PDA

Zobacz pełną wersję : cobra 19DX IV+antenka gratis



mlynekpl
04-03-2007, 17:17
witam wszystkich forumowiczów
dużo ludzi kupuje tanie cobry z antenkami ja też kupiłem(240zł)
i od początku problem, zasięg około 100 m a trzeszczy jak
jak nic wszyscy poradzili mi nową antenke około 150zł.
założyłem tą antenke na dach i zaraz porysowałem bude więc podłożyłem gume około 3mm i całkowicie klapa, okazało się że nie ma masowania. antene dodatkowo przykręciłem do relingu bo ponoć przy 100/h odpada
znalazłem sposób żeby antenka działała z tą gumą nie jest to rewelacja ale mam około 4km zasięgu
odkleiłem to sreberko od anteny i podłączyłem kabelek do masy anteny a drugi koniec do relingu, jest masa więc antenka działa
te anteny nie mają wogóle prawie masy, na magnes rzucili troszke drucików i przykleili sreberko "tandeta"
wiem że nie jest to szczyt techniki ale może komuś się przyda moja rada
mkI i mkII mają mase na relingu

BS
04-03-2007, 18:04
niestety antena jest do kitu ... zmień antenę na przyzwoitą i długą a zobaczysz różnicę.. polecana ogólnie magnesowa to ML145 ...

monisiek
04-03-2007, 19:21
Hustler nie jest taki zły,wymaga jednak dostrojenia do punktu montazu na pojeżdzie :satan:

krzys-68
04-03-2007, 19:23
Najczesciej te gratisowe anteny to Midland 244 a to jest rzeczywiscie do wyrzucenia :)

BS
04-03-2007, 19:29
Hustler nie jest taki zły,wymaga jednak dostrojenia do punktu montazu na pojeżdzie :satan:

no ja w sumie nie wiem jak się ten mój hustler sprawuje w końcu- jak dla mnie jest ok, ale od ludzi róznie słyszę-jedni mówią że świetnie mnie słychać inni z kolei (najczęściej ci z krótkimi antenkami) mówią że słabo ... przetestujemy w drodze na zlot :hmm:

pawpor
04-03-2007, 21:02
Ja też na mojego hustlera nie narzekam, wczesniej miałem "gratisowego" silicona i naszczęście ktoś mi ją ukradł :)) i musiałem kupić nową, na szczęście, bo na tym siliconie to wogóle sie gadać nie dało :wall:

pleban
04-03-2007, 21:59
Ja na cobrze 19dxIII i antence alan9+ zamontowanej na uchwycie na klapie ma zasięg ok 15km,a nadawanie ok 25km natomiast w tranzystorze mam radio"radio sharek" i antence lemm1,5m zamontowanej na stałe i zestrojonej ok20km(tylko tłukę straszliwie bo tranzit maxi :ass: i zadługo czuję że niewytrzyma :pop: )

krzys-68
04-03-2007, 22:23
Ciekawe rzeczy piszesz,nadawcza lepsza od odbioru?
zawsze to odwrotnie jest :))

pleban
05-03-2007, 19:33
Widać nie zawsze tak jest.Parę razy zdarzyło się mi że dzwonił do mnie szef gdzie jestem bo mnie słyszy jak bym bł gdzieś niedaleko a miałem być tam i tam a ja akurat z tamtąd nadawałem.Odległość ok 20km po prostej a ja nie słyszałem nikogo z mojej miejscowości czyli albo mój sprzęt jest jakiś inny albo takie rzeczy się zdarzają 8O
Kiedyś gościu który stroił mi radyjko wspominał coś że odbierać można nawet na kawałku przewodu a do nadawania potrzebna jest antena-im lepsza tym lepiej radyjko nadaje.Ale jaka jest prawda to wiedzą tylko szpece :jezyk2:
U mnie w odbiorze nie ma za wielkiej różnicy na nędznej magnesówce midlanda a alanem 9 zato w nadawaniu potężna

bardzo_mily
08-03-2007, 12:36
skorzystam i się podepnę do tematu właśnie noszę z zamiarem kupienia czegoś takiego co sądzicie o tym radyjku chodzi mi o cobre 19DX IV i jaką antenkę byście polecili.

