PDA

Zobacz pełną wersję : kupiłem mkIII



rav
07-03-2007, 22:20
Witam, po kupnie samochodu chce wymienic olej, filtry, swiece, kable, pasek itd. Mam pytanie: czy to prawda ze silnik 1.8 benzyna (duratec he) ma łancuch rozrządu?
Samochód który kupiłem ma przejechane 71 tys MIL czyli ok 114 tys km. - jaki olej byscie proponowali? Jesli uwazacie, ze wypadałoby jeszcze cos wymienic to bede wdzieczny za wszystkie wskazówki.
Pozdrawiam.

Venetian
07-03-2007, 23:14
To zdecydowanie prawda że Duratec 1.8 ma łańcuch rozrządu. Olej mam teraz wlany Mobil SuperFE 5W30 i jeździ bardzo zgrabnie, wcześniej jeździłem na "fordowskim" Formula E 5W30 i nie widze różnicy. Świece co 60kkm czyli niedługo Ci wychodzi, ja mam u siebie NGK PTR6F-13, nie miałem nigdy innych ale te są w porządku. Filtr paliwa powinien był byc już wymieniony ale jak chcesz spać spokojnie to też polecam. Kable WN mam fabryczne (przebieg 91kkm). Idzie wiosna więc może sprawdź sobie filtr kabinowy (ocena wzrokowa) i jeżeli uznasz że chcesz wymienić to upewnij sie żeby kupić taki z węglem, docenisz go dopiero wtedy kiedy coś Cie kiedyś skusi żeby założyć zwykły (bez węgla). Skoro przy temacie nawiewu to z okazji ciepłych dni szybki check klimy, czy dobrze chłodzi i czy przy okazji chłodzenia nie ma brzydkich zapachów (grzybki). Pasek klinowy to sam nie wiem co ile sie zmienia :jezyk1: