mijania / długie) używane.

czapek20
11-03-2007, 19:13
Reflektory dla Morette do mondeo (i nie tylko) robi francuska firma Cibie (koncern powiązany z Valeo). Kierunkowskazy są robione przez Valeo i z tego co wiem pasują od Seata Ibiza (6K) roczniki 94-96. W Anglii taki reflektor do kupienia za około 20 Funtów, ale ma oznaczenia E11 (rynek GB) i świeci "w drugą strone". Możesz zapytać bezpośrednio w morette.com, ale mogą chcieć za te szkła dobre 50-60 Euro za sztuke, a moze i wiecej :)

Jeżeli będziesz zainteresowany to we wtorek będę miał 2 zapasowe reflektory (mijania / długie) używane.

Jak najbardziej byłbym zainteresowany dwoma reflektorami (mijania+pozycja)
- jeśli będziesz je miał we wtorek to mi bardzo pasuje bo będę we wtorek i środę w Rykach skąd do Lublina nie daleko proszę więc daj mi znać i podaj cenę i jakiś kontakt - będę zobowiązany.

STraits
11-03-2007, 21:18
OK. Dam znać wcześniej. Mam nadzieje że dojdą do mnie do wtorku :satan:

STraits
11-03-2007, 21:20
Reflektory dla Morette do mondeo (i nie tylko) robi francuska firma Cibie (koncern powiązany z Valeo). Kierunkowskazy są robione przez Valeo i z tego co wiem pasują od Seata Ibiza (6K) roczniki 94-96. W Anglii taki reflektor do kupienia za około 20 Funtów, ale ma oznaczenia E11 (rynek GB) i świeci "w drugą strone". Możesz zapytać bezpośrednio w morette.com, ale mogą chcieć za te szkła dobre 50-60 Euro za sztuke, a moze i wiecej :)

Jeżeli będziesz zainteresowany to we wtorek będę miał 2 zapasowe reflektory (mijania / długie) używane.

Jak najbardziej byłbym zainteresowany dwoma reflektorami (mijania+pozycja)
- jeśli będziesz je miał we wtorek to mi bardzo pasuje bo będę we wtorek i środę w Rykach skąd do Lublina nie daleko proszę więc daj mi znać i podaj cenę i jakiś kontakt - będę zobowiązany.

Aha - i co rozumiesz przez "mijania i pozycja" ? Bo ja bede miał komplet na 1 reflektor - tzn. "mijania/pozycja" na H4 i "drogowe" bodajrze na H2.

czapek20
11-03-2007, 21:55
Reflektory dla Morette do mondeo (i nie tylko) robi francuska firma Cibie (koncern powiązany z Valeo). Kierunkowskazy są robione przez Valeo i z tego co wiem pasują od Seata Ibiza (6K) roczniki 94-96. W Anglii taki reflektor do kupienia za około 20 Funtów, ale ma oznaczenia E11 (rynek GB) i świeci "w drugą strone". Możesz zapytać bezpośrednio w morette.com, ale mogą chcieć za te szkła dobre 50-60 Euro za sztuke, a moze i wiecej :)

Jeżeli będziesz zainteresowany to we wtorek będę miał 2 zapasowe reflektory (mijania / długie) używane.

Jak najbardziej byłbym zainteresowany dwoma reflektorami (mijania+pozycja)
- jeśli będziesz je miał we wtorek to mi bardzo pasuje bo będę we wtorek i środę w Rykach skąd do Lublina nie daleko proszę więc daj mi znać i podaj cenę i jakiś kontakt - będę zobowiązany.

Aha - i co rozumiesz przez "mijania i pozycja" ? Bo ja bede miał komplet na 1 reflektor - tzn. "mijania/pozycja" na H4 i "drogowe" bodajrze na H2.

No właśnie oto chodzi, że mi nie jest potrzebny komplet na jeden reflektor tylko 2x lampa (lewa i prawa) od świateł mijania+pozycja ponieważ tylko w tych lampach mam uszkodzone odblaski i pęknięty klosz w jednej z nich.

czapek20
15-03-2007, 18:33
Pożyczyłem od sąsiada reflektor mijania od Fiata, rozkręciłem moją lampę i żeczywiście okazało się, że reflektor od świateł mijania od fiata (polonez, łada) pasuje idealnie - niestety wywiercenie dziury na pozycję jest konieczn. Kupiłem od razu dwa reflektory co mnie kosztowało 40 zł i w przyszłym tygodniu biorę się za wstawienie pozycji i wymianę reflektorów - mam nadzieję, że wszystko pójdzie bez problemów.

STraits
15-03-2007, 22:50
Pożyczyłem od sąsiada reflektor mijania od Fiata, rozkręciłem moją lampę i żeczywiście okazało się, że reflektor od świateł mijania od fiata (polonez, łada) pasuje idealnie - niestety wywiercenie dziury na pozycję jest konieczn. Kupiłem od razu dwa reflektory co mnie kosztowało 40 zł i w przyszłym tygodniu biorę się za wstawienie pozycji i wymianę reflektorów - mam nadzieję, że wszystko pujdzie bez problemów.


Ja zastanawiam się nad włożeniem lamp od BMW E38. Dzisiaj dotarła do mnie rozbita lampa i światełka z niej prawdopodobnie przeznacze na zapas tak na wszelki wypadek :)

czapek20
17-03-2007, 19:07
Znalazłem na Allegro postojówki Ringi (Angel eyes) do BMW i pomyślałem, że zamiast wiercić otwory na zwykłe posyojówki zamontował bym ringi w reflektorach mijania (tych które kupiłem od fiata 125p).
pojawia się tylko pytanie czy będą pasowały i jak je zamonować. Może ktoś wie czy owe ringi są elastyczne i można je włożyć przez otwór na żarówkę H4, który jest dość duży?

DZIKI84
17-03-2007, 23:52
Witam wszystkich a ja tak bym sie chcial delikatnie dowiedziec ile takie lampy kosztuja oczywiscie prawa i lewa z gory dziekuje i pozdrawiam :pub:

Blady
18-03-2007, 06:17
Witam wszystkich a ja tak bym sie chcial delikatnie dowiedziec ile takie lampy kosztuja oczywiscie prawa i lewa z gory dziekuje i pozdrawiam :pub:
Najpierw dodaj w opisie swoim czym pomykasz po naszych drogach ..a potem czekaj na odpowiedz :)

czapek20
18-03-2007, 10:12
Witam wszystkich a ja tak bym sie chcial delikatnie dowiedziec ile takie lampy kosztuja oczywiscie prawa i lewa z gory dziekuje i pozdrawiam :pub:
Na allegro widziałem kiedyś za 800 zł sztuka

DZIKI84
18-03-2007, 15:13
Witam juz uzupełnilem opis sorki hehe. No swiatelka sa spoko wlasnie na alegro komplet znalazlem za 1000 http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=175841981 ale juz sam niewiem narazie chyba zostane przy tych ktore mam ale z gory dzieki i pozdrawiem

czapek20
01-04-2007, 11:27
Dzięki wszystkim za pomoc. w minionym tygodniu zamontowałem reflektory mijania od fiata 125p (polonez, star) do moich morett. Wywierciłem w nich otwory aby zamontować żarówki pozycyjne. Efekt jest rewelacyjny. Nigdy wcześniej nie miałem tak mocnych krótkich świateł w swoim fordze - w końcu przejrzałem na oczy :-). Gdyby ktoś miał ten sam problem co ja z morettami to polecam ten zabieg w 100%