BS
08-03-2007, 13:17
osobiście "obmacałem" to radio w sklepie i szczerze mówiąc nie podobała mi się jakość jego wykonania ... do tego częste problemy z tymi radiami opisywane na forach cb szybko przekonały mnie że nie chcę tego radia ... lepiej kupić niewiele droższe tti770 ... jak chcesz kupić aż tak proste radio to wybierz coś co się nazywa MK3 - dawniej zwane ONWA- proste i sprawdzone.

bjo
08-03-2007, 21:13
kupuj Wilson-a trochę droższy od Hustler-a, chyba że nie masz kasy to H.

krzys-68
08-03-2007, 21:27
osobiście "obmacałem" to radio w sklepie i szczerze mówiąc nie podobała mi się jakość jego wykonania ... do tego częste problemy z tymi radiami opisywane na forach cb szybko przekonały mnie że nie chcę tego radia ... lepiej kupić niewiele droższe tti770 ... jak chcesz kupić aż tak proste radio to wybierz coś co się nazywa MK3 - dawniej zwane ONWA- proste i sprawdzone.MK3 to klon Alan 100+,czyli dobre bo proste :satan: ,mozna tez zalozyc na nie niewielkim kosztem dobre filtry :satan:

BS
09-03-2007, 07:47
kupuj Wilson-a trochę droższy od Hustler-a, chyba że nie masz kasy to H.

powiem jak Krzyś :) ... Hustler to klon Wilsona ... antena praktycznie identyczna - nie warto przepłacać :))

bjo
09-03-2007, 18:32
kupuj Wilson-a trochę droższy od Hustler-a, chyba że nie masz kasy to H.

powiem jak Krzyś :) ... Hustler to klon Wilsona ... antena praktycznie identyczna - nie warto przepłacać :))


powiem Ci tak że ja mam M1001z i pana H kumpel ma M1001z i pana W, w odległości 20M (wiem mała) na czystym terenie on ładniej nadaje i samo wykonanie też ładniejsze :) pozdrawiam

krzys-68
09-03-2007, 18:38
Obie anteny dostrojone? modulacja Ok?

bjo
09-03-2007, 23:40
Obie anteny dostrojone? modulacja Ok?

taa :joint:

olekkelo
10-03-2007, 10:08
skorzystam i się podepnę do tematu właśnie noszę z zamiarem kupienia czegoś takiego co sądzicie o tym radyjku chodzi mi o cobre 19DX IV i jaką antenkę byście polecili.

spraw sobie unidena 510 lub 520 i nie bedziesz załował, proste, małe zgrabne, i wytrzymałe, do tego antenke moze być H....ler, ale polecałbym coś na podstawie magnetycznej o dł 120cm--150cm minimum,
jakieś sirio, president, no chyba ze bez podstawy i w dach :metal , bo uchwyty to raczej daj se spokoj.

welshman2
10-03-2007, 10:35
bo uchwyty to raczej daj se spokoj.
Ależ dlaczego? :satan: :satan: :satan: Jak sie dobrze zamontuje to uchwyt elegancja-francja. Ja ma i jeżdże - co prawda na kombi :banan:

olekkelo
10-03-2007, 11:55
nie mowie ze jest totalna kicha na uchwycie miałem tą samą antene na 2 autach ,
na uchwycie coś jak dzwnek ten czarny,- było dobrze ale to nie to
i na relingu tez była, to całkiem nie ma o czym mówić :wall:
na końcu wylondowała na magnesie, najlepsza alternatywa dla ant montazowej bez robienia dziur w dachu ( ja dodatkowo dołozyłem folie alu pod magnas i o wiele lepiej sie stroi i "chodzi"
a teraz mam w otworze w dachu (po antence od zestawu tel) :metal i jest najlepiej, :satan:

