PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] stukanie w tylnim kole



bloodsome
01-03-2007, 09:34
Witam, koledzy pomocy. Od kilku dni zauważyłem dziwne stukanie w tylnim kole, tak jakby coś przeskakiwało w bębnie? (hamulce bębnowe). Jak obracałem kołem na podnośniku - to samo. Przy większych prędkościach również, poza tym zauważyłem "pulsowanie" podczas hamowania a hamulce wydają się tzrymać jak wcześniej. Czy to będzie związane z hamulcami czy łożysko? Proszę o pomoc i rady, bo przyznać musze że nie znam się na tym. Pozdrawiam :pad: :pad: :pad:

money
01-03-2007, 09:56
Mam bardzo podobny problem i nie wiem co jest przyczyną. J.w proszę o pomoc :)

welshman2
01-03-2007, 09:59
Jeżeli czujesz pulsowanie tzn że coś musi być na rzezy z hamulcem. Ja bym nie ryzykował i zaraz rozebrał ten bęben i przy okazji posprawdzał łozysko, piastę... :metal Może tłoczek - może okładziny...

robdan
01-03-2007, 12:57
Miałem podobny problem tez stukało. Aż pewnego dnia wsiadam do samochodu ruszam wciskam hamulec a on sobie do podłogi schodzi.Okazało sie że puscił taki bolec trzymający szczeke i ona sobie pukała o bęben, w rzultacie po dłuższej jeździe rozwaliła tłoczek zajrzyj koniecznie do bębna!

bloodsome
01-03-2007, 14:00
No i wyjaśniło się - to nie był tłoczek, tylko trzpień mocujący sprężyście szczękę do bębna gdzieś "znikł", szczęka nie lekko odstawała od bębna i stukała o wewnętrzne częśći śrub mocujących koło... :satan: mam nadzieję że wyjaśniłem w miarę jasno. Pozdrawiam :banan: :banan: :banan:

robdan
09-03-2007, 00:38
To dokładnie to samo co u mnie tylko mi zdążyło rozwalić cylinderek bo trohe w trasie jezdiłem