PDA

Zobacz pełną wersję : glosniki : który to plus



migu
13-06-2005, 16:23
jak w temacie , mam nie oznaczone kabelki bialy i szary , pytanie banalne : kt[/list]ry to plus . ratujcie bo mam rozgrzebane auto , i nie wiem jak podlaczyc glosniki :pad: :pad: :pad:

vMZe
13-06-2005, 16:32
szary - empirycznie sprawdziłem u siebie. Tyle, że mam radio niefordowskie, więc może być inaczej w twoim bolidzie.
pozdro
vMZe

Diabel
13-06-2005, 16:34
A jakie to ma znaczenie dla głośników???? 8O

vMZe
13-06-2005, 16:37
Duuuże - inaczej zupełnie grają. Jak + z + podłączysz to membrana głośnika powinna iść do przodu. Jak nie to odwrotnie i kiłowato grają. Jak masz zwrotnicę rozdzielającą sygnał na gwizdek to w ogóle połowy nie będzie słychać jak odwrotnie podłączysz.
Pozdro
vMZe

migu
13-06-2005, 16:39
nie wiem czy to ma znaczenie ale są oznaczone i chcialbym sie tego trzymac

vMZe
13-06-2005, 16:41
nie wiem czy to ma znaczenie ale są oznaczone i chcialbym sie tego trzymac
I słusznie - trzymaj się jak ludki rurek w autobusie. (plus do plusa zawsze)
Pozdro
vMZe

migu
13-06-2005, 16:41
dzieki , podlaczam szary jako plus

Truszek
13-06-2005, 17:08
dzieki , podlaczam szary jako plus

Najlepiej to po po prostu wziąć bateryjkę i dotknąć do przewodów - jeżeli trafisz, że szary to plus - głośniczek wyjdzie do przodu, jeżeli podłączysz odwrotnie to się schowa do środka.
Ja robiłem to baterią od telefonu komórkowego :satan: .

Pozdróffka

migu
13-06-2005, 19:34
Podłączyłem szary do +,głośniki to infinity kappa 6x9 3letnie używane,osłuchałen się tego przy montowaniu(przód) i po wszystkim byłem trochę rozczarowany. Kiedy wsiadła kobieta stwierdziła że jest rewela,ale nie bardzo jej wierzyłem,do momentu w którym usiadłem z tyłu i posłuchałem oryginałów.Katastrofa :wall: ,jak ja mogłem tego słuchać wcześniej?Muszę znależć jeszcze coś na tył bo teraz,kiedy mam porównanie,nie będę mógł spokojnie usnąć.Dzięki stokrotne za podpowiedź :pad: :pad: :pad:

Mirron
13-06-2005, 19:38
no ja miałem podobne wrażenie, jak założyłem 16stki z przodu to sie lekko rozczarowałem, ale jak posłuchałem fabrycznych tylnich to wrażenie podobne do Twojego.
Czy bardzo demolowałes karoserie żeby zainstalować 6x9 czy moze zastosowałes jakiś grubszy panelik i weszły Ci bez przeróbek?

Pozdr.

migu
13-06-2005, 19:53
no ja miałem podobne wrażenie, jak założyłem 16stki z przodu to sie lekko rozczarowałem, ale jak posłuchałem fabrycznych tylnich to wrażenie podobne do Twojego.
Czy bardzo demolowałes karoserie żeby zainstalować 6x9 czy moze zastosowałes jakiś grubszy panelik i weszły Ci bez przeróbek?

Pozdr.

Nie demolowałem wogóle,poprotu przyłożyłem,zaznaczyłem,wywierciłem otwory i po sprawie :banan:.Bałem sie o szybę,głębokość montażu to 8cm,ale weszły bez problemu.
Pozdrawiam.

Mirron
13-06-2005, 21:41
hmm ale w tym wypadku obudowa głośnika nie przylega idealnie do karoserii tylko wystaje chyba troche.. Ja mierzyłem 6x9 pioneera i niestety nie podpasowały, trzebaby było poszerzać fabryczny otwór który jest pod 5x7 lub kombinowac coś z panelami ale raczej miejsce by na to nie pozwoliło... widocznie jakiś wąski kosz masz jeśli Ci weszło bez problemu..

migu
13-06-2005, 21:54
Być może,przy mierzeniu "na sucho" nie lezały rewelacyjnie ale wkręty dociągnęły idealnie.Przy czym nie dokręcałem na siłę lecz z wyczuciem. Wkręty dokręcałem po przekątnej i po każdym kolejnym na następnym pojawiał się luz.