wiec jak nie ma mozliwosci załozenia w dach to pomiedzy uchwytem na klape czy relingiem a podstawą wybrałbym podstawe magnet,

pleban
10-03-2007, 21:03
Olekkolo podjedź do jakiegokolwiek szanującego się serwisu Cb to powiedzą ci co myślą o Magnesie. Jest to ostateczność.
Jeżeli nie chcesz dziurawić dachu to tylko uchwyt.Ale nie jakiś tam tandetny dzwonek z allegro za 20 zeta tylko porządny taki co by to porządnie masę przewodził.Ja miałem tak u siebie.Kupiłem jakiś śmieszny uchwycik i -na strojeniu okazało się że nie ma prawie masy.Kolo z serwisu sprzedał mi uchwyt presidenta z osłonką plastikową za 40 zeta i chula już na drugim awtku. :) :)

Jasiu
10-03-2007, 22:47
Ja mam Cobra 19DX i Hustler i zasieg mam do 10 km!! Bardzo mi radyjko i antena pasują i uważam ze to całkiem dobry zestaw!! a anteny nie stroiłem i mam ją postawioną na środku dachu. Przykleiłem pod spód naklejke coby nie rysowała a testowałem ją przy 185km/h i nie odkleiła sie.

olekkelo
11-03-2007, 10:27
>>>pleban<<<
po serwisach CB jezdziłem jak byłem zielony w tym temacie( i miałem wtedy antene na uchwycietym czarnym), teraz sam zakładam i stroje....
to co napisałem o uchwycie , magnesie czy montazu w dach, to wynika z mojego doswiadczenia troszke sie tych anten przewinęło, każdą sam stroiłem a jak juz cos nie teges było wtedy szukałem rady u kolesia ktory zna sie na rzeczy i jest w temacie od ładnych lat.

a czy miłeś <>pleban<> antene na magnesie??? czy tylko na uchwycie??

pleban
11-03-2007, 11:07
olekkelo
Miałem antenkę magnesową "PRESIDENT ML 145" I powiem tak odbiór był w porządku natomiast przy nadawaniu musiałem wyłanczać radio samochodowe ponieważ strasznie piszczało .Dodatkowo Ludzie mówili mi że ogólnie piszczę podczas rozmowy(i nie chodziło im o mój głos :rotfl: ).Magik od cb stwierdził że antena magnesowa nie ma odpowiedniej masy i zamontował mi ją na stałe.I teraz jest w pożądalu.Wcześniej miałem taki sam objaw w Oplu Kadecie na uchwycie i antence Allan 9+(dzwonek z allegro za 20pln) i po zmianie na uchwyt presidenta wszystko gra. :banan:

olekkelo
11-03-2007, 12:04
no nie wątpie ze tak mogło piszczec, a uchwyt nie musi byc konretnie presidenta poprostu niektore są powlekan farbą czy jakąs powłoką i przez to nie mam masy ja na ventku na klapie miłem ten najprostszy czarny taki i w serwisie zestroili niby, i jezdziłem z przekonaniem ze mam zaj....ie zestrojone :wall:
aż kiedys przełozyłem na magnes na dach i sam zestroiłem i zupełnie bez porównania o wiele lepiej :fan: ,
to wszystko kwestia dopasowania sprzetu i montarzu, a dziwne zachowania sprzetu CB to nic nowego,
kiedyc zachciało mi sie podswietlis auto diodami 4szt z wyłącznikem podpiołem to wszystko przed zapalniczke a z zapalniczki chodziło radio, no i jak diody swieciły to z radia jkiś dziwny pisk dobiegał przy nadawaniu, jak wyłączyłem było ok od czego to sie działo nie mam pojęcia ale skonczyło sie tym ze diody zlikwidowałem :pop:

a że u ciebie pleban akurat nie było ok to nie znaczy ze w innym aucie ten zestaw na magnesie chodziłby bdb w odpowiednim miejcu na dachu co ma też znaczenie... :)